Rowery trekkingowe - ranking 2021 [TOP10]

Rowery trekkingowe - ranking 2021 [TOP10]

Poradniki Eksperta

Rowery trekkingowe - ranking 2021 [TOP10]

Rower trekkingowy to bardzo dobra propozycja dla amatorów rekreacyjnych wycieczek rowerowych. Od innych typów rowerów różni się on przede wszystkim szerokością opon, kołami i wyposażeniem dodatkowym. Rower trekkingowy dobrze sprawdza się podczas wycieczek na dobrze utwardzonych terenach - po szosie czy drodze rowerowej. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze roweru trekkingowego! Rower trekkingowy - charakterystyka


Rower trekkingowy idealnie nadaje się do wycieczek rowerowych utwardzonymi szlakami i szosami. Idealnie sprawdzi się dla amatorów długich - czasem nawet wielodniowych - podróży na siodełku, a to ze względu na wytrzymałość, dzięki której rower trekkingowy bez problemu utrzyma rowerzystę wraz z jego bagażem. Jednak ten rodzaj sprzętu upodobali sobie także na przykład mieszkańcy miast, którzy chętnie wykorzystują rower trekkingowy jako zamiennik dla komunikacji miejskiej czy samochodu, codziennie dojeżdżając do pracy czy szkoły. Czym rower trekkingowy różni się od innych? Jest kilka cech charakterystycznych, które warto podkreślić. 

 1. Opony - są węższe niż w rowerach górskich, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na asfalcie i umożliwiają szybszą jazdę. Niektóre modele rowerów trekkingowych mają możliwość zamontowania szerszych opon, dzięki czemu mogą być wykorzystywane także na mniej utwardzonych szlakach. 

 2. Koła - większość rowerów trekkingowych została wyposażona w 28-calowe koła, choć można spotkać także takie z kołami 26-calowymi. 

 3. Widelec rowerowy - czyli część, w której są zamontowane koła. Rowery trekkingowe występują ze sztywnym widelcem lub amortyzatorem. Te pierwsze są nieco lżejsze i ułatwiają pedałowanie.

 4. Amortyzator - w rowerach trekkingowych najczęściej wykorzystuje się amortyzatory o 50-65 milimetrach skoku, co jest wystarczającą wartością do poruszania się po utwardzonych drogach. 

 5. Ergonomia - rower trekkingowy jest wygodniejszy od innych, nie wymusza na użytkowniku zgiętej pozycji. Dobry rower trekkingowy pozwala na zachowanie  wyprostowanej sylwetki. 

 6. Konstrukcja - choć rower trekkingowy z pozoru wydaje się mieć słabszą konstrukcję, to tak naprawdę jest mniej narażony na uszkodzenia niż na przykład rower górski. 

 7. Wyposażenie dodatkowe - większość rowerów trekkingowych można spotkać z podstawowym wyposażeniem, takim jak fabryczne błotniki, bagażnik, stopka, a w wyższych modelach również oświetlenie na dynamo. Bez problemu można także znaleźć rower trekkingowy z bagażnikiem i pompką. W niektórych da się zamontować dodatkowo koszyk na rower lub wymienić pedały rowerowe


Fakt, że standardowy rower trekkingowy różni się od innych rodzajów rowerów, to nie wszystko. Różnice można zauważyć także między różnymi modelami rowerów trekkingowych.


Duże znaczenie, w tym jak wygląda rower, ma płeć. Często dotyczy to nie tylko aspektów niewpływających na jazdę, jak kolor czy dodatkowe elementy dekoracyjne, lecz także cech konstrukcji całego sprzętu. Jak do tej tendencji ma się rower trekkingowy?Rower trekkingowy męski a damski - jaki wybrać?


 • Rower trekkingowy męski na pierwszy rzut oka charakteryzuje się wyżej umiejscowioną, prostą ramą, choć i od tej tendencji coraz częściej się odchodzi. Rama w męskich rowerach trekkingowych niekiedy lekko opada, dzięki temu rower nie traci sportowego charakteru, ale wsiadanie i zsiadanie jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze. Warto również zauważyć, że siodełko trekkingowe w rowerach męskich może - choć nie musi - wyglądać nieco inaczej niż w damskich. To kwestia budowy ciała, dlatego zawsze dobrze wiedzieć, na jakim siodełku użytkownik czuje się najlepiej. Długie godziny na rowerze na niedopasowanym siodełku potrafią dać się we znaki.


