Typ matrycy

Typ matrycy

W projektorach wykorzystuje się następujące typy matryc:


LCD – światło lampy jest filtrowane i rozszczepiane na składowe RGB, tj. kolor czerwony, zielony oraz niebieski. Poprzez połączenie w odpowiednich proporcjach tych składowych, możemy uzyskać dowolny kolor. Każda taka składowa jest filtrowana przez matrycę LCD i syntetyzowana w pryzmacie. Dzięki temu otrzymujemy obraz, który wyświetlany jest za pomocą obiektywu.


3LCD – stanowi rozszerzenie technologii LCD. Do generowania obrazu stosowane są trzy matryce LCD dla każdego ze składowych kolorów – czerwony, zielony oraz niebieski.


DLP – światło lampy jest rozszczepiane za pomocą filtra na składowe kolory. Następnie kierowane są do obiektywu projektora przez układ DMD, który składa się z dużej ilości mikro-luster. Na każdy piksel obrazu przypada 1 lusterko. Zaletą tej technologii jest wygładzony obraz, bez widocznych pikseli.


3DLP - stanowi rozszerzenie technologii DLP. Do generowania obrazu stosowane są trzy chipy DMD dla każdego ze składowych kolorów – czerwony, zielony oraz niebieski.


LED – światło w tych projektorach, generowane jest przy użyciu diod LED.


Laser – światło w tych projektorach, generowane jest przy użyciu lasera. Cechuje się większą żywotnością oraz jasnością.

Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert