Poradniki Eksperta

Ranking pralek [TOP10] 

 2023-09-13 

Pralka automatyczna, od czasu wprowadzenia pierwszych modeli do użytku domowego, przeszła ogromną przemianę. Dotyczy to zarówno samej konstrukcji, jak i zastosowanych wewnątrz urządzenia systemów i technologii. Obecnie produkowane urządzenia pralnicze nie tylko piorą, ale również dezynfekują ubrania, np. z użyciem higienicznych funkcji parowych. Podczas cyklu z gorącą parą, usuwane są z ubrań drobnoustroje, bakterie, a nawet wirusy. Wraz z dodatkowym cyklem płukania, prane tkaniny są również wolne od resztek detergentów wykorzystywanych do prania czy płukania, co z kolei jest pożądaną funkcją dla alergików, rodziców niemowląt i małych dzieci, a także właścicieli zwierząt domowych. Co więcej, urządzenia pralnicze oferowane są przez producentów w rozmaitych gabarytach, tak, aby jak najpełniej sprostać wymaganiom użytkowników, np. w kwestii wykorzystania przestrzeni w łazience. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając pralkę automatyczną? Ranking pralek prezentujący 10 nowoczesnych i praktycznych modeli urządzeń pralniczych, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocy w wyborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System pary ograniczający prasowanie

Praktyczny program połowy załadunku

Cichy silnik inwerterowy

Nie ma funkcji sterowania bezprzewodowego

Ranking pralek otwiera model MEW7F349PXP marki Electrolux, oferujący 9 kg wsad na 1 cykl oraz higieniczne funkcje parowe. Wśród ważnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę, znajduje się cicha praca oraz możliwość programowania urządzenia przy pomocy telefonu lub tabletu z wykorzystaniem darmowej aplikacji oferowanej przez producenta. Taka funkcjonalność pozwala również na kompatybilną obsługę suszarki do ubrań, jeśli użytkownik zdecyduje się na zakup tych urządzeń w zestawie. Cicha praca pralki została osiągnięta poprzez umieszczenie w sprzęcie silnika inwerterowego. Najlepsze pralki to takie, które oferują rozmaite programy automatyczne, a przy tym są ciche i energooszczędne w działaniu, zarówno w wypadku zużycia energii elektrycznej, jak i wody oraz detergentów

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Eleganckie wykończenie obudowy

Bardzo duża pojemność wsadu na 1 cykl

Opóźnienie startu pracy

Wysokie zużycie wody na 1 cykl prania w programie Eco

W rankingu prezentującym polecane pralki, nie mogło również zabraknąć urządzeń, które nie tylko oferują najnowocześniejsze systemy i funkcje, ale do tego wyróżniają się ciekawym wzornictwem. Takim urządzeniem jest model WW11BB744DGB marki Samsung. Pralka jest częścią serii Bespoke, docenionej przez użytkowników miedzy innymi za elegancki design, który staje się dopełnieniem każdej nowocześnie wykończonej łazienki. Tandem pralniczy składający się z pralki automatycznej i suszarki serii Bespoke, to praktyczne i eleganckie rozwiązanie dla każdego. Spośród wszystkich urządzeń pralniczych prezentowanych w naszym rankingu, model ten wyróżnia się największym oferowany wsadem na 1 cykl, bo pomieści aż 11 kg tkanin.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Dotykowy panel sterowania

Szeroko otwierające się drzwiczki bębna

Antywibracyjna obudowa

Nie oferuje funkcji parowych

Kolejnym sprzętem pralniczym w rankingu prezentującym top 10 pralek, jest model WAN282MXPL marki Bosch. To pierwsze w naszym rankingu urządzenie, którego głębokość wynosi mniej niż standardowe 60 cm. Pomniejszona głębokość nie oznacza mniejszej pojemności wsadu, bowiem sprzęt ten w jednym cyklu upierze do 8 kg tkanin. Oprócz tego pralka Bosch wyposażona jest dodatkowo w cichy silnik inwerterowy, na którego sprawne działanie producent daje aż 10-letnią gwarancję. Oprócz kilkunastu automatycznych programów prania, płukania i wirowania, urządzenie wyposażone jest w dodatkowe blokady i funkcje poprawiające komfort użytkowania. Jednym z takich systemów jest np. blokada rodzicielka, której uruchomienie uniemożliwia zmianę parametrów programu prania podczas pracy sprzętu.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Program parowy usuwający zagniecenia

