Poradniki Eksperta

Pralko-suszarka - ranking [TOP10] 

 2023-10-10 

Standardowe urządzenia pralnicze typu pralka czy suszarka stanowią praktyczny tandem, który zapewni naszym tkaninom nie tylko czystość, ale również zachowanie kolorów na dłużej. Dwa urządzenia zajmują więcej przestrzeni, nawet ustawione w słupku pralniczym. Odpowiedzią producentów na ograniczoną przestrzeń w łazienkach czy kuchniach są pralko-suszarki. Co oferuje obecnie produkowana pralko-suszarka? Ranking 10 urządzeń, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w doborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System DelicateCare do suszenia delikatnych tkanin

Pompa ciepła do suszenia w niskich temperaturach

Duża pojemność prania 9 kg

Brak możliwości zmiany kierunku otwierania drzwiczek bębna

Model MEW9WN249BP otwiera nasz ranking. Pralko-suszarki tego producenta są chętnie wybierane przez użytkowników z uwagi na mnogość systemów i funkcji, które wypływają zarówno na skuteczność prania czy suszenia, a przy tym komfort obsługi i użytkowania urządzenia. Prezentowany model wyposażony jest w higieniczne funkcje parowe, duży panel sterowania, a także cichy silnik inwerterowy. Do tego oferuje praktyczną pojemność prania wynoszącą 9 kg, a suszenia 6 kg. Oznacza to, że z powodzeniem upierzemy i wysuszymy w sprzęcie ubrania z całego dnia czteroosobowej rodziny. To duża oszczędność czasu i energii. Urządzenie wyposażone jest w innowacyjny system DelicateCare, który bezpiecznie suszy nawet najbardziej delikatne tkaniny, jak jedwab, koronki, a nawet kaszmir. System ten wykorzystuje pompę ciepła do suszenia w niskich temperaturach, a dodatkowo również specjalne ruchy bębna. Wszystko po to, aby jak najlepiej dostosować sposób suszenia do rodzaju tkaniny. Kolejnym wartym zauważenia systemem jest SensiCare. Ten system z kolei dostosowuje parametry cyklu prania i suszenia do wagi załadunku. Dzięki niemu odzież dłużej pozostaje jak nowa, ponieważ pranie czy suszenie nie trwa dłużej, niż jest to konieczne. Producent zadbał również o bezpieczeństwo użytkowania sprzętu wyposażając go w rozmaite blokady oraz zabezpieczenia. Jedną z takich blokad jest popularna blokada przed dziećmi. Po jej uruchomieniu panel sterowania zostaje zablokowany, aby zapobiec zmianie parametrów podczas trwania cyklu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pomniejszona głębokość oszczędza przestrzeń

System skutecznego prania EcoBubble

Elektroniczny wyświetlacz

Brak systemu suszenia pompą ciepła

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest pralko-suszarka WD8NK52E3AW Ecobubble Slim marki Samsung. To nowoczesny tandem pralniczy w jednym urządzeniu, czyli oszczędzający przestrzeń nawet w najmniejszej łazience zestaw pralka i suszarka. Ranking prezentuje również inne modele typu slim, które spełniają ten parametr, niemniej wybierając model marki Samsung, oprócz oszczędności przestrzeni zyskamy również wiele innowacyjnych funkcji, a także technologii. Jedną z rewolucyjnych technologii opracowanych i opatentowanych przez tego producenta urządzeń pralniczych jest skuteczny i energooszczędny system o nazwie Ecobubble. Pierwszą ważną cechą, jaka wyróżnia tą technologię, jest możliwość skutecznego prania tkanin nawet w bardzo niskich temperaturach. To sprawia, że nie tylko możemy bezpiecznie prać delikatne tkaniny, ale przede wszystkim oszczędzamy przy tym energię, która musiałaby zostać pobrana do ogrzania wody, np. w wypadku silnych zabrudzeń. Technologia Ecobubble to w praktyce wymieszanie detergentu z wodą i powietrzem jeszcze przed rozpoczęciem właściwego cyklu prania. W ten sposób pralka wytwarza aktywną pianę, która rozluźnia włókna, przez co detergent łatwiej dociera do zabrudzeń i skutecznie je eliminuje. Piana z detergentu, w przeciwieństwie do proszku czy płynu do prania w pierwotnej postaci, jest delikatniejsza dla ubrań i zachowuje fakturę tkaniny oraz jej kolor. Dodatkowe oszczędności dla użytkownika wynikają z zastosowania silnika inwerterowego, ceramicznej grzałki, a także możliwości bieżącego monitoringu zużycia wody oraz energii elektrycznej poprzez połączenie pralko-suszarki z aplikacją, której dane eksportowane są na nasz smartfon lub tablet.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne czyszczenie bębna Dual Spray

