Poradniki Eksperta

Ranking klawiatur gamingowych [TOP10]

 2024-03-27 

Klawiatura służąca do grania, musi spełniać rygorystyczne wytyczne, co odróżnia ją od modeli przeznaczonych do pracy, czy codziennego użytkowania w domu. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec duże różnice, które najczęściej odnoszą się do samych klawiszy i tutaj należy poświęcić nieco więcej uwagi, aby wybrać najlepszy sprzęt do grania. Nasz ranking klawiatur gamingowych zebrał w jednym miejscu najciekawsze propozycje dla każdego gracza, ze szczególnym uwzględnieniem tego, w jakiej rozgrywce najlepiej sprawdzi się dana klawiatura. Część z tych cech jest wspólna dla większości modeli, ale trafiają się też modele wyjątkowe w każdym calu.

10.0  / 10
269,99 zł
10.0  / 10
239,00 zł
10.0  / 10
594,99 zł
9.5  / 10
179,00 zł
9.0  / 10
339,00 zł
9.0  / 10
739,00 zł
8.5  / 10
149,99 zł
8.5  / 10
169,99 zł
8.5  / 10
712,21 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Łączność przewodowa i bezprzewodowa

Żywotność do 50 milionów kliknięć

Podświetlenie RGB

Klawiatura bez sekcji numerycznej

Mad Dog zyskało świetną reputację wśród graczy dzięki położeniu dużego nacisku na jakość prezentowanych przez nich produktów, dlatego to dobry start w nasz ranking klawiatur gamingowych. Model Gateron Red jest tego doskonałym potwierdzeniem, dzięki zastosowaniu nakładek na klawisze Double Shot Injection. Wykazują one wysoką odporność na ścieranie, co jest szczególnie istotne przy intensywnej eksploracji sprzętu. Ta klawiatura mechaniczna typu 60 procent, nie oferuje bloku numerycznego z prawej strony, który tak naprawdę jest zbędny w większości gier. Przełączniki mają gwarancję żywotności do 50 milionów kliknięć, podczas których każdy z klawiszy będzie działać z niskim poziomem nacisku i przyjemnym odbiciem. Część z tych klawiszy jest w pełni programowalnych.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Odporna na kurz i zachlapanie

Klawiatura membranowa

Magnetyczna podpórka

Model bez krótkiego skoku klawiszy

STEELSERIES Apex 3 TKL US jest klawiaturą membranową, co oznacza, że charakteryzuje się niezwykle cichą pracą. Zastosowanie tego typu rozwiązania w klawiaturze gwarantuje żywotność przycisków sięgającą do 20 milionów kliknięć. Dodatkowo, model ten został zabezpieczony przed zachlapaniem, czy rozlaniem się dowolnej cieczy. Brak bloku numerycznego sprawia, że klawiatury jest lekka i łatwo można ją transportować w torbie lub plecaku. Klawisze multimedialne umożliwiają szybką konfigurację ustawień dźwięku, co dodatkowo ułatwia wykorzystanie w tym modelu metalowego wałka zamiast tradycyjnych przycisków. Ten model oferuje niezwykle wygodne rozwiązanie w formie trzech punktów dostępowych dla przewodu zasilającego. 10-strefowe podświetlenie RGB, jest w pełni konfigurowalne i oferuje wyjątkowo szeroką gamę kolorystyczną.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Podwójne nakładki na klawisze

Regulacja głośności typu scroll

Komunikacja przewodowa

W tej klawiaturze nie znajdziesz przycisków multimedialnych

CORSAIR K70 TKL OPX trafiła na nasz ranking klawiatur gamingowych za sprawą niezwykle rozbudowanej sekcji przycisków multimedialnych. Znajdziesz tam osobny układ dla przewijania, pomijania, zatrzymywania i wznawiania odtwarzania plików audio, a także szeroki i co za tym idzie niezwykle wygodny w obsłudze wałek regulacji poziomu głośności. Dodatkowo odnajdziesz na klawiaturze przydatne skróty do blokowania klawiszy, a także szybkiego zarządzania podświetleniem RGB. W tym przypadku do Twojej dyspozycji oddane zostaje również zarządzenie profilami ustawień, co łączy się z możliwością programowania makra poszczególnych klawiszy. Każdy z nich wyposażony został w system podwójnych nakładek, co skutecznie zapobiega ich ścieraniu się podczas grania. Odległość ich aktywacji wynosi zaledwie 1 milimetr, co znacznie skraca czas reakcji. Żywotność klawiszy jest gwarantowana aż do 150 milionów kliknięć.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Podświetlenie główne i boczne

