Poradniki Eksperta

Co to jest trymer? Jak pomoże zadbać o Twój zarost?


Od co najmniej kilku lat, jesteśmy świadkami rosnącej popularności brody i zarostu. Mężczyźni chętnie decydują się, na zapuszczenie swojego nowego atrybutu. Według wielu z nich, broda jest oznaką męstwa i stanowi dla nich prawdziwą chlubę. Do jej pielęgnacji, potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia. Co to jest trymer i jak go używać? Odpowiadamy w poniższym poradniku.trymer a golarka


Popularność bród wśród mężczyzn


Przeglądając zdjęcia z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, zauważyć można sporą popularność wąsa. Trudno uwierzyć, że kiedyś był prawdziwym hitem. Obecnie zauważalna jest jego rosnąca popularność i wielu mężczyzn decyduje się na jego zapuszczenie. Dużo częściej, spotkać możemy jednak panów z bujną brodą, która potrzebuje stałej pielęgnacji. Powstało wiele salonów barberskich, które oferują swoje usługi tylko mężczyznom. Wizyta u barbera to dobry pomysł, gdyż pomoże on wyprofilować brodę oraz doprowadzić ją do ładu, co nie jest łatwe. Samodzielna pielęgnacja zarostu, jest jak najbardziej możliwa, lecz w tym celu powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki oraz narzędzia. Jeśli chcesz, aby Twoja broda była zawsze idealnie przystrzyżona i wyprofilowana, potrzebny Ci trymer. Co to takiego? Wyjaśniamy poniżej.


Co to jest trymer?


Trymer to bardzo precyzyjne urządzenie, do pielęgnacji zarostu i brody. Możesz go również używać, do pozbywania się owłosienia z innych partii ciała. To możliwe, dzięki nasadkom dołączanym do zestawu. Możliwość precyzyjnego ustawiania długości włosa, pozwala na dokładne przycinanie brody. Używanie maszynki do włosów, niestety nie przynosi tak dobrze prezentujących się rezultatów. Dużą zaletą trymera, jest jego rozmiar. Klasyczne maszynki są zazwyczaj dużo większe i nie pozwalają na tak dokładne golenie. Trymery są mniejsze, a ilość dostępnych końcówek robi wrażenie. Niektóre modele sprzedawane przez wiodących producentów, zawierają nawet kilkanaście nasadek. Pozwala to na depilację owłosienia z nosa lub uszu, które bywa bardzo uciążliwe.


Wiele golarek elektrycznych jest wyposażonych w akcesoryjne trymery, które możesz wysunąć w dowolnym momencie. Czy takie rozwiązanie jest na pewno dobre? Cóż, na pewno jest to swego rodzaju oszczędność. Tylko czy taki dodatkowy trymer, jest w stanie zapewnić równie wysoką funkcjonalność, co pełnoprawne urządzenie? To zależy od modelu golarki, choć jeśli zależy Ci na naprawdę komfortowej pracy, poszukaj osobnego trymera. Korzystanie z takiego urządzenia, będzie wygodniejsze i szybsze. Co więcej, trymer jest także o wiele lżejszy i mniejszy, dzięki czemu łatwiej go transportować


Trymery w naszej ofercie:


Jak działa trymer?


Trymer może być używany do pielęgnowania brody oraz krótkiego zarostu. Możliwości sprzętu, ograniczają głównie dostępne nasadki oraz zakres regulacji długości włosa. Z pomocą trymera, możliwe jest wyprofilowanie zarostu, a także właściwe skrócenie długości, aby broda mogła naturalnie układać się i nie kłębić. Możesz również użyć sprzętu, do przycięcia włosów i pejsów. Możliwości są nieograniczone, o ile oczywiście nie boisz się samodzielnych zabiegów. Jeśli do wizyty u barbera jeszcze daleko, nie czekaj i sięgnij po trymer. Z czasem nabierzesz wprawy i dbanie o brodę, nie będzie niczym strasznym.


Jeśli wybierzesz model akumulatorowy, będziesz mógł cieszyć się bezprzewodową, niczym nieograniczoną pracą urządzenia. Modele zasilane sieciowo są równie skuteczne, ale potrzebują dostępu do gniazdka elektrycznego. W podróży może być o to trudniej, co warto mieć na uwadze. Poza tym, sprzętu zasilanego sieciowo, nie zabierzesz pod prysznic i wymusza on na Tobie pielęgnację ciała w okolicy gniazdka. Dobrej jakości trymer, pozwala na pracę nawet przez 2 godziny, bez potrzeby ponownego ładowania akumulatora.


Sprawdź, czy wybrany trymer jest wodoodporny. Jeśli tak, możesz korzystać z niego pod prysznicem, ciesząc się jednocześnie z komfortowego i delikatnego golenia. Nie będzie także problemów z użyciem kosmetyków, takich jak żele, czy pianki do golenia.


Dostępne rodzaje trymerów


Wiesz już, co to jest trymer i do czego służy. Czas teraz zająć się szczegółami, czyli przeznaczeniem do poszczególnych partii ciała. Najbardziej popularne są te, dedykowane do pielęgnacji brody oraz wąsów. W takim wypadku, bardzo potrzebna jest regulacja długości włosków. Trymery takie mogą również być sprzedawane w zestawie z różnymi nasadkami, które ułatwią przycinanie zarostu lub brody. Szukając idealnego modelu, warto zwrócić uwagę na możliwość golenia na mokro. Taka opcja oznacza, że sprzęt jest wodoodporny i będziesz mógł używać go również pod prysznicem. Większość nowoczesnych trymerów jest bezprzewodowa, co pozwala na korzystanie z nich bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej. Skoro tak, warto więc zwrócić uwagę na czas ładowania. Dostępne są modele przewidujące funkcję „Fast Charge”, która umożliwia uzupełnienie akumulatora w bardzo krótkim czasie. Przydaje się także dioda, sygnalizująca niski poziom baterii. O wiele łatwiej jest utrzymać trymer w gotowości, jeśli przewidziano taki dodatek. Sprawdź także rodzaj ostrzy, które wykorzystano do produkcji sprzętu. Wiele z nich działa na zasadzie samoostrzenia, choć nie brakuje również modeli, które wymagają zmiany końcówek co kilka miesięcy.


Jeśli szukasz trymera umożliwiającego depilowanie owłosienia z nosa i uszu, potrzebujesz specjalnej nasadki. Zazwyczaj jest wydłużona i wąska, aby nie było problemu z dotarciem do trudno dostępnych miejsc. Sam proces golenia wspomnianych części ciała, nie jest bolesny. Włoski są przycinane, a nie usuwane, więc nie ma mowy o bólu. Z kolei jeśli chodzi o trymer do miejsc intymnych, potrzebna jest końcówka, która nie dopuści do podrażnienia skóry. Tkanka skórna jest tam szczególnie podatna na zadrapania, których unikniesz stosując odpowiednią nasadkę. Dobrej jakości sprzęt, przewiduje w swoich zestawach końcówki przeznaczone do golenia każdego miejsca na ciele.


Nie brakuje także modeli, umożliwiających profilowanie brwi. Wiele osób decyduje się na taki zabieg. Krzaczaste brwi można okiełznać, właśnie dzięki trymerowi z odpowiednią końcówką. To dobra wiadomość dla pań, które także mogą sięgnąć po trymer. W ofercie dostępne są nawet modele dedykowane tylko kobietom.


Obsługa trymera – czyli jak nie zaszkodzić zapuszczonej brodzie


Jeśli trymera używasz do golenia, nie ma znaczenia przygotowanie zarostu. To samo dotyczy przycinania go, na niewielką długość. Co innego, jeśli masz zamiar zająć się brodą. Każdy, kto ją kiedyś zapuszczał, wie, że nie jest to proces krótki i łatwy. Dlatego wszelkie zabiegi pielęgnacyjne wykonuj z rozwagą, abyś nie musiał oglądać swojej zrozpaczonej twarzy w lustrze. Przede wszystkim, przed przycinaniem i profilowaniem brody, warto jest ją umyć, a następnie wysuszyć i wyczesać. Użyj w tym celu tak zwanego „kartacza”, czyli szczotki z twardym włosiem. Wyczesana broda, jest o wiele łatwiejsza do przycięcia. Nie dojdzie także, do przypadkowych błędów.


Musisz także wybrać odpowiednią nasadkę. Mimo, że niektóre mogą wyglądać bardzo podobnie, każda z nich ma inne zastosowanie. Warto przeczytać instrukcję obsługi, abyś miał pewność, że wybrałeś dobrze. Dotyczy to szczególnie zestawów, w których znajduje się kilkanaście nasadek. Zły wybór, może niestety zakończyć się niezadowoleniem z zabiegu.


Musisz także wiedzieć, czy trymer wymaga wymiany ostrzy. Większość modeli, wyposażonych jest w noże, zamontowane na stałe, które ostrzą się samodzielnie. Nie brakuje także trymerów, które wymagają wymiany, najczęściej co 2-3 miesiące. Warto mieć zapasowe ostrza w pogotowiu, aby nie dać się zaskoczyć.


Kilka słów podsumowania, czyli na co zwrócić uwagę przed zakupem?


Zbierzmy raz jeszcze wszystkie informacje, które przedstawiliśmy powyżej. Jeśli chcesz wybrać naprawdę trafnie, zwróć uwagę na rodzaj zasilania trymera. Sam zdecyduj, który tryb bardziej Ci odpowiada. Ważny jest czas pracy na jednym ładowaniu, jeśli wybierzesz model bezprzewodowy. Kluczową informacją jest typ ostrzy oraz materiał, z jakiego je wykonano. Najlepsze będą te tytanowe lub wykonane ze stali szlachetnej, która jest odporna na działanie wody. Pamiętaj, że niektóre trymery przewidują wymianę noży co kilka miesięcy. Bardzo ważna jest oczywiście ilość i rodzaj nasadek. To one decydują o uniwersalności urządzenia. Jeśli będzie ich sporo, Twoje możliwości będą niemal nieograniczone. Kluczowy jest także, zakres regulacji długości włosa.


Jeśli zależy Ci na goleniu na mokro, sprawdź, czy wybrany sprzęt jest wodoodporny. Ważny jest także uchwyt, który przekłada się na wygodę użytkowania. Antypoślizgowy materiał, pozwoli utrzymać sprzęt w ręku nawet kiedy będzie mokry. Możesz również sprawdzić dodatkowe funkcje, takie jak chociażby sygnalizowanie słabego poziomu baterii.


Co jeszcze będzie potrzebne brodaczowi?


Zapuszczana broda może bardzo swędzieć. W tym celu, używa się szczotek z twardym włosiem, które pozwalają pozbyć się wysuszonego naskórka. Kartacze nie są drogie, a naprawdę przynoszą wiele ulgi. Poza tym, potrzebujesz także odpowiednich kosmetyków. Dobrym wyborem będzie balsam do brody, który umożliwi ułożenie włosów. Pomocne są również toniki i olejki, które trzeba wsmarować w brodę. Oczywiście nie sposób pominąć przyjemnego zapachu, który będziesz czuć cały dzień.


Wiesz już co to jest trymer. Jeśli potrzebujesz urządzenia, z którym zadbasz o brodę, zajrzyj do naszego sklepu internetowego lub odwiedź jeden z marketów stacjonarnych.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756