Automatyczny program prania ubranek dziecięcych

Duży, elektroniczny wyświetlacz

Brak możliwości zdjęcia górnego blatu

Ranking pralek zawiera również urządzenia wyposażone w specjalne programy automatyczne, które docenią szczególnie rodzice małych dzieci i niemowląt. Takim urządzeniem jest model B3WFU59415WSPBS marki Beko. Pralka oferuje program o nazwie Baby Protect, podczas którego zastosowana jest wysoka temperatura i dodatkowy cykl płukania. Taki zabieg sprawia, że włókna tkanin rozluźniają się, co korzystnie wpływa na wypłukanie z nich detergentów i alergenów. Dziecięce ubranka są nie tylko czyste, ale również zdezynfekowane, co jest bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. Dodatkowy cykl płukania mogą również docenić właściciele domowych pupili, bowiem sprawia on, że z tkanin wypłukiwane są kłaczki oraz sierść.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Automatyka wagowa wsadu

Automatyczny program do prania dużych tkanin

Cichy silnik inwerterowy

Duże gabaryty do większych przestrzeni

Dobra pralka to taka, która jak najlepiej spełnia potrzeby domowników w zakresie oferowanych programów i funkcji. Takim urządzeniem może być model FFD 9458 SBSV EU marki Electrolux. Urządzenie oferuje aż 9 kg wsad na 1 cykl prania, a do tego jest wyposażone w rozmaite programy automatyczne, wspomagające użytkownika w osiągnięciu dobrych rezultatów w zakresie czyszczenia i dezynfekcji pranych ubrań. Sprzęt wyposażony jest w funkcje parowe, które dodatkowo mogą służyć również odświeżeniu lekko zabrudzonych ubrań, np. odzieży sportowej. Praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu jest automatyczny program prania w zimnej wodzie. Może on być przydatny zarówno do prania wstępnego, jak i usuwania plam, np. z krwi. Równie praktycznym rozwiązaniem jest program do prania dużych tkanin typu pościele, czy koce. Podczas cyklu bęben obraca się w taki sposób, aby zapobiec plątaniu tych rzeczy, co znacznie ułatwia ich skuteczne czyszczenie, a także zapobiega powstaniu trwałych zagnieceń.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Kompaktowa konstrukcja do niewielkich przestrzeni

Nowoczesne wzornictwo

Sterowanie bezprzewodowe przy pomocy smartfonu

Brak możliwości zmiany kierunku otwierania drzwiczek bębna

Ranking pralek zawiera również urządzenia pralnicze typu slim. Sprzęty te są najczęściej wybierane do łazienek, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Takim urządzeniem jest model I-Pro 5 HW80-B14959S8U1S marki Haier. Głębokość tej pralki wynosi zaledwie 50 cm, przy czym wsad na 1 cykl prania aż 8 kg. To duże udogodnienie, biorąc pod uwagę, że konstrukcja urządzenia jest o 10 cm węższa od standardowych modeli urządzeń pralniczych. Do tego pralka jest estetycznie wykonana i uzupełniona intuicyjnym panelem sterowania. Oprócz sterowania elektronicznego, możliwego bezpośrednio z panelu umiejscowionego wygodnie na froncie urządzenia, sprzęt oferuje dodatkowo sterowanie bezprzewodowe. To wygodne rozwiązanie, które jest coraz bardziej pożądaną funkcją wśród użytkowników sprzętów pralniczych.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Higieniczne funkcje parowe

