Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Little Nightmares 3: Premiera znanego małego horroru przesunięta

 2024-06-13 

Little Nightmares 3 premiera

Zaplanowane na ten rok Little Nightmares 3 zostało przesunięte, co oznacza, że na kontynuację znanego małego horroru przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej. Twórcy gry wydali oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniają powody opóźnienia.

Tryb kooperacji w Little Nightmares 3

Jedną z kluczowych zmian, na której opiera się cała rozgrywka w Little Nightmares III, jest dodanie trybu współpracy. Trzecia część będzie zatem pierwszą odsłoną serii, którą można ukończyć wspólnie z drugim graczem. Wprowadzenie kooperacji ma na celu urozmaicenie rozgrywki i wprowadzenie nowych mechanik.

Fabuła i założenia Little Nightmares III

Little Nightmares 3 jest kontynuacją uznanej przez graczy i dobrze ocenianej przez krytyków gry platformowej w klimacie horrorów. Seria została stworzona przez studio Tarsier, jednak trzecia odsłona została przekazana Supermassive Games, znanemu z większych horrorów. Nie wiadomo, jak zmiana studia przełoży się na klimat i fabułę gry.


Gra opowiada historię dwójki dzieci, Low i Alone, które zostały uwięzione w niebezpiecznej i mrocznej krainie "Znikąd" (Nowhere). Aby przeżyć i wydostać się z koszmaru, muszą współpracować przy rozwiązywaniu różnego rodzaju łamigłówek i zagadek środowiskowych. Charakterystyczne dla serii jest to, że brak w niej otwartych walk – postacie są małe i słabe, a ich przetrwanie zależy od ukrywania się, skradania oraz podstępu.

Przesunięcie premiery

Little Nightmares 3 było zaplanowane na 2024 rok. Jednak przedstawiciele studia Supermassive Games poinformowali graczy o przesunięciu premiery. Firma przedstawiła oficjalny komunikat, w którym wyjaśniono, że chociaż bardzo chcą wrócić do świata "Znikąd", jakość gry jest dla nich priorytetem. Potrzebują więc więcej czasu, aby dostarczyć graczom wrażeń, na które zasługują.


Na chwilę obecną premiera gry została przesunięta aż do 2025 roku. Twórcy nie sprecyzowali przybliżonego miesiąca wydania tytułu. Oficjalnym powodem jest chęć dostarczenia wysokiej jakości produktu, jednak nieoficjalnie mówi się, że na przesunięcie premiery miały wpływ zwolnienia w studiu. W lutym 2024 roku pracę utraciło 90 deweloperów z Supermassive Games.

Mały koszmar na wielu platformach

Dobrą informacją dla graczy jest, że Little Nightmares 3 zmierza nie tylko na PC. Oficjalnie ogłoszono, że tytuł zadebiutuje równocześnie także na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Co ciekawe, gra nie ominie również poprzedniej generacji i ukaże się na PlayStation 4 oraz Xbox One. Potwierdzono również, że mały horror wystraszy posiadaczy Nintendo Switch.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756