Poradniki Eksperta

Maszynka do golenia brody – ranking [TOP 10]

 2022-12-16 

Maszynka do golenia brody to sprzęt, który z łatwością upora się z każdym zarostem, ułatwiając codzienną troskę o higienę i wygląd męskiej twarzy. Jest wiele cech, które wpływają na komfort użytkowania oraz uzyskiwane rezultaty. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę na rodzaj zasilania maszynki, czas ładowania baterii, typ systemu golącego, a także na przydatne rozwiązania, ułatwiające obsługę oraz czyniące golenie przyjemnym i skutecznym. Poniższy ranking maszynek do golenia obejmuje dziesięć modeli wartych uwagi.

120 minut pracy przy godzinnym cyklu ładowania

Wszechstronna nasadka do wyboru jednej z 14 długości cięcia

Jedno urządzenie do zarostu całego ciała

Konieczność wymiany ostrzy co kilka miesięcy

Ranking otwiera maszynka do golenia brody Philips OneBlade Pro 360 QP6651/61, przeznaczona do golenia zarostu na twarzy i ciele. Wyposażona jest w hybrydowy system golący, który goli, przycina i stylizuje zarost. Doskonale dopasowuje się do kształtów ciała, minimalizując ryzyko zacięć i podrażnień. Umożliwia skuteczne golenie pod włos i podnosi efektywność golenia. Jedno przesunięcie dwustronnym ostrzem wystarczy, by usunąć nawet twardy zarost. Urządzenie działa nawet 120 minut na jednym ładowaniu, a jeden cykl ładowania trwa zaledwie godzinę. Zaletą golarki jest łatwość obsługi.

Do 60 minut pracy na jednym ładowaniu

Wskaźniki poziomu naładowania i ładowania

Wbudowany boczny trymer

Brak funkcji szybkiego ładowania na jedno użycie

Tylko do zarostu twarzy

Bezprzewodowa golarka męska Götze&Jensen MS600, to urządzenie z potrójnym systemem golącym, przeznaczonym do golenia na sucho, jak i na mokro. Jest to model dla osób, które chcą szybko i łatwo się ogolić, ale nie potrzebują do tego wielu wyszukanych funkcji. Dodatkiem, który umożliwia stworzenie dopracowanej stylizacji zarostu, jest wysuwany boczny trymer, którym wymodelujesz brodę, baki i kontury zarostu. Golarka MS600 jest zasilana akumulatorowo – cykl ładowania wystarczy na 90 minut pracy bezprzewodowej.

Wszechstronna nasadka do wyboru jednej z 14 długości cięcia

120 minut pracy przy godzinnym cyklu ładowania

Jedno urządzenie do zarostu całego ciała

Konieczność wymiany ostrzy co kilka miesięcy

Dodatkowy koszt, związany z zakupem ostrzy

Golarka OneBlade Pro 360 QP6551/15 od Philips, to wszechstronne urządzenie z hybrydowym ostrzem i potrójnym systemem golącym. Jeśli interesuje Cię maszynka do golenia brody oraz zarostu na ciele, to zwróć uwagę właśnie na ten model. Ostrze OneBlade 360 dopasuje się do kształtów twarzy oraz całego ciała, umożliwiając golenie w każdym kierunku bez zacięć i podrażnień. Możesz golić się na mokro lub na sucho. Zaletą urządzenia jest długa praca na jednym ładowaniu – to nawet 120 minut golenia po 60 minutach ładowania. Dzięki dodatkowym nasadkom, sprzęt nie tylko goli, ale także przycina zarost w 14 długościach oraz precyzyjnie stylizuje krawędzie i baki.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Do 50 minut na jednym ładowaniu

Łatwa wymiana ostrzy EasyClick

Ruchoma głowica SensoFlex dopasowuje się do kształtów twarzy

Konieczność wymiany ostrzy co kilka miesięcy

Dodatkowy koszt, związany z zakupem ostrzy

Kolejna maszynka do golenia brody w naszym rankingu, to model Braun serii 6 60-N1000S. Urządzenie to wyposażone jest w potrójną, przetestowaną dermatologicznie głowicę SensoFlex, która dostosowuje się do kształtu twarzy i minimalizuje nacisk na skórę, eliminując ryzyko podrażnień. Ostrza SensoFoil golą szybko, dokładnie i komfortowo. Urządzenia można używać zarówno na sucho, jak i na mokro. Zaletą sprzętu jest łatwa wymiana ostrzy EasyClick. Golarka na jednym ładowaniu działa do 50 minut, a w razie potrzeby można skorzystać z szybkiego, 5-minutowego ładowania, które umożliwia jedno pełne golenie.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Do 60 minut pracy na jednym cyklu ładowania

Analizuje gęstość zarostu, by dopasować prędkość pracy

Do użycia na mokro i na sucho

Brak klasycznej ładowarki

Przeznaczona tylko do zarostu twarzy

S5585/35 SkinIQ serii 5000 od Philips, to golarka z rotacyjnym systemem golącym z ostrzami SteelPrecision, które odznaczają się dużą precyzją golenia. Czujnik PowerAdapt analizuje gęstość zarostu i dopasowuje do niego prędkość obrotów, poprawiając skuteczność golenia. Ruchome głowice 360-D Flexing dopasowują się do kształtu twarzy, a także odpowiednio układają włoski, by golić dokładniej. Przydatnym dodatkiem jest wbudowany trymer zintegrowany z golarką, dzięki któremu łatwo i bez konieczności zmiany głowicy zadbasz o detale zarostu twarzy. Golarka przeznaczona jest do użycia na sucho, jak i na mokro. Czyszczenie sprzętu jest niezwykle proste – wystarczy otworzyć głowicę przyciskiem, a następnie opłukać ją pod bieżącą wodą.

