Potrzebna Ci naprawa smartfona?

Jeśli Twój telefon przestał działać, naprawimy go dla Ciebie! Odwiedź Twój najbliższy sklep Media Expert i skorzystaj z naprawy smartfona szybko, profesjonalnie i tanio!
Naprawiamy smartfony marek takich jak Apple, Samsung czy Huawei. Posiadamy ponad 500 punktów na terenie całej Polski!
Jak to zrobić:

Gdzie naprawić smartfon w Media Expert?

Znajdź najbliższy sklep
i udaj się po wycenę
naprawy smartfona
Pobierz swoją lokalizacje

Gdzie wymienić wyświetlacz w telefonie w Media Expert?

Znajdź najbliższy sklep
i udaj się po wycenę
wymiany wyświetlacza
Adres
Nr. telefonu
Godziny otwarcia
Odległość
Oferujemy możliwość naprawy
lub wymiany poniższych komponentów smartfona
Baterii
Tylnej Obudowy
Przedniej Obudowy (ramka wyświetlacza)
Gniazda ładowania (portu USB)
Gniazda słuchawkowego (jack 3,5 mm)
Głośnika lub mikrofonu
Aparatu (całość układu lub pojedyncze soczewki)
Czujników biometrii (skanery linii papilarnych, face id)
Oraz umożliwiamy kompleksowe odświeżenie telefonu:
Wymiana ekranu
Wymiana obudowy
Wymiana baterii
Naprawiamy smartfony marek:

Naprawa smartfona w Media Expert

Wypadki niestety się zdarzają. Wystarczy upadek telefonu, aby doszło do uszkodzenia wyświetlacza. Czasami także kontakt z wodą, może skończyć się awarią. Nie oznacza to konieczności wymiany urządzenia na nowe! Czasami wystarczy naprawa smartfona. Jakie usterki można zreperować?

Naprawa smartfona - kiedy może być potrzebna?

Choć produkowane obecnie telefony są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, może dojść do awarii, jak w przypadku każdego innego urządzenia elektronicznego. Naprawa smartfona jest często bardziej opłacalna, aniżeli zakup nowego telefonu.

Na pewno w najlepszym położeniu znajdują się osoby, które ubezpieczyły swoje urządzenia lub obejmuje je jeszcze okres gwarancyjny. Wtedy, jeśli zostaną dotrzymane warunki umowne, naprawa telefonu może zostać wykonana bezpłatnie. A co, jeśli gwarancja już nie obowiązuje, a ubezpieczenie nie zostało wykupione? W takim wypadku warto udać się do fachowego serwisu. Na szczęście, do sklepów Media Expert jest blisko, więc nie musisz jechać daleko! W elektromarketach naszej sieci wymieniamy części i naprawiamy telefony na podstawie wyceny podanej Klientowi.

Naprawa smartfona z pękniętym wyświetlaczem

Jedną z awarii, do której często dochodzi, jest pęknięcie wyświetlacza dotykowego. Choć fabrycznie są one coraz bardziej odporne, wypadki nadal mają miejsce. W takim przypadku konieczna jest całkowita wymiana ekranu, która wymaga specjalistycznych narzędzi i odpowiedniego doświadczenia. Warto pamiętać, że dobrym sposobem na ochronę wyświetlacza jest stosowanie szkła hartowanego i etui ochronnego.

Naprawa baterii w telefonie

Bywa, że posłuszeństwa odmawia także bateria. Jeśli Twój telefon rozładowuje się zbyt szybko i musisz go często ładować, może to oznaczać kłopoty z akumulatorem. Co w takim wypadku należy zrobić? Najlepiej będzie wymienić baterię. Nie jest to jednak takie proste, jak w przypadku tradycyjnych telefonów, gdzie wystarczyło ściągnąć tylną klapkę i wyciągnąć ogniwo. Teraz wymiana jest znacznie bardziej skomplikowana i wymaga fachowej wiedzy. Jest ona niezbędna także w przypadku kłopotów z gniazdami ładowania lub innymi złączami.

Bywa, że sprawiają one problemy uniemożliwiające połączenie z innymi urządzeniami lub akcesoriami. Warto sprawdzić, czy to nie kwestia zalegającego kurzu lub pyłu, który można spróbować wyciągnąć. Jeśli to nie pomoże, należy szukać problemu gdzie indziej. W tym przypadku także nie obejdzie się bez interwencji serwisu, w którym zdiagnozowanie usterki nie będzie problemem.

Jakie inne problemy mogą zostać naprawione przez serwis?

Nawet po upadku telefonu z dużej wysokości, pozornie może wydawać się, że nic nie stało się z urządzeniem i pracuje ono prawidłowo. Jednak po jakimś czasie może okazać się, że któraś z funkcji lub niektóre narzędzia odmawiają współpracy.

Naprawa aparatu w telefonie

Może to być na przykład aparat fotograficzny, który wykonuje gorszej jakości zdjęcia. Podczas upadku mogło dojść do uszkodzenia soczewki lub innego elementu, przez co zdjęcia nie mają odpowiedniej ostrości lub wyglądają bardzo nieatrakcyjnie. W takim wypadku, konieczna jest interwencja polegająca na serwisie układu fotograficznego. Są to na tyle miniaturowe elementy, że bez fachowej wiedzy i odpowiednich narzędzi, nie da się dokonać naprawy samodzielnie.

Awaria skanera linii papilarnych

Naprawa telefonu dotyczy także czujników biometrycznych – na przykład skanera linii papilarnych. Awaria takich elementów uniemożliwia użytkowanie konkretnych metod odblokowywania ekranu. To znacznie utrudnia korzystanie z telefonu, który z założenia ma być w pełni funkcjonalnym sprzętem.

Problemy z głośnikami i mikrofonem

Bywa, że dochodzi także do problemów z głośnikiem lub mikrofonem. To z kolei uniemożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych, które są podstawową funkcją każdego smartfona. Naprawa tych elementów nie jest skomplikowana dla osoby, która ma z tym do czynienia na co dzień.

Ile kosztuje naprawa telefonu?

Dobry serwis GSM zawsze wycenia usługę naprawy jeszcze przed realizacją usługi. Takie podejście jest bardzo istotne, gdyż pozwala podjąć decyzję o słuszności takiego działania. Jeśli okazałoby się, że koszt serwisu przekraczałby cenę zakupu nowego urządzenia, naprawa smartfona okazałby się nieopłacalna. Na wartość usługi składa się zakup nowych części, a także praca specjalisty. W dużej mierze koszt naprawy będzie zależał od kosztu elementów zamiennych.

Za najprostsze usługi serwis nalicza niewielką opłatę, która może mieścić się w granicy kilkudziesięciu złotych. Jeśli jednak serwis polega na czasochłonnej wymianie kluczowych i drogich części telefonu, cena naprawy smartfona może wzrosnąć. Wymiana wyświetlacza to zazwyczaj koszt co najmniej kilkuset złotych, a ostateczna kwota zależy od modelu. Części flagowych smartfonów premium są przeważnie droższe, gdyż są wykonane z najlepszej jakości materiałów i korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Aby naprawa telefonu przebiegła szybko i w dobrej cenie, udaj się do sklepu Media Expert, gdzie usługa zostanie wstępnie wyceniona na miejscu.Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać


sgdata:2024-02-26 | 23:33:06
03-01-2023-31_09-09

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756