Produkt archiwalny
Płyta główna GIGABYTE Z790 Aero G DDR5
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobnePolecane produkty podobne
Płyta główna MSI MEG X870E Godlike
Płyta główna ASUS ROG Maximus Z890 Hero
Produkt archiwalny
Płyta główna GIGABYTE Z790 Aero G DDR5
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobneObiekt pożądań każdego miłośnika komputerów
Urządzenie dające olbrzymie pole do manewru
Płyta główna Aero G marki Gigabyte to rozwiązanie, które spełni oczekiwania zarówno zaawansowanych graczy, jak i grafików czy programistów.
Obsługa procesorów Intel
Gigabyte Aero G Z790 to płyta główna w formacie ATX, obsługująca procesory Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7 oraz Intel Core i9, a także Intel Celeron i Intel Pentium – wraz z kartami graficznymi. Obsługuje ona ponadto RAID 0, 1, 10 i 5 oraz pamięci DDR5 o maksymalnej wielkości 128 GB i taktowaniu 4000-5600 MHz oraz 5200-7600 MHz (OC). Płyta zapewnia szybką łączność sieciową dzięki obsłudze Wi-Fi oraz obecności kontrolera sieci LAN o przepustowości do 2,5 Gb/s. Gwarantuje ona ponadto łączność bezprzewodową Bluetooth 5.3. Teraz możesz cieszyć się wyjątkowo szybkim transferem danych!
Do wielu kart graficznych
Dzięki technologii AMD CrossFireX zastosowanej w płycie głównej Aero G Z790 możesz łączyć ze sobą kilka kart graficznych. Tym samym z łatwością wpłyniesz na wydajność swojego sprzętu, bez konieczności inwestowania w nowy komputer. Płyta posiada ponadto dużą ilość przydatnych portów, m.in. HDMI, USB, Audio Jack czy DisplayPort. Korzystając ze złącza VisionLINK możesz szybko przesyłać dane, a za sprawą gniazda M.2 – optymalizować pracę urządzenia.
Optymalne chłodzenie
Płyta główna Aero G od Gigabyte została wyposażona w wydajne wentylatory, radiatory oraz czujniki temperatury, odpowiedzialne za chłodzenie i rozprowadzanie ciepłego powietrza. Dzięki temu nie musisz obawiać się o zwarcia czy przegrzanie – dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają z kolei specjalne osłony termiczne. Co więcej, system Smart Fan 6 pozwala na samodzielne zarządzanie aktualnym trybem chłodzenia!
Chipset Intel Z790
Aero G Z790 posiada chipset Intel Z790 zapewniający niezwykłą wydajność oraz funkcjonalność. Odpowiada on za przepływ informacji między procesorem, dyskiem i systemami peryferyjnymi. W połączeniu z zastosowaną w płycie głównej technologią Dual-Channel chipset znacząco wpływa na szybkość i płynność podczas sesji gamingowych – nawet tych najbardziej wymagających! Urządzenie wyposażone jest ponadto w gniazdo procesora Socket 1700 oraz cztery banki DIMM do umieszczania pamięci operacyjnej. Typ zintegrowanej karty sieciowej to 10/100/1000/2500.
Układ dźwiękowy Realtek
W płytę główną Gigabyte Z790 Aero G DDR5 wbudowany został układ dźwiękowy Realtek ALC1220-VB wraz z kondensatorami audio premium. To właśnie to zestawienie odpowiada za wysokiej jakości dźwięk – zarówno podczas rozgrywek, jak i w trakcie słuchania muzyki czy oglądania kinowych hitów. W połączeniu z dodatkowym sprzętem audio kodek jest w stanie zapewnić Ci wyjątkowe wrażenia odsłuchowe!
Kompatybilna z systemem oświetlenia
Dużym atutem płyty głównej Aero G Z790 jest jej kompatybilność z systemem oświetlenia Gigabyte. Kolorowe podświetlenie nadaje urządzeniu niepowtarzalnego charakteru i pozwala na jeszcze lepszą personalizację gamingowego stanowiska.
Gwarancja
Płyta główna Gigabyte Z790 Aero G DDR5 objęta jest trzyletnią gwarancją, która stanowi zabezpieczenie dla kupującego. W opakowaniu umieszczono instrukcję obsługi urządzenia, elementy montażowe, dwa kable SATA oraz antenę Wi-Fi 2.4/5 GHz.
