Poradniki Eksperta


Irygatory do zębów - ranking 2024 [TOP10]

 

2024-04-19

Irygator do zębów to urządzenie, które z dużą dokładnością usuwa bakterie oraz resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, a także z miejsc poniżej linii dziąseł. W połączeniu z dobrze dobraną szczoteczką do zębów kompleksowo zadba o higienę Twojej jamy ustnej. Jest również niezwykle przydatny dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Jak wybrać najlepszy irygator do zębów? Ranking pomoże Ci podjąć właściwą decyzję tak, aby urządzenie spełniło Twoje oczekiwania.

10.0  / 10
119,00 zł
10.0  / 10
0,00 zł
10.0  / 10
279,99 zł
9.5  / 10
249,99 zł
9.5  / 10
339,00 zł
9.0  / 10
329,00 zł
8.5  / 10
249,99 zł
8.5  / 10
299,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Regulacja ciśnienia wody

Wymienne końcówki

Kilka trybów pracy

Intuicyjna obsługa

Nie posiada sygnalizatora czasu mycia

Haxe HX 721 (RST5012) to wszechstronny, bezprzewodowy irygator do zębów. Ranking zwraca szczególną uwagę na skuteczność tego sprzętu. 

Dzięki wysokiemu ciśnieniu, w zakresie od 2,75 do nawet 6,2 bara, może usunąć aż 99,9 procent płytki nazębnej oraz wypłukać zbierające się w szczelinach bakterie i pożywienie. Dodatkowo pełnoobrotowa dysza ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Irygator został wyposażony w trzy tryby pracy tj. tryb Soft (do wrażliwych dziąseł), Normal (do bardziej wytrzymałych dziąseł) oraz Pulse (do codziennego masażu). 

Ten model dzięki wbudowanemu akumulatorowi doskonale sprawdzi się podczas podróży. Jedno naładowanie wystarcza na około 60 minut ciągłej pracy. Pełne uzupełnienie baterii trwa tylko 4 godziny. Dwa przyciski oraz wskaźnik LED sprawiają, że obsługa irygatora jest łatwa i intuicyjna.

Dołączone do zestawu cztery końcówki (2 dysze podstawowe, końcówka ortodontyczna oraz skrobak do języka) przeznaczone są do czyszczenia różnych obszarów jamy ustnej.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Kilka stopni regulacji ciśnienia wody

Duża pojemność pojemnika na wodę

Solidne wykonanie

Kilka końcówek w zestawie

Dość duże gabaryty

WATERPIK WP-100 E2 Ultra gwarantuje najwyższą wydajność w zakresie czyszczenia nicią wodną. To niezwykle nowoczesny irygator do zębów, który ukierunkowany jest na indywidualne potrzeby użytkownika. Posiada 10 stopni regulacji ciśnienia wody oraz duży pojemnik na wodę, który w zupełności wystarcza na pełną irygację dla jednej osoby. Dzięki temu nie trzeba go uzupełniać w trakcie pracy urządzenia.

Urządzenie to jest niezwykle skuteczne w profilaktyce zapalenia dziąseł, ale również w usuwaniu bakterii między zębami. Idealnie sprawdzi się także do czyszczenia obszarów wokół aparatu ortodontycznego. 

Do zestawu dołączonych jest aż siedem przydatnych końcówek: dwie standardowe końcówki do irygacji, końcówka do czyszczenia języka, końcówka do irygacji poddziąsłowej PIK POCKET, końcówka do czyszczenia wokół aparatów ortodontycznych, końcówka do czyszczenia wokół implantów, mostów i koron oraz końcówka-szczoteczka do manualnego doczyszczania.

Na uwagę zasługuje również wysoka jakość materiałów, z których produkt został wykonany. Jest niemalże intuicyjny w obsłudze, dlatego świetnie nadaje się dla całej rodziny.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Kilka końcówek w zestawie

Regulacja ciśnienia wody

Wskaźnik naładowania

Wodoodporna rączka

Dość długi czas ładowania akumulatora

Irygator Götze & Jensen IR900 za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem umożliwia skuteczną i komfortową irygację. To urządzenie jest świetnym zamiennikiem nici dentystycznych. Ponadto kompleksowo zadba o higienę całej jamy ustnej. 

