Poradniki Eksperta

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu?


Dzisiejsza technologia, wyposaża smartfony w aparaty o naprawdę wysokiej jakości. Każdy posiadacz nowoczesnego telefonu, ma w swoich dłoniach niesamowite narzędzie, które jest w stanie wykonać zdjęcia i nagrania o tak wysokiej jakości, o jakiej jeszcze nie tak niedawno, mogli marzyć profesjonalni filmowcy. Nic więc dziwnego, że każdy z nas korzysta z tej możliwości, a wykonywanie zdjęć stało się codziennością. Czasami jednak może się zdarzyć, że przypadkowo omsknie się nam palec, a cenne dla nas zdjęcie, w mgnieniu oka zostanie usunięte z telefonu. Czy w takiej sytuacji, da się je w ogóle uratować? Okazuje się, że w wielu sytuacjach może okazać się to wyjątkowo proste i nie wymaga wiele „zachodu”. Czasem jednak, będzie to nieco trudniejsze i może wymagać użycia specjalnie przeznaczonych do tego zadania aplikacji. Co więcej, odpowiedź na pytanie, jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu, może się różnić w zależności od systemu operacyjnego Twojego urządzenia, a także jego marki i modelu. W tym poradniku, dowiesz się jak przywrócić usunięte zdjęcia z telefonu na kilka różnych sposobów, żebyś ostatecznie to Ty zadecydował, który z nich odpowiada Ci najbardziej.jak odzyskać zdjęcia z telefonu


Dlaczego zdjęcie da się w ogóle odzyskać?


Jak głosi znane przysłowie – „w przyrodzie nic nie ginie”. Zasadę tę, można zastosować w pewnym stopniu również w odniesieniu do współczesnej technologii. Każda informacja przetworzona przez smartfon, zostawia po sobie pewien ślad, dzięki któremu później możliwe jest odzyskanie oryginalnego pliku. Różnego rodzaju aplikacje przetwarzają wszelkie pliki i często nawet po usunięciu na przykład zdjęcia, czy filmu, pozostają one w ich pamięci podręcznej. To właśnie dzięki temu, możliwe jest „odłowienie” pożądanych przez Ciebie danych czy zdjęć i ich odzyskanie. Do tego celu służą specjalne aplikacje, które możesz pobrać w sklepach systemu. Prostszym rozwiązaniem, jest możliwość przywrócenia zdjęcia z „Kosza” – w tym przypadku nie ma potrzeby pobierania nowych aplikacji. O szczegółach każdego ze sposobów dowiesz się już za chwilę.


Jaki jest najłatwiejszy sposób na odzyskanie zdjęć?


Jeżeli przez przypadek (lub też świadomie) usunąłeś zdjęcie ze swojego telefonu, które później chcesz szybko przywrócić, niektórzy producenci smartfonów wyposażyli swoje produkty w specjalną opcję kosza. Kosz, to tak jakby kolejny folder, do którego trafiają zdjęcia. Jeżeli zdecydujesz się usunąć zdjęcie ze swojej galerii, trafi ono właśnie do kosza. Tam będzie czekało przez określony czas, zanim zostanie trwale usunięte. Okres, po którym zdjęcie zostanie nieodwracalnie usunięte zależy od modelu telefonu. W przypadku urządzeń marki Samsung będzie to 15 dni, a na przykład w iPhonie aż 30 dni. Jest to wyjątkowo łatwe i przyjemne rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala szybko odzyskać każde usunięte z galerii zdjęcie. Przed zakupem telefonu, warto zwrócić uwagę, czy posiada on taką funkcję. Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu przy pomocy Kosza? Wystarczy, że wejdziesz w galerię swojego telefonu, tam wśród folderów odnajdziesz ten o nazwie „Kosz” lub „Ostatnio usunięte” (to w przypadku smartfonów firmy Apple). Następnie wybierzesz zdjęcie, które pragniesz przywrócić, klikniesz odpowiednią opcję, a odzyskane zdjęcie natychmiast pojawi się w rolce Twojego aparatu. To takie proste!Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? – System Android


