Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach. Tom 2 Dorota Krasowska

Kod: m00095350
Autor: Dorota Krasowska
Oprawa: Miękka
Język wydania: Polski
Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach. Tom 2 Dorota Krasowska
Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach. Tom 2 Dorota Krasowska

Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym

Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Dwutomowa publikacja Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach została przygotowana przez zespół specjalistów (alergologów, dermatologów, immunologów) z całej Polski pod redakcją prof. dr hab. n. med. Doroty Krasowskiej oraz dr hab. n. med. Małgorzaty Michalskiej-Jakubus. Monografia w sposób kompleksowy obejmuje zagadnienia związane z chorobami skóry, które występują u dzieci – od noworodków po młodzież.

W tomie 2 zaupominekowano pokrzywkę oraz zmiany pokrzywkowate u dzieci. Poruszono także temat łuszczycy i łuszczycowych zapaleń stawów. W osobnych rozdziałach omówiono nabyte autoimmunizacyjne choroby pęcherzowe u dzieci, w tym pęcherzycę, nabyte pęcherzowe oddzielenie się naskórka, pemfigoid pęcherzowy i błon śluzowych oraz opryszczkowate zapalenie skóry. Szczegółowo przedstawiono najczęstsze przyczyny łysienia oraz nieinfekcyjne choroby skóry głowy w wieku dziecięcym (m.in. łysienie plackowate i zespół luźnych włosów anagenowych). Omówiono także choroby tkanki łącznej (twardzina ograniczona i eozynofilowe zapalenie powięzi, zapalenie skórno-mięśniowe, toczeń ieniowaty). Ponadto opisano najczęstsze nowotwory złośliwe skóry występujące u dzieci. Ostatni rozdział poświęcono innym wybranym dermatozom wieku dziecięcego, w szczególności bielactwu oraz zmianom skórnym w przebiegu chorób hematologicznych i układu pokarmowego.

W tomie 1 zostały opisanepodstawowe zasady higieny i pielęgnacji skóry dzieci w różnych okresach życia. Omówiono również zasady stosowania leków miejscowych. Skupiono się na aspektach leczenia systemowego oraz badaniach diagnostycznych. Zaupominekowano choroby skóry okresu noworodkowego i niemowlęcego, łagodne guzy i znamiona, wrodzone choroby pęcherzowe, genodermatozy, choroby infekcyjne i pasożytnicze oraz trądzik okresu młodzieńczego. Przedstawiono objawy skórne najczęstszych wrodzonych zespołów niedoboru odści oraz skórne manifestacje zakażeń wewnątrzmacicznych i okołoporodowych.

W publikacji Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach znalazły się nie tylko zagadnienia merytoryczne, lecz także informacje praktyczne, które bez wątpienia przydadzą się lekarzom w trakcie specjalizacji jak i specjalistom zajmującym się schorzeniami skóry u dzieci.

Dane techniczne

Producent/podmiot odpowiedzialny

Parametry

Nazwa: Wydawnictwo Naukowe PWN Spółka Akcyjna
Ulica i numer budynku: ul. Gottlieba Daimlera 2
Kod pocztowy: 02-460
Miasto: WARSZAWA
Adres elektroniczny: bok@pwn.com.pl
Autor: Dorota Krasowska
Język wydania: Polski
Oprawa: Miękka
Tytuł: Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach. Tom 2 Dorota Krasowska

Dokumenty do pobrania

  • Informacje o bezpieczeństwie:
  • Producent

  • Nazwa producenta/importera: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
  • Opinie

    Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu

    Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach. Tom 2 Dorota Krasowska
    Dermatologia pediatryczna w teorii i przypadkach. Tom 2 Dorota Krasowska

    Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym

    Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.