Poradniki Eksperta

Podstawka chłodząca pod laptopa – ranking [TOP10]


Laptop jest bardzo zaawansowanym urządzeniem elektronicznym, które z racji swoich małych rozmiarów, ma pewne ograniczenia. Producenci tego typu sprzętu stawiają na miniaturyzację podzespołów, co przekłada się na jego mobilność, ale niesie za sobą problemy z odpowiednim chłodzeniem. W komputerach stacjonarnych rozwiązują to odpowiednie wiatraki, które w laptopach nie zawsze są w stanie spełnić swoje zadanie. W tej sytuacji z pomocą użytkownikom przychodzi podstawka chłodząca pod laptopa. Ranking, który stworzyliśmy, prezentuje najlepsze rozwiązania tego typu obecne na rynku.


Podstawka chłodząca TARGUS AWE55EU


Chłodzenie laptopów może sprawiać szczególne problemy, jeśli wykorzystujemy swój sprzęt do grania lub pracy z programami wymagającymi użycia całej mocy naszego sprzętu. Nie unikniemy wtedy wyższej temperatury, która pojawia się przy maksymalnym użytkowaniu podzespołów. Podkładka Targus wykonana została z lekkich materiałów, które pozwolą nam na ich przenoszenie bez większego problemu, umożliwiając korzystanie z zalet dodatkowego chłodzenia w każdej sytuacji. Dwa wentylatory zapewnią optymalne chłodzenie całego urządzenia, którego wymiary nie przekraczają 17 cali, generując przy tym ledwie słyszalny hałas na poziomie 39 dB. Antypoślizgowy spód zapewni stabilność i pewność, że podstawka nie przesunie się nawet o milimetr


Sprawdź również: 

Jaka podstawka chłodząca pod laptopa?

Podstawka chłodząca po laptop – czy warto?

podstawka chłodząca pod laptopa ranking


TARGUS AWE55EU Dane techniczne:


Głębokość 319 mm

Szerokość 380 mm

Wysokość 54 mm

Poziom hałasu: 39 dBUdogodnienia:


Antypoślizgowa podstawa

Dwa wentylatory

Zasilanie USB

Dla laptopów 17 caliPodstawka chłodząca TRACER Icestorm 17 (TRASTA46338)


Podstawki chłodzące z jednym wentylatorem mogą być równie wydajne, a czasami lepsze, niż te z dwoma i więcej. Doskonałym tego przykładem jest model Icestorm 17, który wyposażony został w wentylator o średnicy 125 mm, pracujący z częstotliwością tysiąca obrotów na minutę, co skutecznie schłodzi podzespoły, nawet podczas ich wzmożonego wykorzystywania przez laptop w czasie pracy lub podczas grania w ulubione gry. Podstawka posiada 5 kątów nachylenia, co pozwala na korzystanie z dodatkowego chłodzenia w każdej sytuacji: podczas grania, oglądania filmów lub pracy i nauki zdalnej. Model doskonale pasuje do laptopów od 12 do 17 cali.TRACER Icestorm 17 (TRASTA46338) Dane techniczne:


1000 obrotów na minutę

Poziom hałasu: 15 dB

Dwa wbudowane porty USB 2.0

Jeden wentylator 125 mmUdogodnienia:


Regulacja nachylenia

Metalowa siatka

Zasilanie USB

Dla laptopów 12 i 17 caliPodstawka chłodząca TRUST GXT 1126 Aura RGB


GXT 1126 Aura to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy szukają solidnych sposobów na chłodzenie, jak podstawka chłodząca pod laptopa. Ranking zatem po prostu musiał wspomnieć o tym rozwiązaniu, które dzięki podświetleniu LED nada każdej rozgrywce więcej dynamiki. Wentylator o szerokości 200 mm zasilany jest poprzez USB i pozwala na przepływ powietrza w granicach 13-68 CMF przy obrotach od 450 d0 700 na minutę, generując hałas do 30 dB. Podstawka jest kompatybilna z laptopami o przekątnej do 17.3 cala. Wygodna, siatkowana powierzchnia zapewnia optymalne chłodzenie w każdej sytuacji.TRUST GXT 1126 Aura RGB Dane techniczne:


Głębokość 312 mm

Szerokość 421 mm

Wysokość 26 mm

Poziom hałasu: 30 dBUdogodnienia:


Jeden wentylator 200 mm

Zasilanie USB

Dla laptopów do 17.3 cala

Podświetlenie LEDPodstawka chłodząca SILENTIUMPC Glacier NC400


SilentiumPC to doskonale znany wszystkim graczom producent systemów chłodzących dla komputerów i laptopów. Nic więc dziwnego, że podkładka chłodząca jego konstrukcji jest wysoce wydajna. Wentylator o średnicy 200 mm posiada dwa tryby nawiewu: cichy i wydajny. Pierwszy z nich generuje dźwięk o natężeniu zaledwie 15 dB, co sprawia, że praca wiatraka jest niemal niesłyszalna. Przy trybie wydajnym przepływ powietrza wynosi aż 89.8 CMF. Podkładka nadaje się do użytku z urządzeniami o przekątnej do 17.3 cala i posiada dwa wbudowane porty USB.SILENTIUMPC Glacier NC400 Dane techniczne:


Głębokość 342 mm

Szerokość 437 mm

Wysokość 80 mm

Poziom hałasu w trybie cichym:15 dBUdogodnienia:


Jeden, duży wentylator 200 mm

Zasilanie USB

Dla laptopów do 17.3 cala

Dwa wbudowane porty USBPodstawka chłodząca GENESIS do laptopa 15.6 - 17.3 cali Oxid 550


Jeśli posiadacie na swoich laptopach programy, które w znaczący sposób wykorzystują podzespoły, na pewno nie są wam obce wysokie temperatury generowane podczas ich pracy. Jest to częsty problem np. wśród grafików komputerowych lub graczy. Warto wtedy poszukać rozwiązania na tyle wydajnego, żeby nasze użytkowanie laptopa nie generowało dodatkowych problemów, takich jak zacinanie się programów. Oxid 550 posiada aż 5 wentylatorów w rozmiarach od 60 do 140 mm, generujących przepływ powietrza do 44.1 CMF i poziom hałasu rzędu 19 dB. Kilkustopniowa regulacja nachylenia podkładki pozwoli na ustawienie dogodnej dla nas pozycji. Użytecznym dodatkiem jest uchwyt na telefon, pozwalający nam na pozostawanie w kontakcie ze współpracownikami i znajomymi. Czerwone podświetlenie nada podstawce stylowy wygląd.GENESIS Oxid 550 Dane techniczne:


Głębokość 280 mm

Szerokość 400 mm

Wysokość 55 mm

Poziom hałasu: 19 dBGENESIS Oxid 550 Dane techniczne:


Głębokość 280 mm

Szerokość 400 mm

Wysokość 55 mm

Poziom hałasu: 19 dBPodstawka chłodząca NATEC DIPPER


Wentylatory w podstawkach chłodzących potrafią generować silne hałasy, głównie dlatego, że osiągnięcie optymalnego chłodzenia wymaga wprawienia wentylatorów w odpowiednią ilość obrotów na minutę. Nantec Dipper jest jednym z najcichszych modeli dostępnych w sklepach, generując hałas o wartości jedynie 18 dB. Doskonale nada się zatem do pracy w biurze, ale także np. podczas nauczania zdalnego. Dodatkowym atutem są jego niewielkie wymiary, które nadal będą kompatybilne z laptopami o przekątnej 15.6 cala. Wbudowany wentylator o średnicy 200 mm generuje przepływ powietrza do 24 CMF. Regulowany kąt nachylenia znacząco ułatwi dostosowanie pozycji podkładki do naszych potrzeb.

 


NATEC DIPPER Dane techniczne:


Głębokość 267 mm

Szerokość 377 mm

Wysokość 33 mm

Poziom hałasu: 18 dBUdogodnienia:


Regulowana wysokość

Dla laptopów 15.6 cala

Niebieskie podświetlenie LED

Zasilanie USBPodstawka chłodząca GENESIS do laptopa 15.6-17.3 cali Oxid 250


Wiele osób grających w gry zadaje sobie to samo pytanie: jaka podstawka chłodząca pod laptopa? Ranking, który czytacie zawiera najlepsze rozwiązania, warto więc w nim wspomnieć o modelu Oxid 250. Model ten wyposażony został w 4 wentylatory 140 mm, które zapewnią najwyższą jakość chłodzenia podczas nawet podczas długich rozgrywek, generując przy tym niski poziom hałasu (39 dB). Przydatną funkcją jest regulowanie poziomu obrotów wentylatorów, które możemy ustawić w zależności od naszych potrzeb, czy to podczas pracy, czy w czasie grania. Sami możemy wybrać kąt nachylenia podstawki, co znacznie podnosi jakość jej użytkowania. Unikatowy design w połączeniu z czerwonym podświetleniem LED doskonale nadaje się do podkreślenia gamingowego przeznaczenia podstawki.GENESIS Oxid 250 Dane techniczne:


