Poradniki Eksperta

Jak połączyć AirPods z MacBookiem?


Sprzęt Apple zawsze budzi wiele emocji i jest uwielbiany przez miliony użytkowników na całym świecie. Podobnie jest ze słuchawkami dousznymi tej marki. W poniższym poradniku wyjaśnimy, jak połączyć AirPods z MacBookiem, a także sprzętem innych producentów. Zachęcamy do lektury!Jak połączyć AirPods z MacBookiem


Słuchawki AirPods – dlaczego są tak popularne?


Urządzenia marki Apple, zawsze cieszą się ogromną popularnością. Tak samo jest w przypadku słuchawek AirPods. Są one douszne, a więc kompaktowe i łatwe w transporcie. Zadebiutowały w 2016 roku i bardzo szybko zostały jednymi z najbardziej rozpoznawalnych modeli na świecie. Swoją popularność zawdzięczają między innymi najwyższej jakości dźwięku, którą zapewniają im niezawodne i najlepsze na rynku elementy oraz chociażby aktywna redukcja szumów, która filtruje hałasy z otoczenia. Słuchawki obsługują asystentkę Siri i można je bardzo szybko naładować. W tym celu, powstało także specjalne etui, które pełni rolę powerbanka. To rozwiązanie jest już stosowane przez większość producentów i w zasadzie każde bezprzewodowe słuchawki douszne, są sprzedawane w takim zestawie. AirPods są także dostępne w wersji nausznej, jeśli ktoś preferuje taki rodzaj konstrukcji. Do połączenia z urządzeniem streamingującym dźwięk, używana jest komunikacja Bluetooth, która występuje już w każdym sprzęcie mobilnym, ale nie tylko. Słuchawki AirPods są wyposażone w mikrofon, dzięki czemu możesz ich z powodzeniem używać do rozmawiania ze znajomymi lub współpracownikami.Jak połączyć AirPods z MacBookiem i nie tylko?


Przede wszystkim, sprawdź czy słuchawki są naładowane. Przed pierwszym użyciem warto uzupełnić akumulator, aby uniknąć problemów ze zbyt małą ilością energii. Jeśli słuchawki są gotowe, możesz przystąpić do konfiguracji. Warto mieć przy sobie etui-powerbank, jeśli doszłoby do problemów z automatycznym połączeniem. Co ważne – jeśli łączysz się np. z komputerem stacjonarnym, który nie posiada wbudowanego modułu Bluetooth, będziesz potrzebował adaptera. Nie jest to drogie urządzenie, bo kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Po podłączeniu go do wolnego slotu USB, będziesz mógł cieszyć się bezprzewodową łącznością, nie tylko ze słuchawkami, ale również z innym sprzętem. Sprawdźmy najpierw, jak połączyć AirPods z Macbookiem.


Sparowanie słuchawek z Macbookiem


Łączenie ze sobą urządzeń Apple, opiera się na rejestracji na wspólnym identyfikatorze Apple ID. Jeśli masz iPhone, a Twój laptop tej samej marki występuje pod tym samym symbolem, możliwe, że sprawa będzie bardzo prosta. Sprawdź to, wchodząc w „Ustawienia” na Twoim telefonie. Kliknij w Twoje imię i nazwisko, a następnie przewiń okno w dół. Powinna tam widnieć lista urządzeń przypisanych do Ciebie, jako użytkownika. Na MacBooku sprawdzisz to, wchodząc w „Preferencje systemowe”, a następnie „Apple ID”. Jeśli Twoje urządzenia są tam widoczne, nie powinno być problemu z konfiguracją. Wystarczy, że uruchomisz słuchawki i włożysz je do uszu. Sprawdź, czy moduł Bluetooth w laptopie jest aktywny i znajdź na liście urządzeń AirPodsy. Jeśli laptop je znalazł, oznacza, że są prawidłowo rozpoznane i gotowe do użycia. Wybierz „Połącz” i to wszystko. Od tej pory, dźwięk powinien być odtwarzany przez Twoje słuchawki.


A co jeśli słuchawki nie są jeszcze połączone z MacBookiem i Apple ID? W takim wypadku moduł Bluetooth, nie znajdzie Twoich AirPodsów. Konieczne jest więc wykorzystanie innej opcji. Włóż zatem słuchawki do etui-powerbanka, pozostawiając go otwartego. Z tyłu znajdziesz przycisk. Przytrzymaj go tak długo, aż zielona dioda zacznie migać na biały kolor. Oznacza to, że urządzenie jest już gotowe do sparowania. Na MacBooku uruchom okno odpowiadające za moduł Bleutooth i poszukaj słuchawek, spośród dostępnych do konfiguracji urządzeń. Wybierz polecenie „Połącz” i poczekaj. W tym wypadku, może to potrwać trochę dłużej, ale efekt powinien być ten sam – muzyka zacznie płynąc z Twoich słuchawek.


Połączenie słuchawek AirPods z innym komputerem


Akcesoria Apple, są jak najbardziej kompatybilne także z innym sprzętem. Ich połączenie nie jest takie trudne, jak głoszą niepotwierdzone u źródeł legendy. Przede wszystkim, słuchawki pozostaw w etui, również z otwartą klapką. Podobnie jak w przypadku opisanym powyżej, przytrzymaj przycisk znajdujący się z tyłu obudowy. Dioda powinna migać na biały kolor. W przypadku systemu operacyjnego Windows 10, uruchom tak zwane „Centrum akcji”, którego ikona znajduje się w prawym, dolnym rogu ekranu. Oczywiście, wcześniej powinieneś aktywować moduł Bluetooth.


W kolejnym kroku, wybierz „Wszystkie ustawienia” i „Urządzenia”. Następnie kliknij opcję „Dodaj urządzenie”, uzupełniając informację o połączenie Bluetooth. Komputer wyszuka teraz wszystkie, znajdujące się w pobliżu urządzenia. Z listy wybierz AirPods. Połączenie może chwilę potrwać, ale za to nie powinno sprawiać problemów. Od tej pory, słuchanie muzyki z nowych słuchawek powinno być już możliwe. Jak widzisz, połączenie ich z komputerem innej marki, niczym nie różni się od sparowania innych urządzeń bezprzewodowych.


Co robić na wypadek problemów z połączeniem?


Czasami przyczyny mogą być bardzo prozaiczne. Jeśli połączenie nie udało się, spróbuj włączyć i wyłączyć moduł Bluetooth. To samo zrób ze słuchawkami. Czasem taki prosty krok, pozwala uniknąć problemów z łącznością. Spróbuj także, położyć urządzenia bliżej siebie. Pamiętaj, że Bluetooth ma ograniczony zasięg do 10 metrów. Najczęściej rozwiązaniem na problemy z łącznością, jest po prostu ponowna próba połączenia. Warto sprawdzić rady użytkowników w sieci, którzy mogli mieć podobne problemy.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert