PIERWSZE LOTY!
Niezależnie od klasy drona, istotnym aspektem wymagającym oceny przed każdorazowym lotem jest pogoda. Mocno wietrzne dni nie są dobrym czasem na wzbijanie się w powietrze. Profesjonalne drony posiadające stabilizację lotu lepiej radzą sobie z podmuchami, kontrując swoje położenie w powietrzu. Deszcz oraz śnieg również uniemożliwiają lot, wybierz zatem dzień, w którym nie zanosi się na opady. Niskie, mroźne temperatury mogą mieć wpływ na czas pracy akumulatora oraz spadek precyzji sterowania, warto doczytać w instrukcji urządzenia, co zaleca w tym przypadku producent.

Loty w pomieszczeniu wymagają bardzo dużej uwagi i rekomendujemy, aby pierwszy lot odbył się na zewnątrz. Większe drony, szczególnie te profesjonalne i część rekreacyjnych nie nadają się do latania w pomieszczeniach. Są za to stworzone do zdobywania nieba! Użytkownik drona musi też stosować się do aktualnego prawa. Choć latanie komercyjne wymaga wyrobienia uprawnień, to latanie hobbystyczne już nie. Dron powinien zawsze być w zasięgu Twojego wzroku, nawet, jeśli zasięg pozwala na daleki lot. Zdecydowanie unikaj zabudowań, ludzi i pojazdów.

Dostępnych jest mnóstwo aplikacji, które pomogą Ci wybrać odpowiednie warunki oraz miejsce do lotu. Jedną z nich jest polska appka DroneRadar dostępna w Google Play i App Store.
Nie lataj wysoko i daleko podczas pierwszych lotów. Naucz się sterowania i stopniowo wzbijaj się coraz wyżej i dalej.
Życzymy świetnej zabawy!

Drony

Jeśli zależy Ci na wyjątkowych filmach i zdjęciach, to idealnym wyborem będzie dron z kamerą. Możesz wybrać model profesjonalny, który świetnie sprawdzi się w każdych warunkach lub bardziej kompaktowy, z możliwością łatwego spakowania i zabrania na wakacje. Drony są również świetnym wyborem dla kamerzystów i fotografów, którzy zajmują się dokumentowaniem imprez okolicznościowych. Zdjęcie z drona, będzie na pewno wyjątkową pamiątką, np. w weselnym albumie.

Dron z kamerą dla dzieci

Świetnym prezentem dla dziecka, może być dron z kamerą. Warto wybrać sprzęt w przystępnej cenie oraz wytrzymały. Znaczenie ma też dostępność części zamiennych. Z pewnością kilka pierwszych lotów może zakończyć się mniejszymi lub większymi wypadkami, dlatego urządzenie powinno być łatwo naprawialne. Dron z kamerą dla dzieci, to świetny sposób na zaszczepienie w latorośli nowej pasji oraz okazja do wspólnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu.

Kompaktowy dron z kamerą dla vlogera

Jeśli często podróżujesz, to warto wybrać kompaktowy dron z kamerą. Co ważne, wcale nie musi oznaczać to kompromisów jakościowych. Modele takie jak DJI Mavic Mini, Yuneec Mantis G czy Xiaomi Fimi X8 SE, zapewniają bardzo dobrą jakość obrazu, a po złożeniu, nie zajmują wiele miejsca. Dodatkowo w zestawie może znajdować się etui do przechowywania elementów. Dzięki temu, łatwo spakujesz drona i bez problemu zmieścisz, np. do walizki z bagażem podręcznym.

Dron z kamerą dla profesjonalisty

Wymagania jakie powinien spełniać dron z kamerą dla profesjonalisty, to przede wszystkim stabilne połączenie, wygodne sterowanie oraz wysoka jakość obrazu. Dlatego w segmencie tym, znajdziemy modele wyposażone w skuteczny system stabilizacji. Dzięki niemu, nagrania są płynne i zawierają dużo szczegółów. Dron z kamerą 4K lub 8K, będzie świetnym wyborem, jeśli chcesz przygotować nagrania dostosowane do możliwości najnowszych telewizorów Ultra HD. Zaletą będzie także wzmocniona obudowa, o zwiększonej odporności na warunki atmosferyczne.

Drony wyścigowe

Coraz większą popularnością, cieszą się drony wyścigowe typu FPV. Przykłady takich modeli, to DJI FPV oraz ACME Zoopa Q Crosswave 290 FPV Racer Carbon. Osiągają one duże prędkości, nawet do 150 km/h, a umieszczona z przodu kamera sprawia, że prezentowany obraz będzie wyglądał bardzo dynamicznie. Wrażenia będą jeszcze lepsze, jeśli wykorzystasz specjalne gogle. Obserwując w ten sposób świat, z perspektywy pierwszej osoby, odniesiesz wrażenie niemal jakbyś znajdował się we wnętrzu drona.

Akcesoria do dronów

Oczywiście, Twój dron z kamerą nie obejdzie się bez akcesoriów. Na pewno musisz dokupić kartę pamięci microSD, na której będziesz nagrywał i zapisywał filmy. Warto wybrać taką, która pozwoli na zapis wideo w 4K. Stosowne oznaczenia, znajdziesz na pudełku lub w opisie produktu. Zalecana przez nas pojemność, to przynajmniej 32 GB. Z pewnością przydatne będą również dodatkowe akumulatory, dzięki którym będziesz mógł dłużej cieszyć się swoim dronem. Oprócz nich, możesz kupić także torbę transportową oraz elementy zamienne, np. śmigła.

Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać


sgdata:2023-02-06 | 20:06:40
18-01-2023-53_10-49

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756