 • Rower trekkingowy damski jest na ogół nieco lżejszy. Mocniejsza konstrukcja została przypisana do rowerów męskich nie tylko ze względu na masywniejszą budowę panów, lecz także wyzwania stawiane sprzętom. Dodatkowo w modelach damskich rama spada ku pedałom tak, że o wiele wygodniej jest wsiąść i zsiąść. Co ciekawe, często rowery z niską ramą są wybierane również przez mężczyzn, bo współczesne rowery, a szczególnie trekkingowe, zaczynają zacierać granice między płciami, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom każdego użytkownika. Ile kosztuje rower trekkingowy?


Przedział cenowy rowerów trekkingowych jest duży - od 799 zł do ponad 2000 zł. Wszystko zależy oczywiście od jakości sprzętu, wykorzystanych materiałów oraz dodatkowego wyposażenia, które również może podnieść cenę roweru. Zastanawiając się, jaki rower trekkingowy - do 1500 zł czy powyżej tej ceny, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

 1. Do jakich celów wykorzystywany będzie rower trekkingowy? Na dojazd do pracy/szkoły? Rekreacyjnie czy może jednak jako rower turystyczny? Jeśli jako rower turystyczny, warto zainwestować nieco więcej (1500 zł i więcej) i mieć pewność posiadania porządnego, gotowego na wyzwania, roweru. W pozostałych przypadkach można zdecydować się na tańsze modele. 

 2. W jakich warunkach rower będzie użytkowany? Parametry - kupując rower trekkingowy, warto zwracać uwagę na parametry techniczne, które uprzyjemnią podróżowanie. Dlatego jeśli na przeszkodzie może stanąć nam nieutwardzony szlak, warto wybrać nieco szersze koła, jeżeli ma służyć na dalsze wycieczki - model z wytrzymałym bagażnikiem i o nieco większych kołach. 

 3. Jak często rower trekkingowy będzie używany - wybierając rower trekkingowy, warto zastanowić się, jak często będziemy z niego korzystać, mierząc siły na zamiary. Jeśli wiadomo, że wykorzystamy go dwa/trzy razy w roku, lepiej nie przepłacać i wybrać model ze średniej półki cenowej. Jeżeli zaś lubimy rowerowe wycieczki, warto wybrać solidny model z nieco wyższej półki cenowej. Poniżej kilka najlepszych modeli w różnych wariantach cenowych.Ranking rowerów trekkingowych


Rower trekkingowy to pojazd stworzony do dalekich podróży. Posiada pełne wyposażenie: błotniki, światła, bagażnik oraz możliwość przyłączenia innych potrzebnych w czasie podróży części. Toczy się przeważnie na dużych, 28-calowych kołach, a za napęd odpowiada z przodu przerzutka współpracująca z trzyrzędową korbą, z tyłu zaś – przerzutka obsługująca kasety 6 do 10 rzędów. Łącznie może mieć 30 biegów. Z uwagi na długi czas użytkowania jest skonstruowany tak, aby pozycja była na nim bardzo wygodna. Dla podniesienia komfortu rowerów trekkingowych często stosowana jest w nich amortyzowana sztyca siodła, a samo siodło posiada wkładki żelowe niwelujące wibracje. O komfort kierowcy dba też amortyzowany widelec, który przyczynia się do poprawy właściwości jezdnych roweru poza utwardzonymi drogami. Coraz popularniejsze w tych pojazdach stają się hamulce tarczowe, które nie tylko mają większą moc hamowania, ale są skuteczniejsze podczas wytracania prędkości w trudnych warunkach. Czym konkretnie pojechać w daleką podróż, jakie wybrać dla rodziny rowery trekkingowe? Ranking produktów prezentuje opis kilku popularnych modeli.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 D17


