Poradniki Eksperta

Jaki sprzęt elektroniczny powinien mieć student?

Studia to okres intensywnej nauki, a co za tym idzie – konieczności gromadzenia mnóstwa informacji do przyswojenia, nie brak również wspólnych prac z innymi studentami przy różnego rodzaju projektach. Na szczęście można korzystać z dobrodziejstw współczesnej elektroniki, aby ułatwić sobie trud związany z edukacją.

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście laptop lub notebook. Jest to słuszne skojarzenie, jednak na tym lista użytecznych sprzętów elektronicznych dla studenta się nie kończy.

Elektronika na czas studiów

Zacznijmy od wspomnianego laptopa. Zabieranie go na zajęcia pozwala na szybkie zapisywanie informacji, z których można potem czerpać wiedzę. Powinien mieć niewielkie rozmiary, aby bez problemu mieścił się w plecaku czy torbie, a co za tym idzie – ważna jest jego lekkość. Zalecana jest jak najlepsza jakość ekranu, aby można było czytać nawet długi czas bez zmęczenia oczu, wytrzymała bateria, która pozwoli na korzystanie z urządzenia podczas wykładów, a także pojemny dysk twardy. W sprzedaży znajduje się kilkadziesiąt laptopów spełniających te warunki, wśród których warto polecić: 

ACER Aspire 5 – laptop z ekranem 15”, procesorem Intel Core i3 oraz szybkim dyskiem SSD o pojemności 256 GB. Solidne podzespoły i szereg praktycznych funkcji sprawiają, że doskonale sprawdzi się na zajęciach i w terenie; posłuży także do odpoczynku – bez problemu da się na nim uruchomić wiele gier oraz programów.
 ASUS VivoBook 15 R564UA – laptop z mocnymi podzespołami, w tym procesorem Intel Core oraz ekranem wyświetlającym obraz w rozdzielczości Full HD. Zamontowano w nim szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Działa po kontroli systemu Windows 10 Home.Laptop ASUS VivoBook

A może zamiast tego tablet? Pozwoli nie tylko na pisanie ręczne, ale również wygodne wykonywanie zdjęć i nagrań w trakcie wykładów, dzięki czemu będzie je można odtworzyć w dowolnej chwili. W takim przypadku można polecić szczególnie dwa modele tabletów:

SAMSUNG Galaxy Tab A T585 – model z ekranem dotykowym o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wyposażony w ośmiordzeniowy procesor 1.6 GHz, 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Zainstalowany system operacyjny to Android 7.0. Dzięki jasnemu obiektywowi tylnej kamery (8MP) ma się pewność ostrych zdjęć i nagrań.Tablety SAMSUNGTablet SAMSUNG Galaxy Tab

LENOVO Tab 2 A8-50F – 8-calowy panoramiczny wyświetlacz HD TAB 2 A8 gwarantuje większy obszar obrazu niż 7-calowe tablety. W połączeniu z zaawansowaną i innowacyjną technologią audio staje się idealnym urządzeniem multimedialnym. Bateria o pojemności 4290 mAh zapewnia do 8 godzin nieprzerwanej pracy. Korzystaj z tabletu cały dzień, bez konieczności ładowania.


Pomimo dobrych akumulatorów, czasem intensywne praca może sprawić, że urządzenie wyczerpie zasilanie. Wówczas przyda się powerbank. Dobrych modeli jest wiele, a my polecamy zwłaszcza Adata P20000D. Dlaczego? Powód jest prosty – dwukrotnie większa pojemność, niż standardowe powerbanki na rynku oraz dwa porty USB, umożliwiające równoczesne ładowanie dwóch urządzeń przenośnych – zapewniając tym samym oszczędność czasu.

Czy warto kupować elektronikę na studia?

Jak najbardziej! Zaprezentowane sprzęty cechuje solidność wykonania oraz doskonała wydajność, dzięki czemu posłużą nie tylko w trakcie studiów, ale i po nich. Zapewniają również możliwość korzystania z różnorakich form cyfrowej rozrywki w chwilach wolnych od nauki.Powrót

Te poradniki mogą okazać się pomocne

Zobacz wszystkie poradniki

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną