Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Rower elektryczny - czy warto go kupić?

 2023-07-28 

Jazda samochodem po mieście w godzinach szczytu to utrapienie wielu kierowców. Niekończące się korki wymagają mnóstwa cierpliwości, a sytuację pogarszają produkowane przez auta spaliny, które w ogromnych ilościach przedostają się do atmosfery. Jednym z rozwiązań tego problemu, jest korzystanie z komunikacji publicznej, jednak i ten sposób ma swoje wady, np. niski komfort podróży czy też ewentualne opóźnienia. Osoby, które na co dzień poruszają się po zatłoczonym mieście, powinny rozważyć najbardziej skuteczne i ekologiczne środki transportu, jakimi są rowery elektryczne. Czy warto je kupić? Jakie posiadają zalety? O tym przeczytasz w poniższym artykule!

Czy warto wybrać rower elektryczny?

Istnieje mnóstwo plusów wynikających z korzystania z roweru zarówno w mieście jak i poza nim. Jest m.in. oszczędny, ponieważ nie wymaga tankowania, zachęca do ruchu i aktywnego spędzania czasu, a także pozwala w szybki sposób dotrzeć do miejsca docelowego. Co w przypadku, kiedy zależy nam, aby zachować maksymalną świeżość, ponieważ właśnie zmierzamy na spotkanie biznesowe lub ze znajomymi? W tej sytuacji rewelacyjnie sprawdzi się rower elektryczny. Urządzenie jest wyposażone w silnik oraz akumulator, które ograniczają konieczność wysiłku fizycznego i zapewniają komfortową podróż nawet w najbardziej odległe miejsca. Napęd jest umiejscowiony w centralnym miejscu jednośladu lub w jego tylnym kole, posiada dużą moc, a jednocześnie pracuje niesamowicie cicho. Wszelkie dane odnośnie jego działania, osiąganej prędkości oraz stanu naładowania akumulatora widoczne są na kierownicy, gdzie zamontowano przejrzysty ekran LCD. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto kupić rower elektryczny, musisz wiedzieć, że jego zasilanie jest banalnie proste i trwa do kilku godzin. Po tym czasie możesz ponownie korzystać z jego rewelacyjnych funkcji.

Rowery elektryczne w naszej ofercie:

Komfortowa i bezpieczna jazda, czyli dlaczego warto kupić rower elektryczny

O stabilności i wygodnej jeździe rowerem elektrycznym decyduje jego rama. Została wykonana z aluminiowego materiału, który jest lekki i jednocześnie odporny na korozję. Odpowiedni dobór rozmiaru ramy do wysokości użytkownika pozwala mu zmierzyć się nawet z najbardziej wymagającymi trasami. Ten element podkreśla również sportowy design jednośladu, z czego będą zadowoleni amatorzy stylowych urządzeń. Na funkcjonalność roweru elektrycznego składają się m.in. jego hamulce, zaprojektowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie. Pozwalają szybko zareagować na niespodziewane przeszkody, a także skutecznie spowalniać tempo jazdy przy stromych zjazdach. Co więcej, jednoślad został wzbogacony o wielostopniowe biegi, które ułatwiają dostosowanie pracy roweru do warunków na drodze. Wygodną jazdę nawet podczas wielogodzinnej wyprawy zapewnia miękkie siodełko, a nierówności nawierzchni niwelują amortyzatory.

Sprzęt dla amatorów ruchu

Rower elektryczny to urządzenie, które bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jazda na nim jest płynna i komfortowa, dzięki czemu możemy skupić naszą uwagę na otaczających warunkach przyrody. Jednoślady dostępne są w wersji dla dzieci i dla dorosłych, więc na rowerowe wycieczki mogą udać się wszyscy członkowie rodziny. Rower elektryczny sprawia, że zawsze dojedziesz do celu, bez względu na Twoją kondycję, wiek czy stan zdrowia. 

Czy warto kupić rower elektryczny? Oczywiście, że tak! Ich szeroką ofertę znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź ją i wybierz model dobrany do Twoich potrzeb. 

Rowery elektryczne w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756