Wydajny i cichy silnik inwerterowy

System antybakteryjny ABT

Brak możliwości bezpośredniego podłączenia ciepłej wody

Model I-Pro 5 HWD80B14959S8U1S marki Haier to czarna pralko-suszarka. Ranking zawiera tylko 2 modele, których obudowa barwiona jest na ten elegancki kolor. Czarna konstrukcja pasuje zarówno do łazienek utrzymanych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, jednakże w jasno urządzonych łazienkach może stanowić praktyczny, funkcjonalny, a przede wszystkim stylowy dodatek wzorniczy. Sprzęt marki Haier to niezwykle nowoczesna pralko-suszarka, którą cechują innowacyjne technologie, opatentowane systemy i funkcje, a także różnorodność automatycznych programów prania oraz płukania. Wśród technologii warto wymienić np. cichy i niezwykle wydajny, a także odznaczający się mniejszą od tradycyjnego awaryjnością, silnik inwerterowy. Obecnie najmniej awaryjne pralko-suszarki to właśnie te, które są wyposażone w ten praktyczny podzespół. Silniki inwerterowe wytwarzają prąd przy pomocy specjalnych magnesów, a nie, jak w wypadku tradycyjnych silników, szczotek. Brak szczotek oznacza brak tarcia, co wpływa na głośność pracy sprzętu. Dodatkowo brak szczotek, które ulegały zużyciu podczas eksploatacji sprawia, że silnik jest o wiele mniej awaryjny. Świadczy o tym np. fakt, że producenci oferują na niego od 10 do nawet 20 lat gwarancji. Ciekawą innowacją jest również opatentowany przez producenta system antybakteryjny ABT, który eliminuje do 99 proc. zarazków, zabezpieczając wnętrze bębna, uszczelki oraz kieszeń na detergenty przed rozwojem pleśni oraz bakterii. System ten jest wspomagany przez nowoczesną funkcję Dual Spray, która z kolei jest odpowiedzialna za automatyczne czyszczenie bębna oraz jego uszczelki po każdym cyklu prania.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Specjalne ruchy bębna po zakończonym cyklu prania

Kompaktowa konstrukcja do niewielkich przestrzeni

Kontrola niezrównoważenia wsadu bębna

Brak innych wersji kolorystycznych

Najlepsza pralko-suszarka to taka, która oferuje nowoczesne funkcje, skuteczne pranie i suszenie tkanin, intuicyjną obsługę oraz oszczędza przestrzeń. Takim urządzeniem może być np. model HTV7742XW SteamCure marki Beko. Ważnym parametrem pralko-suszarek, czyli urządzenia o dwóch funkcjach pralniczych, jest oszczędność przestrzeni. To może mieć kluczowe znaczenie w wypadku niewielkich łazienek oraz wszędzie tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni w domu czy mieszkaniu jest na wagę złota. Producenci poszli o krok dalej oferują pralko-suszarki slim o pomniejszonej głębokości. Model marki Beko to kompaktowa konstrukcja, której głębokość nie przekracza 50 cm. Biorąc pod uwagę, że oferuje przy tym pojemność prania na poziomie 7 kg oraz pojemność suszenia 4 kg na jeden cykl, urządzenie doskonale sprawdzi się w rozmaitych warunkach. Może być praktycznym sprzętem w domu singla, kilkuosobowej rodziny, ale również w akademiku czy aneksie kuchennym domku letniskowego. Pomniejszone gabaryty nie oznaczają mniejszej funkcjonalności. Przykładem może być innowacyjny program SteamCure, który poprzez zastosowanie pary podczas cyklu prania zmiękcza tkaniny i rozluźnia ich włókna, przez co po zakończonym cyklu są one miękkie w dotyku, pachnące, czyste, a także pozbawione zagnieceń. Mniej zagnieceń oznacza krótszy czas prasowania, co przekłada się na energooszczędność, a zatem niższe rachunki za prąd. Ciekawą funkcją jest również Fresh Therapy, której zadaniem jest takie wprowadzenie bębna w ruch po zakończonym cyklu prania, aby tkaniny pozostawione w jego wnętrzu nie nabrały nieprzyjemnego zapachu oraz nie zostały poddane nadmiernym zagnieceniom.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Blokada przedwczesnego otwarcia drzwi

