Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Proteus - nowy kontroler od Microsoft

 2024-05-23 

Prezentacje nowych modeli kontrolerów od Microsoftu nie są już niczym wyjątkowym. Jednak Proteus, który powstał we współpracy z firmą ByoWave wyróżnia się na tle innych modeli.

Model Proteus

Microsoft stworzył Proteusa we współpracy z firmą ByoWave. Kontroler określany jest przez producenta jako modułowy zestaw, który pozwoli graczom z niepełnosprawnościami dostosować sterowanie do swoich potrzeb.


Proteus składa się z modułowych części typu snap and play, które niczym klocki bardzo łatwo i szybko można ze sobą dowolnie łączyć. Kontroler sprawdza się zarówno przy graniu na konsolach Xbox jak i na PC.


To wyjątkowe urządzenie powstało z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności. Według producenta kontroler można łączyć na przeszło 100 milionów wariantów konfiguracji.


W praktyce wygląda to następująco: użytkownik otrzymuje podstawowe komponenty, takie jak pad kierunkowy i podstawowe przyciski do Xboxa. Poza nimi w zestawie znajdują się specjalne punkty łączenia, co pozwala na dodawanie dodatkowych elementów, tak by optymalnie dostosować komplet do własnych potrzeb. Producent zapewnia, że opakowanie zawiera wszystkie niezbędne części, które pozwolą stworzyć kompletny kontroler. Proteus może zatem wyglądać bardziej tradycyjnie, lub przypominać joycona od Nintendo, którym posługujemy się jedną ręką.

Cena i premiera

Obecnie można składać już zamówienia przedpremierowe na stronie producenta. Ustalona cena wynosi 255 dolarów amerykańskich, co przekłada się na około 1000 zł. Producent poinformował, że ilość sztuk kontrolera jest mocno ograniczona i z biegiem czasu jego cena prawdopodobnie wzrośnie do 299 dolarów.


Warto zauważyć, że Proteus nie jest kompatybilny z konsolami PlayStation i Nintendo.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756