Irygator pracuje w trzech trybach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Program: NORMAL (służy do standardowego czyszczenia jamy ustnej), SOFT (do delikatnych i wrażliwych zębów oraz dziąseł), PULSE (można go wykorzystywać podczas pielęgnacji języka, bardzo trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej oraz montażu skomplikowanych aparatów ortodontycznych).

Niezwykle praktyczna jest również bezprzewodowa praca irygatora. Do naładowania akumulatora niezbędne jest jedynie umieszczenie go w bazie ładującej. Został także wyposażony w woododporną rączkę, dzięki czemu jest jeszcze wygodniejszy w użyciu.

Na uwagę zasługuje nie tylko funkcjonalność sprzętu, ale także jego nowoczesny design i estetyczne wykonanie. Urządzenie to spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wyjmowany zbiornik na wodę

Wskaźniki trybu i ładowania

Nowoczesny design

Niewielkie gabaryty

Dość głośno pracuje

Panasonic EW1411H to dobrej jakości irygator do zębów. Ranking zwraca uwagę na cztery stopnie regulacji ciśnienia wody. Irygacja skutecznie czyści te miejsca, do których nie dociera szczoteczka. Ponadto wypłukuje również luźny kamień nazębny z kieszonek dziąsłowych. 

Spośród dostępnych w urządzeniu czterech trybów pracy możesz wybrać np. codzienne czyszczenie, pielęgnację dziąseł. Aby szybko osiągnąć imponujące efekty, skorzystaj z funkcji JET z pulsującym strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Usuwa zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc.

Dla bardziej wrażliwych zębów urządzenie posiada dedykowane tryby AIR IN REGULAR lub AIR IN SOFT. Pulsujący strumień wody wymieszanej z powietrzem delikatnie masuje dziąsła i usuwa uporczywy kamień oraz resztki jedzenia.

Innowacyjny tryb INTERDENTAL umożliwia czyszczenie kieszonek dziąsłowych i dziąseł nawet przez dwie minuty. Strumień wody jest przerywany, dzięki czemu podczas przenoszenia dyszy irygatora od zęba do zęba zużycie wody jest minimalizowane.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu irygatora jest możliwość przymocowania stacji ładującej do ściany. Nie zajmuje więc dodatkowej powierzchni w łazience. Ponadto urządzenie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również podczas podróży. Niewielkie gabaryty oraz mała waga ułatwiają przewożenie irygatora.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Nowoczesna technologia ultradźwiękowa

Krótki czas ładowania akumulatora

Różne poziomy ciśnienia wody

Wysokie maksymalne ciśnienie

Tylko dwie końcówki w zestawie

Panasonic EW1511W503 to niezwykle skuteczny irygator, został wyposażony w technologię ultradźwiękową. Generowane przez pękające bąbelki powietrza fale uderzeniowe zwiększają skuteczność czyszczenia i usuwają resztki jedzenia spomiędzy zębów. Urządzenie umożliwia dokładne czyszczenie najtrudniej dostępnych zakamarków w jamie ustnej.

Ponadto połączenie silnego strumienia wody z tą nowoczesną technologią usuwa szkodliwe bakterie. Urządzenie wykonuje, aż 1600 impulsów na minutę. Wszystko to wpływa na lepszą kondycję dziąseł i zapobiega ich chorobom.

Użytkownik ma do dyspozycji pięć trybów pracy: codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, Głębokie czyszczenie, pielęgnacja aparatu ortodontycznego i pielęgnacja dziąseł. Ten bezprzewodowy irygator jest idealną opcją dla osób z aparatami ortodontycznymi czy implantami. Praktyczna jest w nim również funkcja szybkiego ładowania.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość mycia pojemnika w zmywarce

Wyjmowany zbiornika na wodę

Regulacja ciśnienia wody

Technologia QuadStream

Dość wysoka cena

PHILIPS Sonicare Power Flosser 7000 HX3911/40 został wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które zapewniają skuteczność w czyszczeniu jamy ustnej. Zaawansowana technologia QuadStream skupia wodę w 4 szerokich strumieniach, aby pokrywać większy obszar. Dzięki temu czyszczenie jest dokładniejsze nawet pomiędzy zębami i wzdłuż linii dziąseł.