Automatyczne dozowanie detergentu

Duża pojemność prania 10,5 kg

Model pełnogabarytowy do większych przestrzeni

Drugą w naszym rankingu pralko-suszarką marki Samsung jest model WD10T534DBE. W przeciwieństwie do poprzednika, jest to pełnogabarytowe urządzenie, którego głębokość i szerokość wynoszą około 60 cm. Takie urządzenia są najbardziej popularne. To pralko-suszarka klasa A+++. Ranking zawiera również inne modele w tej klasie. Parametrami wyróżniającymi ten model urządzenia typu dwa w jednym są: cichy silnik inwerterowy, higieniczne funkcje parowe oraz praktyczne autodozowanie detergentu. Funkcje automatycznego dozowania detergentu zostały wprowadzone po raz pierwszy w pralkach automatycznych. Użytkownicy szybko dostrzegli komfort posiadania tej funkcji w swoich urządzeniach i w bardzo krótkim czasie stała się ona jedną z bardziej pożądanych w urządzeniach pralniczych. Stąd producenci zaczęli w nie wyposażać również pralko-suszarki, a obecnie nawet zmywarki. Technologiczne wsparcie użytkownika w dozowaniu detergentu to nie tylko oszczędność środków piorących, ale również wody i energii elektrycznej, a przede wszystkim skuteczność prania tkanin. Rozmaite badania wykazały, że zużywamy o wiele więcej detergentów piorących, niż jest to konieczne. Wynika to z przekonania, że większa ilość proszku czy płynu lepiej dopierze ubrania. To błędne przekonanie, ponieważ zbyt duża ilość piany w bębnie sprawi, że tkaniny co prawda będą ładnie pachnieć, ale nie dopiorą się. Automatyczne dozowanie detergentu to za każdym razem odpowiednia ilość środków piorących dobrana do wielkości załadunku, temperatury prania, rodzaju tkanin, a także stopnia zabrudzenia. Wybierając pralko-suszarkę warto zwrócić uwagę na ten praktyczny parametr. Warto też dodać, że jest to bardzo pojemna pralka i suszarka, zestaw. Ranking zawiera wyłącznie jedno urządzenie o pojemności prania wynoszących ponad 10 kg.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Specjalny program do prania wełnianych tkanin

Duże pojemności prania i suszenia na 1 cykl

Funkcja ułatwiająca prasowanie

Brak systemu kontroli piany

Jednym z ważnych parametrów, na który użytkownicy zwracają uwagę podczas wyboru, jest pojemna pralko-suszarka. Ranking prezentuje model AQD1072D 697 EU/B/N marki Hotpoint-Ariston, który wyróżnia dużą pojemność prania wynosząca 10 kg oraz pojemność suszenia do 7 kg. W tego rodzaju sprzęcie pralniczym to wysokie parametry, które z pewnością sprostają wymaganiom kilkuosobowej rodziny. Wymiary urządzenia wynoszą odpowiednio: głębokość 62, szerokość 60 cm oraz wysokość 85 cm. Jest to urządzenie pełnogabarytowe i potrzebuje określonej przestrzeni do prawidłowego montażu, umiejscowienia oraz pracy. Podobnie, jak inne prezentowane w rankingu modele, sprzęt marki Hotpoint-Ariston oferuje użytkownikom funkcje parowe do prania i suszenia tkanin, które dbają o włókna nawet najdelikatniejszych ubrań. Wśród nich warto wymienić np. wełniane swetry, czapki czy płaszcze. Producent uzyskał specjalny certyfikat Woolmark Apparel Care Green, który jest gwarancją skutecznego i bezpiecznego prania i suszenia nie tylko wełnianych tkanin, ale również innych, wykonanych z najbardziej delikatnych materiałów, a także takich, które wymagają ręcznego prania. Charakterystyczną cechą prania tego typu tkanin w pralce marki Hotpoint-Ariston są specjalne ruchy bębna oraz odpowiednio dobrana, bezpieczna temperatura. Dzięki temu włókna nie skracają się, nie mechacą, a nasze ulubione ubrania na dłużej pozostają jak nowe.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Energooszczędny program do odświeżania ubrań