Indiana X-Road 1.0 D17 to rower trekkingowy dla kobiet. Podstawowy model, ale w pełni przygotowany do dalekich wypraw. Lekka konstrukcja toczy się na 28-calowych kołach. Wyposażony w 21-biegowy napęd od Shimano oraz amortyzator niwelujący wszystkie nierówności drogi od Suntora. Rower posiada bagażnik, błotniki oraz oświetlenie.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 D17 Biało-żółty


INDIANA X-Road 1.0 D17 Dane techniczne


Rozmiar ramy: M

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano AltusUdogodnienia


Niska waga ramy

Aluminiowe koła

Amortyzator

21 biegówRower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 M21


Pierwszą propozycją roweru trekkingowego dla mężczyzn jest Indiana X-Road 1.0 M21. To solidna konstrukcja na aluminiowej ramie z amortyzacją przedniego koła. Jednoślad przeznaczony jest dla panów o wzroście między 180 a 190 cm. Rower dysponuje kombinacją 21 biegów. Z tyłu za ich zmianę odpowiada 7-biegowa przerzutka Shimano Altus, a z przodu – Shimano Tourney. To rower przygotowany do długich podróży – wyposażony jest w bagażnik, błotniki i oświetlenie.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 M21 Grafitowo-czerwony


INDIANA X-Road 1.0 M21 Dane techniczne


Rozmiar ramy: XL

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano AltusUdogodnienia


Niska waga ramy

Aluminiowe koła

Amortyzator

21 biegówRower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 D17


Indiana X-Road 1.0 D17 to następna propozycja działu rowery trekkingowe. Ranking prezentuje kolejny model damski na aluminiowej ramie i 28-calowych kołach, który przeznaczony jest dla kobiet o wzroście 165-174 cm. To rower o wygodnej, przystosowanej do długich podróży ramie. Model ten ma 21-biegowy napęd od Shimano i podnoszący komfort jazdy przedni amortyzator. Na wyposażeniu znajdują się oczywiście niezbędne do podróży bagażnik, błotniki i światła.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 D17 Srebrno-błękitny


INDIANA X-Road 1.0 D17 Dane techniczne


Rozmiar ramy: M

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano AltusUdogodnienia


Niska waga ramy

Aluminiowe koła

Amortyzator

21 biegówRower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 M19


Kolejna propozycja roweru uniwersalnego do stosowania na co dzień, jak i na dłuższe wyprawy, jest Indiana X-Road 1.0 M19. To model wyposażony w osprzęt renomowanego producenta Shimano. Do dyspozycji mamy 21 biegów, które pozwolą nam pojechać po każdej drodze – zarówno utwardzonej, jak i miękkiej, piaszczystej. O komfort i wygodę podczas dłuższych wypraw poza miasto zadba amortyzowany widelec.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 M19 Grafitowo-czerwony


INDIANA X-Road 1.0 M19 Dane techniczne


Rozmiar ramy: L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano AltusUdogodnienia


Niska waga ramy

Aluminiowe koła

Amortyzator

21 biegówRower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 D18


Indiana X-Road 1.0 D18 to przykład prostego, ale funkcjonalnego roweru. Stalowa rama oraz duże, 28-calowe koła sprawdzą się głównie na utwardzonych nawierzchniach, ale dadzą sobie radę i w lekkim terenie. Nadaje się zarówno na codzienne dojazdy do pracy, jak i weekendowe wypady. Pojazd poradzi sobie również podczas dłuższych podróży, dzięki 6-biegowej przerzutce. Obrotową manetką wybierzemy odpowiedni bieg, dopasowując go do drogi, po której się poruszamy.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 D18 Czarno-błękitny


INDIANA X-Road 1.0 D18 Dane techniczne


Rozmiar ramy: M/L

Stalowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: SaiguanUdogodnienia


Aluminiowe koła

6 biegów

Oświetlenie

BagażnikRower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 M19


Jaki rower trekkingowy kupić? Zacznij swoją przygodę z podróżowaniem jednośladem od Indiany X-Road 1.0 M19. Rower mocny, na stalowej ramie, z dużymi, 28-calowymi kołami wykonanymi z aluminium. To dobra propozycja dla początkujących, mało wymagających riderów. Rower posiada 6-biegową przerzutkę Saiguan, sterowaną obrotową manetką, która pozwoli na sprawne poruszanie się po różnych rodzajach utwardzonej nawierzchni.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 1.0 M19 Czarno-błękitny