Omawianie sposobów wykorzystujących zewnętrzne aplikacje zaczniemy od obecnie najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego – Android. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto wspomnieć o jednym z warunków poprawnego korzystania z tego rodzaju aplikacji (dotyczy to zarówno telefonów wyposażonych w Android jak i iOS). Jeżeli zorientujesz się, że przypadkowo usunąłeś potrzebne Ci zdjęcie, nie zwlekaj. Od razu zabierz się za odzyskiwanie pliku. Postaraj się również nie otwierać zbędnych aplikacji, gdyż wszelkie procesy podejmowane przez Twoje urządzenie, mogą zatrzeć wspomniany wcześniej „ślad”. Podsumowując, jeżeli nie posiadasz Kosza na zdjęcia lub chcesz odzyskać inny utracony plik, działaj szybko i świadomie. Najlepiej, gdybyś zapobiegawczo pobrał którąś z dostępnych na rynku aplikacji.


Zacznijmy od aplikacji, która nie wymaga od Ciebie użycia dodatkowego urządzenia, jakim jest komputer – Disk Digger. Aplikacja ta pozwoli Ci przywrócić nie tylko zdjęcia, ale również inne pliki, takie jak muzyka, czy pliki w rozszerzeniu PNG. Po pobraniu aplikacji w Sklepie Play, wystarczy ją uruchomić, dookreślić jaki rodzaj plików chciałbyś przywrócić i zatwierdzić swój wybór. Następnie uruchomi się proces skanowania telefonu, w celu poszukiwania każdego możliwego do przywrócenia pliku. Następnie zapisz wynik całego procesu i już możesz cieszyć się odzyskanymi plikami.


Kolejne dwie aplikacje, o których się dowiesz, wymagają użycia komputera oraz kabla USB, dzięki któremu będziesz mógł połączyć między sobą oba urządzenia. Mimo, że aplikacje te wymagają dodatkowego kroku, dla wielu osób mogą okazać się prostsze w obsłudze od Disk Diggera. Najpierw weźmiemy na tapetę program Recuva. W odróżnieniu od poprzedniej aplikacji, Recuva pobieramy na komputer, a nie na smartfon. Zainstaluj oprogramowanie oraz z pomocą kabla USB połącz telefon z komputerem. Wybierz swój telefon (znajdziesz go jako dysk przenośny). Przed Tobą pojawi się kilka lub kilkanaście różnych folderów. W zależności od tego, co chcesz odzyskać, wybierz odpowiednią ikonę (w przypadku, gdy chcesz odzyskać zdjęcia, wybierz opcję Pictures). Uruchom skanowanie telefonu w celu odnalezienia usuniętego pliku. Jeżeli po tym procesie nadal nie odzyskałeś pożądanego zdjęcia, możesz wybrać możliwość skanowania zaawansowanego. Drugą polecaną aplikacją jest Android Data Recovery. Jedyną różnicą między działaniem obu programów jest proces, który trzeba podjąć po zainstalowaniu oprogramowania i podłączeniu urządzenia. W tym przypadku, najpierw rozpoczniesz skanowanie telefonu, by później zezwolić programowi na przywrócenie plików. Teraz wystarczy tylko wybrać ikonę Galerii i te zdjęcia, na których Ci zależy.


Jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu? – System iOS


Na koniec zajmiemy się aplikacją, która sprawdzi się w przypadku iPhone’ów. Jak już wiemy, system iOS pozwala na odzyskanie każdego usuniętego zdjęcia z albumu Ostatnio Usunięte pod warunkiem, że postanowisz go przywrócić w przeciągu 30 dni. Istnieje jednak inna opcja – program do przywracania danych, który zainstalujesz na komputerze. Działanie Toolbox for iOS w zakresie przywracania danych, działa bardzo podobnie do omówionych powyżej. Ponadto Toolbox for iOS, posiada liczne inne funkcje, które mogą być bardzo przydatne w przeróżnych sytuacjach. Warto jednak wiedzieć, że część z nich jest płatna. Tym samym, wiesz już jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu, zarówno z oprogramowaniem iOS jak i Android. Przed Tobą stoi kilka różnych sposobów i to tyiphlko od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert