Poradniki Eksperta

Jaki wioślarz kupić do domu?


Wioślarz to jeden ze sprzętów, który doskonale spisuje się jako narzędzie do prowadzenia treningu cardio. Możesz kupić taki sprzęt, aby stworzyć sobie mini siłownię w mieszkaniu. Tylko jaki wioślarz kupić do domu? Oferta jest dość bogata, szczególnie w Media Expert. W poniższym poradniku, postaramy się wskazać najważniejsze cechy urządzenia.jaki wioślarz do domu


Wioślarz – co to takiego?


Zanim odpowiemy na szereg powtarzających się pytań, warto zastanowić się, czym w ogóle jest wioślarz. To urządzenie, które zakresem pracy ciała, przypomina wiosłowanie, stąd więc sama nazwa. Między innymi kajakarstwo, jest dyscypliną, która angażuje niemalże wszystkie partie mięśniowe. Jest to sport, który wymaga ogólnej wydolności na wysokim poziomie. Podobnie jest z pracą na wioślarzu. Urządzenie angażuje do wysiłku między innymi grzbiet, ramiona, barki, pośladki, uda, a także mięśnie brzucha. Wioślarz jest sprzętem o tyle ciekawszym od bieżni, że nie skupia się głównie na jednej partii tkanek mięśniowych. Regularne ćwiczenia pozwalają poprawić sylwetkę, a także bardzo mocno wzmocnić wydolność organizmu. Ważna jest w tym wypadku systematyczność, wytrwałość, a także właściwa technika ćwiczenia.


Wioślarz pozwala wzmocnić i rozbudować mięśnie, jednocześnie uelastyczniając całe ciało. Ćwiczenia pozwolą na poprawienie kondycji. O wiele łatwiej będzie Ci się mierzyć z wysiłkiem, na innych polach. Zrzucisz zbędne kilogramy, a jednocześnie poprawisz pracę układu krwionośnego. Właściwie wykonywane ćwiczenia, nie są dużym obciążeniem dla stawów, więc wioślarz może być używany również do rehabilitacji.


Sprawdź również: Wioślarz – efekty po miesiącu


Wioślarze w naszej ofercie:


Jaki wioślarz kupić do domu? Klasy urządzenia, ze względu na przeznaczenie


Jaki wioślarz kupić do domu? Wybór powinieneś uzależnić od tego, jak intensywnie zamierzasz trenować. Urządzenia sportowe różnią się, ze względu na docelowe przeznaczenie. Każde z nich ma przypisaną właściwą klasę. Norma „H” oznacza sprzęt do użytku domowego, który wystarczy osobom chcącym trenować regularnie, ale rekreacyjnie. Zazwyczaj taki sprzęt jest dostępny w atrakcyjnych ofertach cenowych. Klasa „HA” oznacza użytek domowy, ale gwarantujący wysoką wartość pomiaru. „HB” to zaś sprzęt przeznaczony do domu, którego dokładność określana jest na średnim poziomie. Klasa przeznaczenia o symbolu „S”, oznacza urządzenie możliwe do używania zawodowo i komercyjnie – czyli na przykład na siłowni. „SA” to norma potwierdzająca ponadto wysoką dokładność pomiaru.


Jaki wioślarz do domu wybrać?


Ważną sprawą, nad którą musisz się pochylić, jest także rodzaj oporu pracy wioślarza. To dzięki niemu, możliwe jest pracowanie urządzenia pod obciążeniem, które jest niezbędne, aby uzyskać rezultaty treningu. Regulacja oporu może być mechaniczna. To najprostszy typ konstrukcji. Jego regulowanie polega na zwiększeniu lub zmniejszeniu tarcia koła za pomocą pokrętła. Wioślarze magnetyczne są wyposażone w specjalny hamulec. W tym wypadku, maksymalny opór jest o wiele większy, co przypadnie do gustu osobom trenującym długo i wytrwale. Wioślarz o oporze elektromagnetycznym także posiada specjalny hamulec, ale jego zacisk jest regulowany za pomocą elektroniki. W naszym sklepie dostępne są również wioślarze hydrauliczne, indukcyjne i magnetyczno-powietrzne. Bardzo ważne, aby możliwa była regulacja oporu. Bez niej, nie ma możliwości zwiększania trudności treningu, co uniemożliwi dalszy, efektywny rozwój wydolności.


Wioślarz – jaki wybrać do domu?


Jeśli szukasz wioślarza, który ma być trzymany w domu, na pewno powinieneś zwrócić uwagę na jego wymiary. Sprawdź, czy na pewno zmieści się w danym pomieszczeniu. Niektóre modele, posiadają funkcję składania. To pomocne i wygodne, gdyż pozwala to zminimalizować wielkość urządzenia do minimum, aby schować je na przykład za szafą. Dobry wioślarz powinien być wyposażony w komputer. Pozwala on na wykorzystywanie wielu przydatnych funkcji. Mowa tu na przykład, o mierzeniu czasu treningu. Możliwe jest także wyświetlanie spalanych kalorii, ale nie każdy wioślarz na to pozwala. Są dostępne także modele, które obliczają przebyty na wioślarzu dystans. Mierzenie tempa i pulsu jest dodatkowym, cennym narzędziem. Zaawansowane modele pozwalają również mierzyć inne, dokładniejsze parametry. Umożliwiają ponadto wybieranie dostępnych trybów i programów treningowych.


Wybierając wioślarz do domu, sprawdź również maksymalną wagę użytkownika. Sprzęt sportowy powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, aby był w stanie wytrzymać obciążenie osoby pracującej na urządzeniu. Niektóre modele pozwalają na trenowanie nawet przez użytkowników ważących powyżej 130 kilogramów. Jeśli masz dodatkowe pytania na temat wioślarzy, możesz poprosić o pomoc naszych specjalistów. Pomogą wybrać właściwy model i przeprowadzą Cię przez proces zamówienia.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756