Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Gemini Nano – Co to Jest i jak Działa?

 2024-05-24 

System Android już niebawem pomoże uczniom w odrabianiu prac domowych oraz wykryje oszustwa w czasie rzeczywistym, dzięki nowym funkcjom Gemini.

Nowa funkcja odrobi pracę domową?

Podczas konferencji Google I/O firma zaprezentowała szereg nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji dla systemu Android, z zamiarem zdefiniowania na nowo interakcji ze smartfonami.


Jedną ze zmian jest opcja Circle to Search, która teraz ma pomagać uczniom w odrabianiu prac domowych. Sztuczna inteligencja oferuje szczegółowe instrukcje i gotowe rozwiązania problemów z fizyki i matematyki, a w przyszłości ma radzić sobie z jeszcze bardziej złożonymi zagadnieniami.

Model Nano

Najważniejsza zmiana dotyczy jednak Gemini. Lokalny model Nano już wkrótce ma przetwarzać nie tylko sam tekst, ale również obrazy, dźwięki, a nawet werbalne komunikaty. Nowe możliwości Gemini Nano będą dostępne dla użytkowników Pixela jeszcze w tym roku. Aktualizacja asystenta umożliwi także przeciąganie go do dowolnej, innej aplikacji. Według Google funkcja będzie dostępna na "setkach milionów urządzeń" w przeciągu kilku miesięcy.


Kolejną zmianą jest obsługa TalkBack, która pomoże niewidomym i niedowidzącym użytkownikom lepiej zrozumieć to, co ich otacza. Model będzie działać bezpośrednio na urządzeniach, więc nie będzie potrzeby łączenia z internetem.

Wykrywanie oszustw przez Gemini

Ciekawym rozwiązaniem ma być funkcja wykrywania oszustw w czasie rzeczywistym. Według Google model będzie na bieżąco wykrywał wzorce oszustw, dzięki przechowywaniu wszystkich połączeń i rozmów na urządzeniu. Dzięki temu Gemini Nano od razu poinformuje użytkownika o potencjalnym zagrożeniu. Jednak na chwilę obecną firma nie ujawniła dokładnie, jak działa nowa funkcja.

Tablety w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756