Automatyczny program do prania wełny i kaszmiru

Opóźnienie startu pracy

Wysoki poziom hałasu podczas wirowania

Kolejną propozycją w rankingu prezentującym najlepsze pralki, jest model EW7F248ASP marki Electrolux. Urządzenie oprócz standardowych programów automatycznych prania, płukania i wirowania, wyposażone jest w specjalny program do prania wełny i kaszmiru. Bezpieczeństwo w zakresie prania tego typu tkanin zostało potwierdzone certyfikatem renomowanego laboratorium. Zwykle ubrania wełniane, aby pozostały w jak najlepszym kształcie, oddawane są do prania w specjalistycznych pralniach komercyjnych. Mając ten model urządzenia, wełniane i kaszmirowe swetry czy płaszczyki, możemy bezpiecznie prać w domowym zaciszu. Komfortu użytkowania sprzętu dopełnia praktyczna funkcja opóźnienia startu pracy oraz specjalny system zapobiegający powstawaniu piany podczas prania, która mogłaby utrudnić skuteczne czyszczenie i odplamianie tkanin.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Duży, intuicyjny wyświetlacz

Sterowanie bezprzewodowe przy pomocy smartfona

Ergonomiczne pokrętło programatora

Brak możliwości zestawienia w słupek z suszarką

Ciekawą propozycją typu slim w rankingu, jest model B3WFU57415WSPB marki Beko. Urządzenia pralnicze o pomniejszonej głębokości to najlepsze pralki do niewielkich przestrzeni. Można je umiejscowić w łazience, ale również we wnęce w przedpokoju, czy pod schodami. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do najważniejszych, z punktu widzenia prawidłowej pracy pralki, przyłączy. Pomimo kompaktowej konstrukcji, urządzenie oferuje duży, intuicyjny wyświetlacz, higieniczne funkcje parowe, nowoczesny i chichy silnik inwerterowy, a także wygodne sterowanie bezprzewodowe przy pomocy smartfona lub tabletu. W bezpłatnej aplikacji oferowanej przez producenta, możemy wybrać odpowiedni program prania, uruchomić dodatkowe funkcje lub też zaprogramować uruchomienie cyklu o dogodnej dla użytkownika porze dnia lub nocy.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Ergonomiczne pokrętło sterujące

Automatyczne ważenie wsadu

Krótki program odświeżania tkanin

Brak możliwości zabudowy pod blatem

Ranking pralek automatycznych zawiera też sprzęty wyposażone w praktyczny i energooszczędny system automatycznego ważenia wsadu. Jednym z takich urządzeń pralniczych jest model WAN282TXPL marki Bosch. To ważny parametr, który znacznie ułatwia użytkowanie pralki. Dzięki automatyce wagowej, urządzenie samodzielnie dobiera ilość wody do wagi wsadu, a także temperaturę i czas prania. Wszystkie te udogodnienia wpływają na oszczędność energii elektrycznej oraz wody, co podczas eksploatacji jest niezwykle istotne

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Funkcja aktywnej piany do usuwania plam

Program automatycznego czyszczenia bębna

Cichy silnik inwerterowy

Nie oferuje bezpośredniego podłączenia do ciepłej wody

Ranking najlepszych pralek zamyka model WW8NK52E0PX marki Samsung. Urządzenie cechuje nie tylko nowatorskie wyposażenie, ale także eleganckie wykończenie obudowy i kompaktowa konstrukcja. Pralka wyposażona jest w higieniczne funkcje parowe oraz inwerterowy silnik. W jednym cyklu upierze do 8 kg tkanin w kilkudziesięciu programach automatycznych, dostosowanych do potrzeb domowników. Co więcej, urządzenie wyposażone jest w specjalną funkcję aktywnej piany, dzięki której z ubrań usuwane są najbardziej uporczywe plamy. Sprzęt oferuje intuicyjne sterowanie przy pomocy ergonomicznego pokrętła oraz przycisków bezpośredniego wyboru z jasno oznaczoną ikonografią.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756