INDIANA X-Road 1.0 M19 Dane techniczne


Rozmiar ramy: L

Stalowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: SaiguanUdogodnienia


Aluminiowe koła

6 biegów

Oświetlenie

BagażnikRower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 D19


Ranking rowerów trekkingowych nie mógł pominąć Indiany X-Road 3.0 D19, która kierowana jest do bardziej wymagających pań. To lekka, aluminiowa konstrukcja, która porusza się na wyższym osprzęcie Shimano. Tylna przerzutka to 8-biegowe Alivio. O wygodną pozycję dba regulowany mostek kierownicy oraz amortyzowana sztyca siodełka. Amortyzator Suntour poprawia trakcję pojazdu na drogach o słabej nawierzchni, a z dynamem w piaście nie musimy objawiać się późnych powrotów.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 D19 Czarno-fioletowy


INDIANA X-Road 3.0 D19 Dane techniczne


Rozmiar ramy: L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano AlivioUdogodnienia


Aluminiowe koła

24 biegi

Amortyzator Suntour

Amortyzowana sztycaRower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 M21


Indiana X-Road 3.0 M21 to z kolei propozycja dla bardziej wymagających panów. Rower na lekkiej, aluminiowej ramie o komfortowej geometrii, którą możemy dodatkowo dopasować do swoich potrzeb regulowanym mostkiem kierownicy. O wygodę zadbają również amortyzowane sztyca i widelec Sountour, który poprawi też właściwości jezdne naszego pojazdu. Przerzutki od Shimano – z tyłu 8 biegowe Alivio, z przodu 3-biegowy Tourney, pozwolą wybrać odpowiednie przełożenie do pokonywanej drogi.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 M21 Brązowy


INDIANA X-Road 3.0 M21 Dane techniczne


Rozmiar ramy: L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano AlivioUdogodnienia


Aluminiowe koła

24 biegi

Amortyzator Suntour

Amortyzowana sztycaRower trekkingowy INDIANA X-Road 4.0 D19


Indiana X-Road 4.0 D19 to kolejna mocna propozycja przeznaczona dla pań w kategorii rowery trekkingowe. Ranking produktów koniecznie musi go zaprezentować. Rower na lekkiej, aluminiowej ramie o komfortowej geometrii. Napęd to 8-biegowe Shimano Deore z tyłu, a z przodu 3-biegowe Tourney. O zmianę 24 przełożeń dbają dwucynglowe manetki typu Rapidfire Plus. Amortyzowana sztyca oraz siodło Selle Royal zadba o komfort pośladków podczas długiej podróży. Hydrauliczne hamulce tarczowe zapewnią nam bezpieczeństwo w każdych warunkach, a amortyzator Sountour wygładzi każdą nierówność na drodze.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 4.0 D19 Grafitowo-niebieski


INDIANA X-Road 4.0 D19 Dane techniczne


Rozmiar ramy: L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano DeoreUdogodnienia


Aluminiowe koła

24 biegi

Amortyzator Suntour

Amortyzowana sztycaRower trekkingowy INDIANA X-Road 5.0 D19


Jeszcze mocniejszą specyfikację posiada Indiana X-Road 5.0 D19. To szybki rower na długie wyprawy, a jednocześnie dobry model w lekki teren. Na takie użytkowanie pojazdu pozwala duży zakres przełożeń – 27 biegów, a także mocne, hydrauliczne hamulce – wszystko od Shimano. Komfort to, oprócz wygodnej geometrii ramy, także amortyzowana sztyca i wygodne siodło Selle Royal. Dopełnieniem roweru jest wybierający wszystkie nierówności amortyzator Santour.


Rower trekkingowy INDIANA X-Road 5.0 D19 Grafitowy


INDIANA X-Road 5.0 D19 Dane techniczne


Rozmiar ramy: L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła: 28 cali

Przerzutka tył: Shimano DeoreUdogodnienia


Aluminiowe koła

27 biegów

Amortyzator Suntour

Amortyzowana sztyca


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert