Poradniki Eksperta

LEGO Friends do 200 zł – ranking [TOP5]

 2023-12-08 

Klocki LEGO należą do najchętniej wybieranych zabawek przez kupujących na całym świecie. Kilkadziesiąt lat na rynku i ogromna dbałość o jakość, sprawiło, że LEGO stało się marką nie tylko dobrze rozpoznawalną, ale i wysoce cenioną. LEGO stworzyło unikatowe zestawy przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych – od małych dzieci, które dopiero co stanęły pierwszy raz na własnych nogach, przez nastolatków, aż po dorosłych. Tak szeroka gama asortymentu już robi potężne wrażenie, ale prawdziwe zaskoczenie przychodzi, jeśli zdasz sobie sprawę z tego, jak wiele różnorodnych serii klocków masz do wyboru w naszych sklepach. Jedną z nich jest LEGO Friends. Do 200 zł z powodzeniem znajdziesz ciekawe i duże zestawy LEGO.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wysoka jakość nagrań

Wyświetlacz LCD

Wbudowany tryb nocny

Brak tylnej kamery

LEGO Friends do 200 zł zaczniemy od modelu 41736 będącego świetnym rozwinięciem dla dziecięcej wyobraźni. Morskie głębiny skrywają ogromną ilość tajemnic, dlatego trzy główne bohaterki tej serii – Autumn, Leo i Kayla – wyruszają, by je poznać. Sam proces budowania z klocków stanowi istotną cechę LEGO Friends. Dziecko uczy się dzięki temu koordynacji oko-ręka, a także musi ćwiczyć swoja koncentrację.

Na duże uznanie zasługuje jakość wykonania poszczególnych elementów, które są w stanie wytrzymać duży nacisk bez odkształcania się, co przekłada się na długą żywotność. Podczas budowania dziecko może skorzystać z dołączonej do zestawu obrazkowej instrukcji lub skorzystać z dedykowanej aplikacji, w której znajdą o wiele więcej niż tylko pomoc w łączeniu poszczególnych elementów.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Zestaw można analizować w dedykowanej aplikacji

Można łączyć z klockami z innych zestawów

Wymaga koncentracji podczas składania

Brak interaktywnych elementów

Wszystkie małe dzieci mają swoje wyidealizowane marzenia na temat tego, czym chcą się zająć w przyszłości. LEGO Friends do 200 zł pozwala na chwilę stać się fryzjerką czy fryzjerem dzięki zestawowi 41743. Salon fryzjerski został zaprojektowany przez doświadczonych konstruktorów LEGO, którzy duży nacisk położyli na autentyczność zestawu. W wyniku tego do dyspozycji dziecka oddana zostaje zabawka, której poszczególne elementy dostarczają o wiele więcej zabawy. Pozwala to na samodzielne tworzenie scenariuszy, a możliwość łączenia z pozostałymi zestawami z tej serii sprawia, że salon fryzjerski może stać się elementem większej konstrukcji.

Składanie zestawu wymaga odpowiedniego poziomu koncentracji od dziecka, czego efektem będą zwiększane zdolności manualne. Aplikacja LEGO Builder pozwala na interaktywne budowanie, a także zapisywanie dokonanych postępów, aby wrócić do wybranego miejsca następnego dnia. W aplikacji dziecko może również umieszczać zdjęcia swoich budowli, aby dzielić się nimi z bliskimi osobami. Klocki są w pełni bezpieczne dla dzieci powyżej sześciu lat, co potwierdzają liczne testy bezpieczeństwa, które muszą przejść w fabryce LEGO.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wysoka jakość Nie wymaga dodatkowych baterii

Prawie 500 klocków w zestawie

Walory edukacyjne

Wyłącznie dla starszych dzieci

Zimowa wyprawa w góry to motyw przewodni, który oferuje ten zestaw LEGO Friends do 200 zł. Świeży biały śnieg, psie zaprzęgi i zabawa na mroźnym powietrzu pobudzają wyobraźnię u dziecka, a także zachęcają do zimowych aktywności na własna rękę. To jest właśnie największą zaletą klocków LEGO. Dzięki temu zestawowi dziecko pozna również ciekawostki związane z wyprawą w górskie rejony. Zestaw składa się z 491 klocków, których składanie zajmuje sporo czasu, przez co zabawa może trwać nawet długie godziny. Poza głównymi konstrukcjami, dziecko może również złożyć mniejsze elementy, które następnie samemu ustawi w konkretnych sceneriach.