Głębokość 410

Szerokość 305 mm

Wysokość 30 mm

Poziom hałasu: 35 dBUdogodnienia:


Regulowana wysokość

Do 17-calowych laptopów

Czerwone podświetlenie LED

Dwa porty USBPodstawka chłodząca TRUST GXT278 20817


Kolejną wartą uwagi pozycją w naszym rankingu, z punktu widzenia gracza, jest model GXT278. Podstawka wyposażona została w cztery wentylatory, których poziom obrotów możemy wybrać sami. W przypadku, w którym nasz laptop będzie wykorzystywał wbudowane podzespoły w sposób generujący ich nadmierne nagrzewanie, wystarczy zwiększyć moc wentylatorów. Dodatkowo wyposażono je w czerwone podświetlenie LED nadające unikatowy klimat podczas rozgrywek. Regulowany kąt nachylenia pozwoli na ustawienie podstawki w dogodnej dla nas pozycji, tak aby zwiększyć naszą wygodę do maksimum. Niski poziom hałasu (28dB) sprawi, że urządzenie działać będzie niemal niezauważenie, nie rozpraszając naszej uwagi.TRUST GXT278 20817 Dane techniczne:


Głębokość 286 mm

Szerokość 406 mm

Wysokość 30 mm

Poziom hałasu: 28 dBUdogodnienia:


Regulowana wysokość

Do laptopów 17.3 cala

Czerwone podświetlenie LED

Regulowany poziom obrotów wentylatorówPodstawka chłodząca GENESIS Oxid 450 RGB


Mało osób wie o tym, że podstawki chłodzące skonstruowane dla graczy to doskonałe narzędzie ułatwiające pracę również w innych aspektach. Oxid 450 RGB dzięki swoim licznym funkcjom dodatkowym doskonale nadaje się do użytku w codziennej pracy biurowej, ale także do rozrywki. 4 mniejsze i jeden większy wentylator o rozmiarach, kolejno: 60 i 140 mm zapewniają wysoki poziom chłodzenia, generując przepływ powietrza do 70 CMF i poziom hałasu 56 dB, sprawiając, że model ten idealnie nadaje się dla laptopów o przekątnej 15.6 cala, na których korzystamy np. z programów graficznych. Uchwyt na telefon pozwala na bycie online nie tylko na ekranie laptopa, ale także smartfona, dzięki temu utrzymamy stały kontakt ze współpracownikami i znajomymi. Wystarczy podłączyć telefon do ładowania, ustawić go na uchwycie i nie będziemy musieli martwić się, że ominie nas ważna wiadomość.GENESIS Oxid 450 RGB Dane techniczne:


Głębokość 360 mm

Szerokość 260 mm

Wysokość 40 mm

Poziom hałasu: 56 dBUdogodnienia:


Podświetlenie LED

Uchwyt na telefon

5 wentylatorów od 60 do 140 mm

Do laptopów 15.6 calaPodstawka chłodząca GEMBIRD NBS-1F15-03


Nasz ranking podkładek chłodzących zamyka bardzo ciekawy model NBS-1F15-03 wyprodukowany przez firmę Gembird. Stworzony z myślą o kompaktowych laptopach, swoimi niewielkimi rozmiarami doskonale nadaje się dla urządzeń o przekątnej do 15 cali. Model ten wyposażony został w jeden wentylator 125 mm, generujący przepływ powietrza do 20 CMF, co w zupełności wystarczy, aby schłodzić podzespoły podczas wytężonej ich wytężonej pracy. Regulowana wysokość i kąt nachylenia pozwala na wybranie optymalnych ustawień podczas pracy przy biurku lub relaksu na kanapie. Subtelne podświetlenie LED koloru niebieskiego da nam znać, że wentylator działa, dlatego że jego cicha praca (11dB), jest niemal niesłyszalna dla ludzkiego ucha.GEMBIRD NBS-1F15-03 Dane techniczne:


Głębokość 250 mm

Szerokość 330 mm

Wysokość 27 mm

Poziom hałasu: 11 dBUdogodnienia:


Regulowana wysokość

Regulowany kąt nachylenia

Podświetlenie LED

Do laptopów 15 cali


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756