Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

GreedFall 2: The Dying World - kiedy premiera gry?

 2024-05-24 

Druga część GreedFall pozwala nam spojrzeć na znany konflikt z nieco innej perspektywy. Tym razem wcielimy się w członka prymitywnego plemienia, który zmuszony jest walczyć o swój dom.

Nowy system walki

Studio Spiders zaprezentowało ciekawy zwiastun, który sugeruje szereg zmian w rozgrywce. Jak się okazuje, twórcy przy drugiej odsłonie postanowili uczynić walki bardziej taktycznymi. Wprowadzono zatrzymywanie czasu w dowolnym momencie, tak by przeanalizować sytuację na polu walki. Rozwiązanie to jest znane fanom gatunku RPG z tytułów takich jak Dragon Age: Origins.


Na materiale podziwiać mogliśmy wiele nowych zdolności w GreedFall 2: The Dying World. Dzięki nim starcia wymagały strategicznego myślenia. Umiejętności, dzięki którym spowalniano i zatrzymywano przeciwników, wpływały przykładowo na ich mobilność. Całość przypomina obecnie bardziej klasyczne tytuły niż nowe, nastawione na akcję.

Ogólne założenia GreedFall 2: The Dying World

Tak jak w części pierwszej, zabawę rozpoczynamy od stworzenia swojej postaci. Następnie rozgrywka skupia się na eksploracji olbrzymiego świata gry. W czasie podróży odwiedzimy wiele ciekawych lokacji, w tym rozsianych po kontynencie miast. Napotkamy też na swojej drodze postacie niezależne,  a niektóre z nich przyłączą się do naszej drużyny.


Gra ponownie zaoferuje system przyjaźni i romansów. Ten rozwija się w czasie rozgrywki podczas rozmów i wykonywania specjalnych zadań dla danej postaci z drużyny.

Premiera gry

GreedFall 2: The Dying World zadebiutuje latem 2024 roku, we wczesnym dostępie na PC. Nieco później – przewiduje się, że w pierwszym kwartale 2025 roku – tytuł trafi w pełnej wersji na konsole PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756