Wszechstronna nasadka do wyboru jednej z 14 długości cięcia

Do 90 minut pracy przy godzinnym cyklu ładowania

Możliwość przesuwania urządzenia w dowolnym kierunku – ostrze 360 stopni

Konieczność wymiany ostrzy co kilka miesięcy

Dodatkowy koszt, związany z zakupem ostrzy

OneBlade Pro 360 QP6541/15 to kolejna golarka marki Philips. To model z podwójnym, hybrydowym systemem golącym, przeznaczonym do golenia, przycinania i stylizacji zarostu na twarzy i ciele. Zasilany jest akumulatorowo, a jedno ładowanie umożliwia nawet 90 minut pracy. Ostrze OneBlade 360 porusza się we wszystkich kierunkach, dzięki czemu golenie jest dokładniejsze i delikatne dla skóry, a po skończonym zabiegu, wystarczy dokładnie opłukać sprzęt pod bieżącą wodą. W zestawie z urządzeniem znajduje się jedno ostrze wymienne oraz komplet nasadek, w tym regulowana nasadka umożliwiająca regulację długości cięcia.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Funkcja szybkiego ładowania w 18 minut

Czujnik BeardAdapt dopasowuje prędkość pracy do gęstości i twardości zarostu

Golenie w wielu kierunkach

Konieczność wymiany ostrzy co kilka miesięcy

Dodatkowy koszt, związany z zakupem ostrzy

Model SP9862/14 serii 9000 marki Philips, odznacza się metalową obudową, nowoczesnym wyglądem i wieloma zaawansowanymi rozwiązaniami, które sprawiają, że golenie jest łatwe i dokładne. Czujnik BeardAdapt dopasowuje moc golenia do gęstości i twardości zarostu, a wielokierunkowe głowice ContourDetect docierają nawet do trudno dostępnych włosków. Model jest w pełni wodoodporny, co umożliwia golenie na sucho, jak i na mokro. Także mycie może odbywać się pod bieżącą wodą. Wyróżnikiem golarki jest możliwość bezprzewodowego ładowania indukcyjnego.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Szybkie 5-minutowe ładowanie

Wskaźnik poziomu naładowania

Technologia AutoSense dopasowuje prędkość pracy do gęstości zarostu

Konieczność wymiany ostrzy

Przeznaczona tylko do golenia zarostu twarzy

Model Braun serii 9 9467CC to nowoczesna golarka foliowa z technologią soniczną. Emitowane mikrowibracje pozwalają wychwytywać nawet najkrótsze włoski, dzięki czemu golenie jest jeszcze bardziej skuteczne. Głowica goląca ma pięć elementów golących, które dopasowują się do kształtów twarzy, by golić dokładniej i bez podrażnień. Co ważne, golarka tnie efektywnie nawet przy bardzo gęstym zaroście i skraca go do długości nawet poniżej 0,05 mm sprawiając, że skóra jest bardzo gładka. Ponieważ urządzenie jest całkowicie wodoodporne, można używać jej na mokro, jak i na sucho, a także z żelem lub pianką. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 60 minut – tyle samo, co czas pełnego naładowania. W razie potrzeby, można skorzystać z funkcji szybkiego ładowania w 5 minut.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

9 wymiennych nakładek w zestawie

Wskaźnik naładowania LED

Do użytku na mokro i na sucho

Dość długi czas ładowania w stosunku do czasu użycia

Brak funkcji szybkiego ładowania

Golarka Remington Omniblade Multi Pro HG5000 to wielofunkcyjny sprzęt z bogatym zestawem akcesoriów do golenia, przycinania, trymowania i stylizowania zarostu twarzy i ciała. To model dla tych, którzy szukają jednego sprzętu do wielu zastosowań. Umożliwia ona 60 minut bezprzewodowej pracy. Jest to urządzenie całkowicie wodoodporne, dlatego można używać go na sucho, jak i na mokro. Dzięki zastosowaniu obrotowego włącznika, uruchomienie golarki jest niezwykle proste i intuicyjne.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Głowica z sześcioma niezależnymi ostrzami zmniejsza nacisk na skórę, ograniczając podrażnienia

Do 50 minut pracy na jednym ładowaniu

Wbudowany boczny trymer

Brak funkcji szybkiego ładowania

Przeznaczona tylko do golenia zarostu twarzy

Nasz ranking zamyka maszynka do golenia brody Panasonic ES-LS6A-K803. Model ten wyposażony jest w zaawansowany system golący z sześcioma ostrzami, poruszającymi się niezależnie. Takie rozwiązanie zmniejsza nacisk golarki na skórę, sprawiając że golenie jest delikatniejsze i minimalizuje podrażnienia. Ostrza wykonane są z japońskiej stali, cechującej się dużą wytrzymałością i precyzją. Mocny silnik liniowy zapewnia szybkie golenie, bez zapychania się nawet w przypadku gęstego zarostu. Głowica goląca porusza się w dziesięciu kierunkach i dopasowuje do konturów twarzy. Przydatnym rozwiązaniem jest wbudowany trymer.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756