Poradniki Eksperta

Gra w sieci - co gamer mieć powinien?


Granie w gry jest źródłem wielkiej przyjemności i radości, dostarcza niesamowitych emocji i pozwala przenieść użytkownika w wyjątkowy świat wirtualnej rzeczywistości. Dlatego też cieszy się coraz większą popularnością – zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Jakie akcesoria do nabycia powinien rozważyć każdy gracz?
gra w sieci


Świat nieograniczonych możliwości w grach w sieci


Podtytuł ten ma podwójne znaczenie – z jednej strony odnosi się bowiem do samych gier, które z roku na rok są coraz lepsze pod każdym względem, z drugiej natomiast do sprzętu, który dedykowany jest prawdziwym graczom. Jego wybór jest już teraz niezwykle bogaty, z pewnością również liczba dostępnych akcesoriów będzie wciąż rosła. Absolutną podstawą jest oczywiście konsola do gier lub odpowiedni laptop do gier. Wielu miłośników gier samodzielnie dobiera procesor, kartę graficzną, dysk twardy i inne elementy, by w ten sposób stworzyć swój wymarzony komputer do gier. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dzięki temu można dopasować możliwości sprzętu nie tylko do swoich ulubionych tytułów, ale dość łatwo także poprawić parametry urządzenia poprzez zmianę poszczególnych podzespołów.Gry w naszej ofercie:


Fotele gamingowe


To zupełnie nowa klasa akcesoriów dla graczy. Osobom, które nie spędziły zbyt wiele czasu na graniu, może wydawać się, że to zwykłe fotele biurowe z lepszym marketingiem – nic bardziej mylnego. Fotele gamingowe charakteryzują się bardziej dynamiczną i agresywną sylwetką, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych foteli biurowych. Najczęściej spotyka się konstrukcję kubełkową, czyli bardziej zwartą, która może przypominać wyglądem fotel z samochodu sportowego czy pojazdu rajdowego. Wybierając fotel dla gracza należy także zwrócić uwagę na liczbę regulowanych elementów, wysoki zagłówek czy odpowiednio dopasowane podłokietniki – tego rodzaju produkt ma za zadanie zapewnić graczowi komfortową i wygodną pozycję przez długi czas – nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki. Warto też dodać, że dodatkowo można nabyć także specjalne biurka gamingowe, które cechują się dużym zakresem regulacji.

Audio dla gracza


Bardzo istotnym elementem każdej gry jest sfera audio. Bez odpowiedniej jakości dźwięku, każda rozgrywka traci wiele ze swojej dynamiki i wyrazistości. Dlatego też prawdziwy gracz powinien wyposażyć się w wysokiej jakości głośniki do komputera, które nierzadko swoimi parametrami mogą przypominać profesjonalny sprzęt audio. Nie każdy ma jednak możliwość głośnej gry z uwagi na domowników czy sąsiadów, często więc gracze wybierają słuchawki gamingowe.  Dzięki temu nie tylko usłyszysz każdy dźwięk podczas rozgrywki, ale również będziesz mógł swobodnie porozmawiać z innymi graczami.

Dodatkowe akcesoria do gry  w sieci


Oprócz wspomnianych przedmiotów i urządzeń, dobrze wspomnieć o jeszcze kilku drobiazgach, które mogą zrobić sporą różnicę podczas gry w sieci. Oczywiście wiele zależy tu od indywidualnych upodobań czy rodzaju gry, ale takie elementy jak mysz bezprzewodowa dla graczy, czy podkładki dla graczy mogą znacząco wpłynąć nie tylko na komfort rozgrywki, ale i twoją skuteczność. Nie ma nic bardziej irytującego, niż splątany kabel od myszy ograniczający jej ruchy czy powierzchnia, która utrudnia jej ruchy. A to tylko niektóre z przykładów. Prawdziwy gamer powinien także rozważyć nabycie takich elementów, jak mechaniczna klawiatura czy obudowa komputerowa dla graczy.

Dobór poszczególnych produktów zależy od indywidualnych preferencji czy rodzajów ulubionych gier. Warto jednak wziąć pod uwagę co najmniej kilka z wymienionych elementów, aby podwyższyć komfort każdej rozgrywki i zapewnić sobie dodatkowe emocje.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756