Polecane produkty podobne

Opis produktu

INTEL Core i5-10600KF

Na rynku urządzeń IT można znaleźć dwa podstawowe rodzaje procesorów. Pierwszy z nich to komponenty zużywające mnóstwo energii. Co prawda potrafią one dużo zrobić, ale wiąże się to z określonymi kosztami. Do drugiej grupy należą te procesory, których twórcy zoptymalizowali je pod kątem zużycia energii. Do tej grupy należy m.in. procesor INTEL Core i5-10600KF, który zużywa zaledwie 95 W przy sześciu rdzeniach i aż dwunastu wątkach.

Procesor INTEL Core i5-10600KF - 95W pobór mocy 6 rdzeni 12 wątków wysoka jakość wysoka wydajność

Co potrafi Intel?

Pomimo niewielkiego zużycia energii, procesor INTEL Core i5-10600KF charakteryzuje się takimi samymi parametrami pracy, co jego bardziej energochłonne odmiany. Jest to zasługą odpowiedniej i profesjonalnej optymalizacji pracy modułu, dzięki której innowatorom Intela udało się obniżyć zapotrzebowanie na energię nawet o 30 W.

Jak łatwo się domyślić, ten prosty krok pozwolił nie tylko ograniczyć zużycie energii przez sam procesor, ale też ograniczył emisję ciepła, która jest wrogiem każdego procesora. Poprzez redukcję zużycia energii, procesor Intela jest nie tylko dobrze chłodzony, ale też i wydajniejszy. I to właśnie jest priorytetem każdej sprzętowej optymalizacji.

Procesor INTEL Core i5-10600KF - ograniczenie emisji ciepła i zużycia energii optymalizacja wydajność

Technologia rdzeni i ich wątków

Opisując procesory Intela, nie sposób wspomnieć o zabudowanych w nich rdzeniach i ich wątkach. Technologię tą wprowadził Intel, inwestując tym samym w większą liczbę dysków logicznych w obrębie pojedynczego podzespołu. W praktyce oznacza to, że co prawda nadal ma się do czynienia z szóstką rdzeni fizycznych, ale za to każdy z nich jest lepiej i efektywniej wykorzystywany.

Przedkłada się to oczywiście na osiągi jednostki centralnej, która może przyspieszać nawet o kilkanaście procent. Należy jednocześnie podkreślić, że wartość ta jest dość uśredniona i zależy w głównej mierze od rodzaju zainstalowanej aplikacji i jej optymalizacji pod kątem słabszych platform. Nie da się jednak ukryć, że właśnie w ten sposób pisze się historię.

Procesor INTEL Core i5-10600KF - 6 rdzeni 12 wątków wysokie osiągi jednostki centralnej przyspieszenie

Optymalizacja zgodnie z własnymi preferencjami

Można zaryzykować twierdzenie, że procesor INTEL Core i5-10600KF jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą zaprojektować komputer według swoich ścisłych oczekiwań. Brak zabudowanego wentylatora ułatwia dobór indywidualnego sprzętu, co oczywiście może się przełożyć na wyższą skuteczność overclockingu.

Warto też zaznaczyć, że z nowym procesorem Core i5 będzie można uzyskać jeszcze lepsze parametry pracy systemu. Wynika to z faktu, że platforma ta jest kompatybilna z 64-bitowymi systemami operacyjnymi, co przedkłada się na jeszcze wyższą wydajność pracy i to niezależnie od jej formy i rodzaju przetwarzanych danych.

Procesor INTEL Core i5-10600KF - lepsze parametry pracy systemu 64-bitowy system operacyjny wyższa wydajność pracy

Dane techniczne

Dane podstawowe

Typ procesora: Core i5
Model procesora: i5-10600KF
Liczba rdzeni: 6
Liczba wątków: 12
Częstotliwość taktowania procesora [GHz]: 4.1
Pamięć podręczna: 12 MB
Typ gniazda: FCLGA1200
Zintegrowany układ graficzny: Nie

Opinie

Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.

Produkt archiwalny

Procesor INTEL Core i5-10600KF

Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobne

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756