Poradniki Eksperta

Samsung OLED – nowe telewizory Samsunga


Rynek RTV rozwija się bardzo dynamicznie. Każdego roku jesteśmy świadkami premier nowych urządzeń i prezentacji coraz bardziej zaawansowanych technologii. Czas więc na pierwszy telewizor Samsung OLED. Koreańska marka wprowadziła już do oferty nowe TV. Co nowego oferują najnowsze urządzenia?


samsung oled


Nowość od marki Samsung – OLED po raz pierwszy w ofercie producenta


Wielu fanów marki, czekało na informację o pracach koreańskiego producenta nad nowymi modelami telewizorów. Zapowiedzi sprzed kilku miesięcy stały się faktem. Samsung OLED jest już dostępny w ofercie Media Expert. Rodzinie nowych telewizorów, przypisano symbol S95B. Pierwsze informacje o nowości od koreańskiego producenta pojawiły się przypadkiem na początku 2022 roku. Lawina ruszyła, kiedy jeden z zagranicznych sklepów internetowych udostępnił w swojej witrynie podstronę z opisem produktu, który nie miał jeszcze premiery. Już wtedy sugerowało to, że do oficjalnej premiery może dojść całkiem niedługo. Kiedy do sieci trafiły już nawet zdjęcia nowego telewizora, producent postanowił dłużej nie czekać. Zdecydowano się na oficjalny komunikat, który potwierdzał doniesienia. Dziś już wiemy, że przypuszczenia i zapowiadane rozwiązania, okazały się prawdą.


Samsung poszerzył wachlarz dostępnych w swojej ofercie technologii. Do sprzedaży trafiły kolejne telewizory, co zmusi pozostałych producentów do prac nad konkurencyjnymi rozwiązaniami. Najbardziej zadowoleni będą na pewno fani koreańskiego potentata, którym brakowało OLED-a w ofercie marki. Rodzina telewizorów S95B korzysta z najbardziej zaawansowanego procesora Quantum 4K. W połączeniu z właściwie zoptymalizowanym oprogramowaniem Tizen, użytkownik dysponuje niebywale wydajnym, sprawnym i inteligentnym sprzętem. Dźwięk odtwarzany przez telewizor, zbiera znakomite recenzje użytkowników. Przestrzenny format fonii, określany jest przez Samsunga jako spektakularny. Wbudowane głośniki wielokanałowe i technologia Dolby Atmos, gwarantują kinowe doznania. Oczywiście wszystko to zostało zamknięte w bardzo smukłej konstrukcji, która korzysta z designerskiej podstawy.


Obraz wyświetlany na ekranie jest bardzo jasny i wyraźny. Barwy odwzorowane są doskonale. Czerń, cienie i kontrasty są naturalne. Jak można dowiedzieć się ze specyfikacji technicznej, nowe telewizory Samsung posiadają certyfikację PANTONE, która potwierdza autentyczność wyświetlanych na ekranie kolorów. OLED Quantum HDR czuwa nad zachowaniem właściwych proporcji cieni, świateł i kontrastu. Ciekawostką jest także Wzmocnienie Głębi Obrazu, które polega na zagwarantowaniu takiego sposobu wyświetlania obrazu, w jakim postrzega go ludzkie oko.


Samsung OLED w naszej ofercie:

samsung oled


Co jeszcze wiemy o nowych telewizorach Samsung?


Przede wszystkim, ważne są dostępne warianty telewizorów. W przypadku rodziny S95B, na ten moment do sprzedaży trafiły TV w rozmiarach 65 i 65 cali: 


SAMSUNG QE65S95B

SAMSUNG QE55S95B


To zresztą ostatnio jedne z najpopularniejszych wielkości ekranu. Klienci szukają coraz większych telewizorów i nie można się temu dziwić. W końcu każdy chciałby mieć własne, prywatne kino w salonie!Telewizory OLED TV Samsung trafiły do sprzedaży wiosną tego roku i są dostępne w elektromarketach oraz sklepie internetowym. Ceny oczywiście różnią się, ze względu na wielkość ekranu. Warto sprawdzić ofertę, gdyż bardzo często wiele telewizorów jest dostępnych w atrakcyjnych promocjach. Telewizory z rodziny S95B robią doskonałe wrażenie zarówno na żywo, jak i na zdjęciach. Warto rzucić na nie okiem, zwłaszcza z bocznej perspektywy, gdyż wtedy widać jak bardzo smukłe są to urządzenia. Konstrukcja LaserSlim jest naprawdę wąska.


samsung oled


Co jeszcze powinieneś wiedzieć o nowych telewizorach Samsung OLED?


Producent postarał się, aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikowi korzystnie z interfejsu Smart TV. Dostęp do multimediów jest prostszy, a ich szukanie zajmuje o wiele miej czasu. To nie tylko zasługa usprawnionego oprogramowania, ale również wydajnych podzespołów, które działają błyskawicznie. Graczy i fanów sportu ucieszy na pewno tryb „Motion Xcelerator Turbo+”. Pozwala on na wyświetlanie obrazu w jakości 4K, przy odświeżaniu na poziomie 120 herców. Dzięki temu, dynamiczne sceny są bardzo wyraźne, co ma duże znaczenie podczas oglądania meczu lub rozgrywki wieloosobowej na konsoli.


samsung oled

Telewizory Samsung w naszej ofercie:


Pilot z ładowarką solarną w zestawie


Z kolei tryb EyeComfort dostosowuje obraz do warunków panujących w pomieszczeniu, aby Twój wzrok mógł odpocząć. Możesz oglądać rodzinne seanse bez obaw, że zaszkodzisz oczom domowników. W zestawie z każdym telewizorem S95B, znajduje się pilot TM2280E, który wyposażony jest w komórki pozwalające na samoładowanie promieniami słonecznymi, a także domowym oświetleniem. Możesz go ponadto naładować za pomocą portu USB typu C. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Pilot gwarantuje szybki dostęp do platform VOD, umożliwia intuicyjne sterowanie i wydawanie komend głosowych. Te ostatnie są bardzo wygodne, w przypadku dyktowania nazw konkretnych tytułów filmów lub seriali. Zamiast wpisywać frazy ręcznie, możesz wypowiedzieć je na głos. Jeśli jesteś zainteresowany nowymi telewizorami OLED marki Samsung, koniecznie sprawdź modele dostępne w naszej ofercie!


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756