Odłączany kabel zasilania

Funkcja Hot Swap

Urządzenie wyłącznie przewodowe

Ranking klawiatur gamingowych nie może pominąć modelu REDRAGON Akali K642WGO. Ta niezwykle kompaktowa klawiatura, została zaprojektowana z myślą o wysokiej mobilności. Łatwo możesz ją transportować, nie obawiając się uszkodzenia. Niewielkie rozmiary i niska waga zostały osiągnięte, dzięki rezygnacji z bloku numerycznego. Zamiast tego, do Twojej dyspozycji oddano wiele przycisków programowalnych, co podnosi jakość rozgrywki. Gamingowa stylistyka klawiszy wspierana jest przez zaawansowane rozwiązania w postaci przełączników Red Switch oraz funkcji Hot Swap. Ta ostatnia odpowiada za możliwość wymiany przełączników w trakcie pracy. Oświetlenie RGB działa w sekcji głównej klawiatury, a także w sekcjach bocznych, po lewej i prawej stronie. Daje to niesamowity efekt wizualny. Do Twojej dyspozycji oddane zostanie 20 trybów oświetlenia, a także możliwość synchronizacji go z muzyką.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Mechaniczne przełączniki Outem Black

Mobilna wzmocniona konstrukcja

Keycapy Double Injection

Podpórka pod nadgarstki nie jest dostępna w tym modelu

Nasz ranking klawiatur gamingowych raz jeszcze powraca do niezwykle innowacyjnego rozwiązania, którym są modele mobilne. KRUX Atax Pro RGB Creator Retro Outemu cechuje się niską wagą i niezwykle małymi rozmiarami, dzięki pozbyciu się bloku numerycznego. Pozwoliło to na stworzenie modelu mechanicznego, pasującego do każdego plecaka. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci plastikowej osłony, zapobiegnie uszkodzeniom podczas transportu. Klawisze korzystają z przełączników Outem Black gwarantujących wysoką wytrzymałość, ale także wymagających większej siły nacisku. Same klawisze wykonano w technologii Double Injection, co przekłada się na ich praktyczną nieścieralność. Jest to szczególnie istotne, dla kolorystyki tego modelu. Stylistyką nawiązuje bowiem do klasycznych modeli z końca ubiegłego wieku. Nowoczesnym dodatkiem jest tutaj jednak podświetlenie RGB, oferujące w pełni konfigurowalne ustawienia kolorystyczne.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość programowania makra (powtarzalnych sekwencji)

Ergonomiczna podpórka

Przyciski multimedialne

Klawiatura nie jest mobilna

RAZER Ornata V3 jest klawiaturą przeznaczoną dla graczy spędzających dużo czasu przed monitorami. Długie sesje nie muszą wcale oznaczać zmęczonych dłoni, dzięki zastosowaniu w tym modelu specjalnych podpórek pod nadgarstki. Współgra to świetnie z mechaniczno-membranową klawiaturą, poprzez niski profil przycisków. Dzięki zastosowaniu w tym modelu bloku numerycznego, możesz skorzystać także z sekcji przycisków multimedialnych. Wśród nich znajdziesz regulacje głośności, a także całkowitego wyciszenia dźwięków. Wszystkie klawisze są w pełni programowalne, a co więcej, możesz zapisywać niestandardowe profile w pamięci urządzenia. Klawiatura oferuje podświetlenie RGB z wielokolorowym światłem. Dzięki łączności przewodowej masz pewność, że czas reakcji będzie niezwykle niski, a stabilne połączenie zapewni wysoki komfort grania.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Czas pracy na jednym ładowaniu do 50 godzin

Łączność Bluetooth

Złącze USB-C

Musisz pamiętać o ładowaniu klawiatury

Ranking klawiatur gamingowych w wersji bezprzewodowej, nie może pominąć modelu LOGITECH G PRO X TKL Lightspeed. Niewielkie rozmiary tej klawiatury pozwalają na jej łatwy transport i połączenie z dowolnym komputerem. Proces ten znacznie ułatwia dedykowany przycisk szybkiego parowania, który znajdziesz w sekcji przycisków multimedialnych. Dzięki nim, możesz również szybko zmieniać profile dźwiękowe, a za pomocą rolki, regulować poziom głośności w grach. Technologia LIGHTSPEED sprawia, że klawiatura zapewnia szybki transfer danych do komputera i stabilne połączenie przez cały czas grania. Wbudowany akumulator zapewnia czas pracy do 50 godzin, a jego ładowanie odbywa się za pomocą portu USB-C. Klawiatura oferuje ponadto podświetlenie RGB, którym możesz zarządzać za pomocą dedykowanego przycisku specjalnego w sekcji multimedialnej.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Mechaniczne przełączniki

Niewielkie rozmiary

N-Key Rollover

Ten model nie oferuje bocznych paneli podświetlenia

GENESIS Thor 300 TKL Outemu to ważny model, aby nasz ranking klawiatur gamingowych był kompletny. Największym jego atutem jest zastosowanie mechanicznych klawiszy opartych na innowacyjnej technologii Outem Blue. Wpływa to na niezwykle wysoką precyzję odczytywanych sygnałów, znacznie wydłuża żywotność wszystkich klawiszy sięgającą 50 milionów kliknięć, a także umożliwia aktywację przy nacisku zaledwie 55 gramów. Czas reakcji został zminimalizowany do 8 milisekund. Funkcja N-Key Rollover umożliwia aktywację dowolnej ilości klawiszy, dlatego możesz je zaprogramować według własnego uznania, aby korzystać ze skrótów podczas grania. Wszystkie klawisze zostały stworzone przy pomocy Double Injection, co zapobiega ich ścieraniu. Podświetlenie RGB oferuje dostęp do 20 trybów, które możesz zaprogramować według własnego uznania.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Klawiatura jest wodoodporna (do 300 ml cieczy)

Dedykowana aplikacja do zarządzania funkcjami

Podświetlenie RGB z bocznymi panelami

Klawisze Internetowe nie są dostępne

ASUS TUF Gaming K1 zamyka nasz ranking klawiatur gamingowych, oferując urządzenie na 100 procent, czyli z dołączonym blokiem numerycznym, przydatnym dla najbardziej zaawansowanych graczy. Technologia membranowa wykorzystana w tym modelu zapewnia niski skok profili, a sama ich aktywacja nie wymaga użycia dużych nakładów siły. Do Twojej dyspozycji jest 8 programowalnych przycisków, których działanie możesz zapisywać w trzech profilach. Nad blokiem numerycznym znajdziesz klawisze multimedialne i pokrętło do sterowania głośnością dźwięku. Funkcja N-Key Rollover uwzględnia możliwość jednoczesnej aktywacji 19 przycisków. Zarządzanie funkcjami znacznie ułatwia skorzystanie z dedykowanej aplikacji. Klawiatura jest odporna na obecność kurzu, a także zachlapania do 300 ml cieczy. Podświetlenie RGB oferuje wiele profili, które uwzględniają również zastosowanie paneli bocznych. Ergonomię zapewnia natomiast podpórka pod nadgarstki.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Demontowana podkładka pod nadgarstki

Strefowe podświetlenie RGB

Przełączniki Titan

Duży rozmiar klawiatury

ROCCAT Vulcan Pro Aimo to klawiatura mechaniczna dla najbardziej wymagających graczy. Ten model oferuje blok numeryczny, co jest ewenementem w przypadku klawiatur gamingowych, ale przekłada się to na zwiększenie możliwości podczas grania. W tej sekcji umieszczono bowiem klawisze multimedialne wraz z pokrętłem służącym do regulacji poziomu głośności. Tego typu klawiatura sprawdzi się u osób, które lubią porozmawiać z innymi graczami na czacie głosowym lub pisanym. Przyciski typu Titan gwarantują wysoką czułość, a także niezwykle długą żywotność. Podświetlenie RGB oferuje intensywną lub stonowaną kolorystykę, co podnosi wrażenia wizualne podczas korzystania z tego modelu. Dużym ułatwieniem dla gracza jest zastosowanie podkładki pod nadgarstki, które zapobiegną zmęczeniu się dłoni podczas nawet najdłuższych sesji gamingowych.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756