Poradniki Eksperta

Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?


Smartfony Apple, są cenione na całym świecie. Głównie za jakość wykonania i funkcjonalność. Wydajność telefonów tego producenta robi wrażenie, podobnie jak wykonywane nimi zdjęcia. Czasami jednak, jak w przypadku każdego innego urządzenia, może dojść do problemów. Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych? Podpowiadamy w poniższym poradniku.Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych


Dlaczego przywrócenie do ustawień fabrycznych może być potrzebne?


Reset ustawień fabrycznych iPhone’a, może okazać się konieczny lub zwyczajnie pomocny. Czasami dochodzi do błędów systemowych, które niestety uniemożliwiają dalsze korzystanie z telefonu. W takim wypadku trzeba sięgnąć po konkretne rozwiązania – takie jak to. Zastosowanie przywracania ustawień fabrycznych, jest jeszcze jedno. Kiedy sprzedajesz swój telefon, na pewno nie chciałbyś, aby Twoje pliki, w tym zdjęcia i wiadomości, dostały się w ręce postronnej osoby. Dzięki resetowi danych, możliwe jest trwałe i skuteczne usunięcie wszystkich zapisanych informacji. Przed przystąpieniem do procesu, zapisz zdjęcia, filmy lub inne pliki na innym nośniku. Po przywróceniu ustawień fabrycznych, nie będziesz już mógł ich odzyskać.


Jak już wspominaliśmy, reset ustawień jest także dobrym rozwiązaniem, które pozwala naprawić niektóre z awarii. Jeśli sprzęt stracił wydajność, bardzo długo wczytuje dane lub zacina się – jest to moment, w którym przywrócenie fabrycznej konfiguracji może okazać się słuszne.


iPhone w naszej ofercie:Jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych?


Przejdźmy do meritum sprawy, czyli odpowiedzi na pytanie: jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych? Z poziomu telefonu, można to zrobić bardzo łatwo. Nie zajmie Ci też to dużo czasu. Musimy jednak zauważyć, że takie działanie jest możliwe tylko wtedy, gdy smartfon normalnie pracuje i nie występują problemy z jego obsługą. Aby przywrócić ustawienia fabryczne na telefonie Apple, musisz najpierw wejść w ustawienia urządzenia. Następnie poszukaj zakładki „Ogólne”, aby potem wybrać funkcję „Wyzeruj”. Na ekranie zobaczysz kilka dostępnych możliwości. Możesz zdecydować, w jakim zakresie interesuje Cię reset ustawień. Może to być np. tylko słownik lub ekran początkowy.


Ciebie interesuje tylko kasacja wszystkich ustawień do stanu fabrycznego. Po wybraniu tej opcji, będziesz musiał wpisać kod, a następnie potwierdzić swój wybór. Cała operacja potrwa pewnie kilka minut, w zależności od ilości zapisanych w pamięci danych. Jeśli chodzi o wspomniany kod, to jest on kluczową kwestią. Jeśli go nie posiadasz, zresetowanie ustawień z poziomu telefonu będzie niemożliwe. W takim wypadku, resetu dokonać będzie można tylko przy użyciu komputera, na którym zainstalowane będzie właściwe oprogramowanie.


Jak przywrócić ustawienia fabryczne przy użyciu komputera?


Jeśli konieczne jest przywrócenie ustawień z użyciem komputera, potrzebne będzie zainstalowanie aplikacji iTunes. Jeśli jest to już gotowe, wejdź w ustawienia Twojego telefonu. Wybierz funkcję iCloud, a następnie „Znajdź mój iPhone”. Teraz musisz przejść już do komputera. Uruchom aplikację iTunes i podłącz telefon do komputera za pomocą USB. Wykonuj polecenia widoczne na ekranie. Wpisz kod zabezpieczający, aby uzyskać dostęp do ustawień telefonu. Kiedy smartfon będzie już widoczny w aplikacji, wybierz funkcję „Odtwórz”. Potwierdź proces i poczekaj, aż telefon uruchomi się ponownie. Od tej pory, masz już smartfon gotowy do wykonania pierwszej konfiguracji.


Co zrobić, jeśli nie posiadasz kodu (passcode)?


No dobrze, a co zrobić, jeśli nie posiadasz kodu zabezpieczającego? W takim wypadku konieczne jest uruchomienie trybu awaryjnego w telefonie. Sposób na dokonanie takiej konfiguracji różni się jednak, w zależności od wersji telefonu. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone 8, 8 Plus, X lub 11, musisz nacisnąć jednocześnie przycisk boczny oraz jeden z tych odpowiadających za głośność dźwięku. Przytrzymaj guziki tak długo, aż na ekranie wyświetli się suwak służący do wyłączenia telefonu. Zrób to, a następnie podłącz sprzęt do komputera, ponownie trzymając wciśnięty przycisk boczny. Przytrzymuj tak długo, aż wyświetli się ekran trybu awaryjnego.


Co zrobić, jeśli posiadasz iPhone 7 lub 7 Plus? Musisz wyłączyć telefon w standardowy sposób, czyli za pomocą przycisku bocznego. Następnie podłącz smartfon do komputera, trzymając guzik zmniejszający głośność. Rób to tak długo, aż telefon włączy się w trybie awaryjnym. W przypadku smartfonów iPhone 6 i starszych, należy wyłączyć urządzenie, podłączyć je do komputera, a następnie włączyć przyciskiem „Początek”, przytrzymując go odpowiednio długo. Jeśli powyższe kroki masz już za sobą, telefon będzie już widoczny jako dostępna lokalizacja na PC. Za pomocą aplikacji iTunes, dokonaj przywracania ustawień fabrycznych. Kod zabezpieczający zostanie zresetowany, więc zapisz go sobie w miejscu, w którym go nie zgubisz.


Telefon nie reaguje na żadne Twoje działanie?


Wiesz już, jak przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych, jeśli jednak Twój smartfon nie reaguje, nie jest to powód do niepokoju. Nadal możliwe jest naprawienie sprzętu, bez potrzeby oddawania go do serwisu. W wypadku, gdy telefon nie odpowiada, konieczne jest wykonanie nieco innego działania. Jeśli posiadasz iPhone 8 lub nowszy, na bardzo krótko naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie powtórz to dla zmniejszania poziomu dźwięku. Następnie przytrzymaj przycisk boczny, aby pojawił się ekran awaryjny. W przypadku iPhone’ów 7-mej generacji, instrukcja jest nieco inna. Należy przytrzymać guzik boczny i przycisk zmniejszania głośności jednocześnie. Jeśli posiadasz iPhone 6 lub starszy model, trzymaj „Początek” i włącznik telefonu. To wystarczy, aby na ekranie wyświetlił się tryb awaryjny. Reszta konfiguracji na komputerze jest już bez zmian. Na pewno sobie z nią poradzisz!


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756