Sygnał dźwiękowy zakończenia cyklu

Duzy, czytelny panel sterowania

Wysoki wskaźnik zużycia wody

Model WDQR1014EVAJMB marki Hisense to druga w naszym zestawieniu czarna pralko suszarka. Ranking prezentuje najwięcej urządzeń barwionych na klasyczna biel, niemniej kolorowe obudowy, a także te w klasycznej czerni, również cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród użytkowników. Sprzęt marki Hisense oferuje bardzo dużą pojemność prania wynoszącą aż 10 kg, a przy tym 6 kg wsad na 1 cykl suszenia.

To wysokie wskaźniki tych parametrów, biorąc pod uwagę tą grupę asortymentową urządzeń pralniczych. Pralko-suszarka jest sprzętem typu dwa w jednym, zatem ważne jest, aby oprócz oszczędzania cennej przestrzeni w łazience, oferowała również wydajne parametry w zakresie załadunku, tak prania jak i suszenia ubrań. Dobra pralko suszarka powinna odznaczać się intuicyjnym sterowaniem. Taki jest właśnie model WDQR1014EVAJMB marki Hisense. Sterowanie odbywa się przy pomocy ergonomicznego pokrętła umiejscowionego na środku dużego, poziomego, dotykowego panelu sterowania. Wszystkie wybrane funkcje oraz automatyczne programy prania czy suszenia dostępne są w czasie ich uruchomienia na dużym wyświetlaczu. Urządzenie wyposażone jest również w higieniczne funkcje parowe. Wśród praktycznych programów z wykorzystaniem pary warto wymienić program odświeżania ubrań, który jest nie tylko energooszczędny, ale również oszczędza tkaniny przed detergentami i nadmiernym praniem czy suszeniem. Dotyczy to np. grubych swetrów czy kurtek, które na czas letnich miesięcy były składowane w szafie lub specjalnych pojemnikach. Przed sezonem powinny zostać odświeżone. Z pralko-suszarką Hisense jest to możliwe dosłownie w kilka minut, bez użycia wody ani detergentów.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość zabudowy pod blatem

Regulacja prędkości wirowania

Technologia 6-ty Zmysł

Brak możliwości stosowania kawy ziarnistej

Model FWDG 961483 SBSV PL N marki Whirlpool to stylowa pralko-suszarka. Ranking prezentuje tylko jedno urządzenie typu dwa w jednym, którego obudowa barwiona jest na szaro. Takie konstrukcje doskonale wpisują się w styl nowoczesny, zarówno łazienki, jak i kuchni. Wysokość sprzętu nie przekracza 85 cm, co oznacza, że może zostać umiejscowiony również w aneksie kuchennym czy większej kuchni bezpośrednio pod kuchennym blatem roboczym. Ważną w tym wypadku kwestią jest zapewnienie odpowiednich przyłączeń, jak doprowadzenie wody, odprowadzenie nieczystości z prania oraz wilgoci z suszenia, a także energii elektrycznej. Model FWDG 961483 SBSV PL N jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Programowanie odbywa się za pomocą ergonomicznego pokrętła programatora, z jasno oznaczoną ikonografią i rozmaitymi możliwości wyboru programów prania oraz suszenia. Codzienna obsługę wspomaga duży, czytelny wyświetlacz, na którym użytkownik na bieżąco może monitorować procesy zachodzące we wnętrzu bębna. Tam równie pojawią się ewentualne awarie czy usterki, na które nierzadko z pomocą instrukcji obsługi, można samodzielnie zareagować i je wyeliminować. Jednym z takich kodów błędu może być np. konieczność wyczyszczenia filtra. To prosta czynność, ale niewykonywana systematycznie może spowodować mniej wydajne działanie pralko-suszarki, a w skrajnych wypadkach nawet brak działania.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Termoobroty bębna przed suszeniem