Dane techniczne
| Obsługiwane procesory: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
|---|---|
| Gniazdo procesora: | Socket 1700 |
| Format: | ATX |
| Chipset: | Intel Z790 |
| Maksymalna wielkość pamięci: | 128 GB |
| Rodzaj pamięci: | DDR 5 |
| Liczba banków pamięci: | 4 x DIMM |
Techniczne | |
| Obsługiwane procesory: | Intel Celeron, Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9, Intel Pentium |
|---|---|
| Gniazdo procesora: | Socket 1700 |
| Chipset: | Intel Z790 |
| Rodzaj pamięci: | DDR 5 |
| Typ obsługiwanej pamięci [MHz]: | 4000, 4800, 5200, 5600 |
| Typ obsługiwanej pamięci OC [MHz]: | 5200, 5400, 5600, 5800, 6000, 6200, 6400, 6600, 6800, 7000, 7200, 7400, 7600 |
| Liczba banków pamięci: | 4 x DIMM |
| Maksymalna wielkość pamięci: | 128 GB |
| Architektura pamięci: | Dual-channel |
| Obsługa RAID: | RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 |
| Obsługa wielu kart graficznych: | AMD CrossFireX |
| Obsługa układów graficznych w procesorach: | Tak |
| Typ zintegrowanej karty sieciowej: | 10/100/1000/2500 |
| Łączność bezprzewodowa: | Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Wbudowany układ dźwiękowy: | Realtek ALC1220-VB |
Złącza wewnętrzne | |
| M.2 PCIe NVMe 4.0 x4: | 4 |
| M.2 PCIe NVMe 5.0 x4: | 1 |
| PCIe 3.0 x16 (tryb x4): | 2 |
| PCIe 5.0 x16: | 1 |
| SATA III (6 Gb/s): | 4 |
| USB 2.0: | 2 |
| USB 3.1 Gen. 1/USB 3.2 Gen.1 (USB 3.0): | 1 |
| USB 3.2 Gen. 2x2 Typu-C: | 1 |
| Złącze ARGB 3 pin: | 2 |
| Złącze modułu TPM: | 1 |
| Złącze pompy AIO: | 1 |
| Złącze RGB 4 pin: | 2 |
| Złącze wentylatora CPU 4 pin: | 2 |
| Złącze zasilania 24 pin: | 1 |
| Złącze zasilania 4 pin: | 1 |
| Złącze zasilania 8 pin: | 1 |
| Pozostałe złącza: | Front Panel Audio |
Złącza zewnętrzne | |
| USB 2.0: | 2 |
| USB 3.1 Gen.1/USB 3.2 Gen. 1 (USB 3.0): | 4 |
| USB 3.1 Gen. 2/USB 3.2 Gen.2 (USB 3.1): | 2 |
| USB Type-C: | 2 |
| HDMI: | 1 |
| DisplayPort: | 1 |
| S/PDIF: | 1 |
| Audio jack: | 2 |
| RJ45 (LAN): | 1 |
| Złącze anteny Wi-Fi: | 2 |
Parametry | |
| Dodatkowe informacje: | Kompatybilność z systemem oświetlenia Gigabyte |
| Podświetlenie: | Nie |
| Dla graczy: | Tak |
| Format: | ATX |
| Wysokość [mm]: | 305 |
| Szerokość [mm]: | 244 |
| Wyposażenie: | 2x kabel SATA, Antena Wi-Fi 2.4/5 GHz, Elementy montażowe |
| Kolor: | Czarno-srebrny |
| Załączona dokumentacja: | Instrukcja obsługi |
| Gwarancja: | 36 miesięcy |
| Kod producenta: | Z790 AERO G |
Producent/podmiot odpowiedzialny | |
| Nazwa: | INCOM GROUP SPÓŁKA AKCYJNA |
| Ulica i numer budynku: | ul. Mokronoska 6 |
| Kod pocztowy: | 52-407 |
| Miasto: | Wrocław |
| Adres elektroniczny: | sekretariat@incomgroup.pl |
Dokumenty do pobrania
Producent
Nie udało się znaleźć produktu dla siebie?
Opinie
Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię
Opinie zamieszczone na mediexpert.pl mogą lub mogły brać udział w promocjach i konkursach z nagrodami, w tym w konkursie „7x1000 zł” Zobacz szczegóły
Produkt jeszcze nie posiada opinii potwierdzonych zakupem.
Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu. Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.
Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu. Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.
Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu. Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.
Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu. Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.