Natomiast specjalne krótkie pulsacyjne ruchy, gwarantują idealne doczyszczenie każdego zęba. Do wyboru masz aż dziesięć trybów intensywności, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Zapewnia to maksymalny komfort i doskonałą skuteczność.

Wyjmowany zbiornik na wodę w łatwy sposób napełnisz i wyczyścisz. Pojemnik możesz myć w zmywarce.

Ten nowoczesny irygator gwarantuje pełne czyszczenie już w 60 sekund. Dodatkowo usuwa aż do 99,9 procent płytki bakteryjnej.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Skuteczna higiena jamy ustnej

Kontrola ciśnienia wody

Niewielkie wymiary

Estetyczny wygląd

Dość długie ładowanie

Oral-B MDH20.016.2 Aquacare 4 to bezprzewodowy irygator do zębów. Ranking zwraca uwagę na dobry stosunek jakości urządzenia do ceny. 

Ten niezwykle skuteczny sprzęt wykorzystuje do swojej pracy wodę wzbogaconą w mikropęcherzyki. To one doskonale i bardzo delikatnie czyszczą przestrzenie między zębami i usuwają bakterie. 

Produkt umożliwia wybór jednego z trzech trybów pracy tj. codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie i pielęgnacja języka. Ponadto irygator został wyposażony w tryb, który pozwala kontrolować ciśnienie wody. Możesz wybrać zwykły poziom intensywności strumienia lub delikatny, stworzony specjalnie z myślą o wrażliwszych zębach i dziąsłach. 

Wszystko po to, by uzyskać jeszcze lepszy większą skuteczność i maksymalny komfort. Warto zwrócić uwagę na ten model irygatora do zębów.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Długa praca bezprzewodowa

Sygnalizator czasu mycia

Szeroki zakres ciśnieniowy

Cztery rodzaje końcówek

Nie posiada klasycznej ładowarki

Oclean W10 to wygodny irygator o bardzo dobrych parametrach. Został on wyposażony w pięć trybów pracy tj. podstawowy, intensywny, pulsacyjny, delikatny i punktowy. Każdy z nich charakteryzuje się różną intensywnością czyszczenia. 

Na uwagę w tym urządzeniu zasługuje wysokie ciśnienie maksymalne wynoszące 8,28 bar oraz olbrzymia moc sięgająca 1400 pulsacji na minutę. Dzięki temu irygator doskonale radzi sobie z usuwaniem resztek zalegającego jedzenia oraz innych zabrudzeń, które mogą przyczynić się do powstania próchnicy. 

Irygator OCLEAN W10 nie podrażnia dziąseł w przeciwieństwie do tradycyjnych nici dentystycznych.

Komfort podczas użytkowania zapewnia wbudowany timer, który po 15 sekundach zabiegu informuje o czasie zmiany czyszczonej strefy. Ergonomiczna i wodoodporna konstrukcja to kolejne zalety tego modelu irygatora. 

Pojemna bateria gwarantuje 4 godziny pracy – oznacza to 30 dni użytkowania dwa razy dziennie po 2 minuty w trybie pulsacyjnym. Port USB-C jest kompatybilny z większością ładowarek dostępnych na rynku.

Warto również zwrócić uwagę na elegancki design o nowoczesnym charakterze i niezwykle atrakcyjną cenę.

Regulacja ciśnienia wody

Kilka dysz w zestawie

Nowoczesny design

Wodoodporność

Nie posiada sygnalizatora czasu mycia

Ten zestaw przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna usunie gromadzącą się na szkliwie płytkę nazębną. Natomiast irygator, dzięki funkcji masażu dziąseł zadba o ich kondycję. Ponadto wyeliminuje aż 99,99 procent resztek jedzenia i kamienia nazębnego.

Strumień wody pod ciśnieniem 30-100 PSI dotrze nawet do trudno dostępnych obszarów jamy ustnej, dzięki udoskonalonej technice pulsacyjnej. Woda pulsuje z częstotliwością aż 1800 drgań na minutę. 

Urządzenie oferuje 3 tryby czyszczenia. Dzięki temu dostosujesz pracę irygatora do swoich preferencji. Osoby z wrażliwymi dziąsłami mogą skorzystać z trybu Soft.

Wytrzymały akumulator litowy sprawia, że irygator na jednym ładowaniu może pracować nawet do 21 dni. W ergonomicznej rączce umieszczono przyciski, które umożliwiają sprawną obsługę urządzenia. Wystarczą 4 godziny, a sprzęt będzie gotowy do działania. 