Opatentowany silnik ProfiEco

Regulacja czasu suszenia

Brak możliwości zabudowy pod blatem

Zamykającym nasze zestawienie jest model WTD160 WCS marki Miele. To nowoczesna pralko-suszarka. Ranking prezentuje również sprzęty uznawane w swojej grupie asortymentowej za sprzęty premium. Dotyczy to właśnie urządzeń pralniczych Miele. Może się wydawać, że są kosztowne, jednak mnogość najnowocześniejszych systemów, funkcji i innowacyjnych rozwiązań kompensuje tą inwestycję. Urządzenie oferuje 8 kg wsad na 1 cykl prania oraz 5 kg wsad na 1 cykl suszenia. To pełnogabarytowe urządzenie, które wyposażone jest w inwerterowy silnik i funkcje parowe. Sprzętem pralniczym Miele możemy również sterować za pomocą smartfonu lub tabletu i darmowej aplikacji oferowanej przez producenta o nazwie Miele@home dostępnej zarówno na system Android, jak i iOS. Wspomniany silnik inwerterowy ProfiEco opracowany przez inżynierów Miele jest napędem falownikowym pozbawionym szczotek węglowych. Brak szczotek oznacza brak tarcia, co generuje hałas w wypadku tradycyjnych silników, a co więcej, eliminuje konieczność ich wymiany, co znacznie przedłuża sprawne działanie urządzenia. Silnik w modelu WTD160 WCS sterowany jest elektronicznie. Ciekawą innowacją wspomagającą proces suszenia są termoobroty bębna. Uprane tkaniny jeszcze przed rozpoczęciem cyklu suszenia są poddawane coraz szybszym ruchom z użyciem gorącego powietrza. Można uznać, że jest to cykl między wirowaniem, a suszeniem. Wtedy też z ubrań zostaje odwirowana znaczna część wilgoci. Ten zabieg skraca czas właściwego suszenia, co tym samym oszczędza energię elektryczną.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Technologia SteamCare na różnych etapach cyklu prania i suszenia

Program do prania tkanin typu Denim

System kontroli piany

Brak autodozowania detergentu

Model MEW7N361XP PerfectCare 700 to już druga marki Electrolux pralko-suszarka. Ranking prezentowanych urządzeń zawiera 10 modeli, które odznaczają się nowoczesnymi funkcjami, a także wieloma programami automatycznymi wspierającymi użytkownika. Pralko-suszarki wyposażone są zarówno w standardowe programy automatyczne, które w większości dotyczą wszystkich urządzeń z tej grupy asortymentowej, jak i programy dodatkowe, które są unikalne dla danego producenta. Electrolux w oferowanych pralko-suszarkach stawia na ochronę tkanin na każdym etapie cyklu prania oraz suszenia poprzez opatentowany system Perfect Care. W systemie tym wyróżnić możemy technologię DualCare oraz SteamCare odnoszące się zarówno do cyklu prania, jak i suszenia. Zadaniem pierwszej z wymienionych technologii jest automatyczne dostosowanie odpowiednich parametrów cyklu do wielkości załadunku oraz rodzaju pranych tkanin. SteamCare z kolei, przy wykorzystaniu pary na różnych etapach cykli, przywraca tkaniom świeżość sprawia, że posiadają mniej zagnieceń, a także pielęgnuje włókna, dzięki czemu zachowują fakturę oraz kolor. Pralko-suszarka Electrolux oferuje użytkownikom dodatkowe programy prania, takie jak np. program antyalergiczny, pranie i odświeżanie odzieży sportowej oraz pranie tkanin typu Denim. Praktycznym programem dodatkowym jest ponadto automatyczne czyszczenie bębna.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756