W przypadku zgubienia papierowej instrukcji budowy, w każdej chwili można pobrać na smartfon jej cyfrową wersję. W zestawie znajdują się również pięć figurek: trzy głównych bohaterek oraz dwie przedstawiające psy zaprzęgowe. Poziom skomplikowania i wiele małych elementów sprawiają, że zestaw świetnie nadaje się dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Pomoże im rozwijać koordynacje w układzie ręka-oko.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Zabawka kompatybilna z innymi zestawami

Dla dzieci powyżej 7 roku życia

Wiele ruchomych elementów

Łódka nie pływa w rzeczywistości na wodzie

Przygoda pod żaglami to zestaw LEGO Friends do 200 zł rozbudzający w dzieciach pragnienie odkrywania i doświadczania nowych przygód. Ten model różni się jednak znacznie od typowych z serii LEGO Friends, ponieważ przedstawia łódkę, a nie budowlę, jak ma to zwykle miejsce w innych zestawach. Dzięki temu dziecko może uruchomić swoja wyobraźnię i przenieść się z zabawką w dowolne miejsce, aby tam kontynuować przygodę. Oceanem może być dywan w pokoju lub trawnik w ogrodzie. Dodatkową satysfakcję z tej zabawy podnosi wiele ruchomych elementów, jak koło sterowe, czy żagiel wykonany z elastycznego i wytrzymałego materiału.

Proces składania łódki sam w sobie jest już świetną zabawą, szczególnie gdy do pomocy włączą się członkowie rodziny. LEGO Friends 41716 nie oferuje żadnych elektronicznych elementów, co sprawia, że nie musisz martwić się o uzupełnienie zabawki o dodatkowe baterie. Dziecko może puścić wodze fantazji i dodać do łódki, ile tylko chce, dodatkowych elementów, rozbudować model lub połączyć z innymi, jeśli tylko dysponuje klockami z serii LEGO Friends.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość budowania własnych konstrukcji

Klocki bezpieczne dla dzieci

Nie zajmuje dużo miejsca

Dużo drobnych elementów

Dzieci kochają wszystkie zwierzęta, dlatego zestaw LEGO Friends do 200 zł oznaczony numerem 41717 na pewno przypadnie im do gustu. Dzieci mogą wcielić się w główna bohaterkę, którą jest Mia, a jej zadaniem jest pomoc dzikim zwierzętom. Mia potrzebuje jednak pomocy, zaczynając od zbudowania odpowiedniego punktu pomocy, który zarazem jest laboratorium naukowym. Młodzi weterynarze muszą wykazać się logicznym myśleniem podczas konstruowania budowli, w czym pomoże bardzo czytelna instrukcja obrazkowa. Dużym ułatwieniem jest podzielenie klocków na kilka mniejszych opakowań, które zostały posortowane w taki sposób, aby dziecko nie musiało przebierać w nich wszystkich na raz podczas budowy.

Zestaw 41717 bawi i uczy dzieci, nie tylko w formie zdolności manualnych, czy rozwoju wyobraźni, ale także empatii skierowanej w stronę zwierząt i przyrody. Zestaw nie zajmuje dużo miejsca, dlatego z powodzeniem może być przechowywany na regale, na biurku czy stole w dowolnym innym miejscu w domu. W przypadku, gdy dziecko postanowi pójść własną drogą budowy, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ klocki LEGO można łączyć w praktycznie dowolnych konfiguracjach.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756