Poradniki Eksperta

Jak naładować telefon bez ładowarki?

Zgubiła Ci się ładowarka i szukasz alternatywnych sposobów na naładowanie baterii swojego telefonu? Dotychczasowa ładowarka się zepsuła albo została zniszczona, więc potrzebujesz szybkiego zamiennika? A może po prostu szukasz alternatywy do przewodowych ładowarek i zastanawiasz się, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? W takim razie ten poradnik jest stworzony dla Ciebie, sprawdź, jakie są zalety korzystania z innych źródeł energii i które sposoby ładowania baterii w telefonie najlepiej sprawdzą się przy Twoim trybie życia!Jak naładować telefon, kiedy w pobliżu nie ma gniazdka elektrycznego?


Razem z rozwojem technologii pojawiają się coraz nowsze wyzwania. Smartfony, na których zainstalowano wiele energochłonnych aplikacji, nieustannie połączone z internetem, zwykle dość szybko wyczerpują swoją baterię i wymagają kolejnego ładowania. Co robić, kiedy bateria pada, ale w pobliżu nie ma żadnego gniazdka, ładowarka do telefonu została w domu albo kiedy nie ma czasu na ładowanie, bo nie można zostać w jednym miejscu? Najlepiej spróbować opcji ładowania bezprzewodowego! 


Jak naładować telefon bezprzewodowo? Jedną z najpopularniejszych i najwygodniejszych opcji jest skorzystanie z power banku. Co to jest power bank? To niewielkie urządzenie, które pozwala na magazynowanie określonej ilości mAh. To urządzenie wielorazowe, jeśli zostanie rozładowane, można bez problemu uzupełnić brakującą energię i używać go przez kilka, albo nawet i kilkanaście lat. Jak uzupełnić baterię w power banku? To proste, nie wymaga dokupowania dodatkowych elementów. Wystarczy go naładować, podobnie jak telefon, podłączając do sieci elektrycznej. Ile razy można naładować smartfon przy pomocy naładowanego do pełna power banku? Zwykle power bank magazynuje w sobie wystarczającą ilość mocy na kilka ładowań baterii do pełna. To, ile razy dokładnie można naładować telefon, zależy oczywiście od pojemności baterii w danym telefonie i pojemności samego power banku. Takie informacje znajdują się w specyfikacji każdego urządzenia. 


Power banki występują w wersji klasycznej, łączącej się z telefonem przy pomocy kabla, jak i bezprzewodowej, działającej na podobnej zasadzie, co ładowarki indukcyjne. Wystarczy położyć na nim telefon i poczekać, aż bateria będzie w pełni naładowana. Podobnie jak w przypadku ładowarek indukcyjnych, nie każdy smartfon może zostać naładowany w ten sposób. Jeśli urządzenie nie jest przystosowane do ładowania indukcyjnego, zawsze można dokupić specjalny adapter QI, który mu to umożliwi. Jak jeszcze można ładować telefon bezprzewodowo?


Dla osób, które nie lubią być uzależnione od kabli, znakomitym rozwiązaniem może okazać się ładowarka indukcyjna do telefonu. Ta bezprzewodowa ładowarka, po zetknięciu się z telefonem, wytwarza pole elektromagnetyczne i w ten sposób zasila baterię. Ładowarka indukcyjna wymaga połączenia z siecią elektryczną.


Jeśli masz ze sobą kabel USB, który pasuje do gniazdka zasilania w Twoim telefonie, w środkach komunikacji publicznej i samolotach możesz znaleźć porty USB przeznaczone do uniwersalnego ładowania telefonów. W ten sposób można także naładować smartfon w samochodzie, jeśli kierowca posiada przełącznik instalowany w zapalniczce samochodu. Ta metoda działa tylko przy uruchomionym silniku samochodu.


Istnieją także ładowarki ręczne, które co prawda są bardzo czasochłonne i nieporęczne, ale sprawdzają się w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektrycznej.Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną