Teleskop SKY-WATCHER (Synta) BK1141EQ1
Kod: 306696
Rodzaj:
Zastosowanie: Astronomia
Kolor: Czarny
Powiększenie: x171
Średnica obiektywu [mm]: 114
Ogniskowa [mm]: 1000
Apertura 114 mm – jasne obiekty kosmiczne
Montaż EQ1 do nauki śledzenia nieba
Sprawdź
w sklepie
Zamów telefonicznie 756 756 756
Opis produktu
Na początek idealny!
Doskonała widoczność i kompaktowy rozmiar?
To możliwe! Wszystko dzięki temu, że w oś optyczną teleskopu został wbudowany specjalny układ, który wydłuża ogniskową teleskopu do 1000 mm przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych gabarytów tuby.
Teleskop SKY-WATCHER BK1141EQ1 - rozmiar
Obserwuj gwiazdy i planety
Teleskop SKY-WATCHER (Synta) BK1141EQ1 został skonstruowany na podstawie systemu Newtona, jest więc modelem zwierciadlanym. Posiada aperturę 114mm i ogniskową 1000mm. Typ BK1141EQ1 umożliwi Ci obserwację zarówno planet, czy Księżyca, jak i jasnych obiektów głębokiego nieba, takich jak: gromady gwiazd, czy mgławice.
Teleskop SKY-WATCHER BK1141EQ1  - planety
Okulary i wyciąg
Opisywany teleskop został wyposażony w wyciąg okularowy, który umożliwi Ci stosowanie okularów 1,25”. Do zestawu dołączono także dwa dodatkowe okulary o ogniskowych 10 i 25mm, które dają powiększenia 40 i 100x, a także soczewkę Barlowa 2x, z którą uzyskasz dodatkowo powiększenia 80x i 200x.
Teleskop SKY-WATCHER BK1141EQ1  - wyciąg
190 razy więcej
Teleskop aperturze takiej jak opisywany produkt może zbierać nawet do 190 razy więcej światła niż ludzkie oko w nocy — zapewnia Ci to więc możliwość obserwacji obiektów do prawie 12 wielkości gwiazdowej (przy widoczności gołym okiem do 6 wielkości gwiazdowej). Wielkość zwierciadła związana jest również z rozdzielczością optyczną, która w tym teleskopie umożliwia rozdzielanie gwiazd, które są odległe od siebie więcej niż 1,2”.
Teleskop SKY-WATCHER BK1141EQ1  - światło
Idealne ustawienie teleskopu dla jeszcze lepszych obserwacji
Teleskop SKY-WATCHER BK1141EQ1  - ustawienia
Zawartość zestawu
Dane techniczne
Charakterystyka
Ogniskowa [mm]: 1000
Powiększenie: x171
Średnica obiektywu [mm]: 114
Fizyczne
Waga [g]: 10000
Parametry
Kolor: Czarny
Przeznaczenie: Astronomia, Obserwacja nieba
Wyposażenie: Aluminiowy statyw, Okulary 10 mm 1.25", Okulary 25 mm 1.25", Soczewka Barlowa, Szukacz