Opis produktu

Wyjątkowy pod kątem niezawodności, pojemności i efektywności pracy

Urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów

Dysk TOSHIBA P300 3TB HDD to sprzęt ten nie tylko wyróżnia się dużą przestrzenią na dane, ale też wyposażony został w system chroniący dane w trakcie wstrząsów. Co więcej, został on zaprojektowany w ten sposób, by jak najbardziej ułatwić życie jego użytkownikowi.

Najważniejszą cechą dysku jest jego pojemność. Urządzenie może pomieścić w sobie do 3 TB danych, co jest ilością wystarczającą, by zarchiwizować wszystkie dostępne multimedia, dokumenty tekstowe, a także biblioteki plików audio i kopie zapasowe komputerów. Dysk TOSHIBA P300 zapewni użytkownikowi nie tylko możliwość szybkiego zapisu, odczytu i usuwania danych, ale też zagwarantuje, że wszystkie te operacje będą wykonywane w sposób względnie cichy.

Dysk TOSHIBA P300 Wyjątkowy pod kątem niezawodności, pojemności i efektywności pracy Urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów

Maksimum wydajności

Wewnętrzny dysk TOSHIBA P300 zaprojektowany w formacie 3.5 cala to urządzenie, które zapewni użytkownikowi maksimum wydajności. Na jego korzyść przemawia bardzo duża prędkość obrotowa, której wartość sięga nawet 7200 obrotów na minutę. To jednak nie wszystko, gdyż nawet przy tak dużej liczbie obrotów, pliki są bezbłędnie odczytywane i zapisywane. Mało tego! Sprzęt ten zapewnia dodatkową ochronę wszystkim transferowanym za jego pośrednictwem plikom, zabezpieczając je przed błędami uniemożliwiającymi ich odczyt.

Dysk TOSHIBA P300 to urządzenie, które chroni zapisane na nim dane przed skutkami wstrząsów. Zastosowano w nim szereg ciekawych rozwiązań, które zapobiegają uszkodzeniom danych w trakcie ich transferu. Warto podkreślić, że sprzęt ten posiada wbudowany czujnik wstrząsów, który uniemożliwia przesyłanie danych w przypadku, gdy ich amplituda przekroczy określoną wartość.

Dysk TOSHIBA P300 Maksimum wydajności

Szybka i wydajna praca

Nie ulega wątpliwości, że dysk TOSHIBA P300 jest urządzeniem niezwykle wydajnym. Widać to na przykładzie średniego czasu dostępu do zapisanych na urządzeniu plików, który wynosi zaledwie 4,17 ms. O efektywności pracy sprzętu świadczy również ograniczony hałas, jaki jest emitowany w trakcie eksploatacji urządzenia. Jego minimalny poziom to zaledwie 26 dB, co czyni go jednym z najcichszych w swej klasie. Na ogólną wydajność dysku wpływ ma również jego stosunkowo duża pamięć cache, która wynosi 64 MB.

Dysk TOSHIBA P300 Szybka i wydajna praca

Parametry zewnętrzne

Już na pierwszy rzut oka widać, że dysk TOSHIBA P300 został zaprojektowany zgodnie ze standardem 3.5 cala. Jego wysokość to 26,1 mm, szerokość - 101,6 mm, a długość to zaledwie 147 mm. Urządzenie łączy się z płytą główną za pośrednictwem złącza SATA III, wstecznie kompatybilnego ze standardem II oraz I. Całość waży 680 g, dzięki czemu nie wpływa ona istotnie na ogólną masę komputera.

Dysk TOSHIBA P300 Parametry zewnętrzne

Dołączona dokumentacja

Do dysku została dołączona: instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna.


Dane techniczne

Dane podstawowe

Rodzaj dysku: HDD
Typ dysku: Wewnętrzny
Pojemność dysku: 3 TB
Maksymalna prędkość odczytu [MB/s]: 155
Maksymalna prędkość zapisu [MB/s]: 150
Interfejs: SATA III (6 Gb/s)
Prędkość interfejsu: 6 GB/s
Format: 3.5"
Kolor: Srebrny

Opinie

Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.

Produkt archiwalny

Dysk TOSHIBA P300 3TB HDD

Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobne

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756