10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Lekka i praktyczna rączka

Regulacja ciśnienia wody

Wysoka skuteczność

Timer

Ze względu na gabaryty zajmuje dużo miejsca

Irygator Seysso Planet to profesjonalny sprzęt, który zadba o dziąsła, język i zęby. Wysokie ciśnienie wody - nawet do 7,6 bara - tworzy silny, zwarty strumień. Umożliwia to skuteczne wypłukanie zanieczyszczeń z bruzd zębowych i przestrzeni międzyzębowych. 

SEYSSO Planet ma praktyczną rączkę, którą możesz operować bez problemu i dowolnie kierować strumieniem wody w trakcie oczyszczania jamy ustnej. Urządzenie zostało wyposażone w dwa programy pracy oraz możliwość 10-stopniowej regulacji ciśnienia wody. Dzięki temu dostosujesz parametry do swoich indywidualnych potrzeb. 

Irygację usprawnia sygnalizator czasu czyszczenia. Zbiornik na wodę ma pojemność aż 600 ml. Oznacza to, że jego jednorazowe napełnienie wystarczy na całkowitą irygację jamy ustnej jednej osoby. Dodatkowo elementy urządzenia są łatwe w montażu i demontażu.

Praktyczny jest również schowek na końcówki umieszczony w pokrywie sprzętu. Do irygatora dołączone są cztery końcówki. Końcówka standardowa przeznaczona jest do codziennej irygacji. Natomiast trzy pozostałe dedykowane są do czyszczenia aparatów ortodontycznych, do języka oraz do kieszonek dziąsłowych.

Czy warto używać irygatora do zębów?

Irygatory do zębów to urządzenia bardzo przydatne w codziennym utrzymywaniu higieny jamy ustnej. Zwłaszcza jeśli masz problem z regularnym używaniem nici dentystycznej lub dla posiadaczy delikatnych dziąseł. 

Do zalet wynikających ze stosowania irygatorów możemy zaliczyć:

- doskonała higiena zębów z aparatem ortodontycznym - docierają do trudno dostępnych miejsc wokół aparatu, usuwając resztki jedzenia i bakterie

- świeży oddech - pomagają w usuwaniu bakterii, będących przyczyną nieświeżego oddechu

- ochrona przed próchnicą - irygacja usuwa resztki jedzenia i płytkę nazębną

- równomierne czyszczenie każdej partii zębów - dzięki różnym końcówkom i ustawieniom ciśnienia, irygatory zapewniają oczyszczanie wszystkich obszarów zębów

- masaż i wzmocnienie dziąseł - delikatny strumień wody może działa jak masaż dla dziąseł, poprawiając krążenie krwi

Co jest lepsze - irygator czy nić dentystyczna?

Irygator do zębów jest zdecydowanie lepszym wyborem, gdyż dzięki niemu dokładnie usuniesz resztki pokarmów z trudno dostępnych miejsc. Nitkowanie zębów to prosty i tani sposób na pozbycie się resztek jedzenia oraz względne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych z osadów. Nić dentystyczna nie zastąpi irygatora.

Jaki irygator do zębów jest najlepszy?

Największe znaczenie, przy wyborze irygatora do zębów, ma liczba stopni regulacji ciśnienia wody – im będzie ich więcej, tym łatwiej dopasujesz siłę strumienia do swoich oczekiwań. Równie istotne są różne tryby pracy, takie jak delikatne czy codzienne czyszczenie oraz pielęgnacja dziąseł. Sprzęt powinien posiadać parametry, które możesz dopasować do stanu swojej jamy ustnej, aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty.

Szukając irygatora do zębów, pamiętaj także o wyborze sposobu zasilania. Na rynku dostępne są sprzęty wyposażone w akumulatory oraz takie, które potrzebują baterii lub podłączenia do sieci. Choć najwygodniejszym rozwiązaniem jest irygator z akumulatorem, należy sprawdzić, jak długo możesz go używać bez konieczności ładowania.

Ranking irygatorów do zębów przedstawia najlepsze modele dostępne na rynku. Porównaj parametry i wybierz ten, który spełni Twoje indywidualne oczekiwania.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756