Poradniki Eksperta

Jaki irygator do zębów? Ranking [TOP10]

 2023-03-01 

Irygator do zębów to urządzenie, które z dużą dokładnością usuwa bakterie oraz resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, a także z miejsc poniżej linii dziąseł. W połączeniu z dobrze dobraną szczoteczką do zębów kompleksowo zadba o higienę jamy ustnej. Irygator jest niezwykle przydatny również dla osób noszących aparaty ortodontyczne. W zależności od własnych potrzeb można wybrać irygator stacjonarny (zasilany sieciowo) lub bezprzewodowy (z akumulatorem). Wybierając irygator warto zwrócić uwagę na pojemność zbiornika na wodę, gabaryty urządzenia, ilość końcówek dołączonych do zestawu, ergonomiczny i lekki uchwyt oraz estetyczny wygląd. Ponadto przydatne są takie funkcje jak np. możliwość regulacji ciśnienia wody, możliwość wyboru trybu pracy oraz sygnalizator czasu mycia. Jaki zatem wybrać irygator do zębów? Ranking pomoże Ci wybrać właściwy model urządzenia, który spełni właśnie Twoje oczekiwania.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Regulacja ciśnienia wody

Wymienne końcówki

Kilka trybów pracy

Intuicyjna obsługa

Nie posiada sygnalizatora czasu mycia

Dość mały pojemnik na wodę

Haxe HX 721 (RST5012) to bezprzewodowy i wszechstronny irygator do zębów. Ranking zwraca uwagę na skuteczność tego sprzętu. Dzięki wysokiemu ciśnieniu może usunąć nawet 99,9 procent płytki nazębnej oraz wypłukać zbierające się w szczelinach bakterie i pożywienie. Irygator został wyposażony w trzy tryby pracy tj. tryb Soft (do wrażliwych dziąseł), Normal (do bardziej wytrzymałych dziąseł) oraz Pulse (do codziennego masażu). Ten model dzięki wbudowanemu akumulatorowi szczególnie sprawdzi się podczas podróży. Dołączone do zestawu cztery końcówki (2 dysze podstawowe, końcówka ortodontyczna oraz skrobak do języka) przeznaczone są do czyszczenia różnych obszarów jamy ustnej.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Kilka stopni regulacji ciśnienia wody

Duża pojemność pojemnika na wodę

Solidne wykonanie

Kilka końcówek w zestawie

Dość głośno pracuje

Dość duże gabaryty

To niezwykle nowoczesny irygator do zębów, który ukierunkowany jest na indywidualne potrzeby użytkownika. Posiada 10 stopni regulacji ciśnienia wody oraz duży pojemnik na wodę. Dzięki temu nie trzeba go uzupełniać w trakcie pracy urządzenia. Urządzenie to jest niezwykle skuteczne w profilaktyce zapalenia dziąseł, ale również w usuwaniu bakterii między zębami. Idealnie sprawdzi się także do czyszczenia obszarów wokół aparatu ortodontycznego. Do zestawu dołączonych jest aż siedem przydatnych końcówek. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość materiałów, z których produkt został wykonany. Jest niemalże intuicyjny w obsłudze, dlatego polecany jest dla całej rodziny.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Kilka końcówek w zestawie

Regulacja ciśnienia wody

Wskaźnik naładowania

Wodoodporna rączka

Dość długi czas ładowania akumulatora

Nie posiada sygnalizatora czasu mycia

Irygator Götze & Jensen IR900 za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem umożliwia skuteczną i komfortową irygację. To urządzenie jest świetnym zamiennikiem nici dentystycznych. Ponadto kompleksowo zadba o higienę jamy ustnej. Urządzenie pracuje w trzech trybach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Niezwykle praktycznym jest tu również bezprzewodowa praca irygatora. Do naładowania akumulatora niezbędne jest jedynie umieszczenie go w bazie ładującej. Na uwagę zasługuje tu również nie tylko funkcjonalność sprzętu, ale także jego nowoczesny design i estetyczne wykonanie. Urządzenie to spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wyjmowany zbiornik na wodę

Wskaźniki trybu i ładowania

Nowoczesny design

Niewielkie gabaryty

Tylko dwie końcówki w zestawie

Dość głośno pracuje

Panasonic EW1411H to dobrej jakości irygator do zębów. Ranking zwraca uwagę na cztery stopnie regulacji ciśnienia wody. Irygacja skutecznie czyście te miejsca, gdzie nie dociera szczoteczka. Ponadto woda wypłukuje również luźny kamień nazębny z kieszonek dziąsłowych. Spośród dostępnych w urządzeniu trybów pracy można wybrać np. codzienne czyszczenie czy pielęgnację dziąseł. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu irygatora jest możliwość przymocowania stacji ładującej do ściany. Nie zajmuje więc ona dodatkowej powierzchni w łazience. Ponadto urządzenie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również podczas podróży. Niewielkie gabaryty oraz mała waga ułatwiają przewożenie irygatora w bagażu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Nowoczesna technologia ultradźwiękowa

Krótki czas ładowania akumulatora

Różne poziomy ciśnienia wody

Wysokie maksymalne ciśnienie

Tylko dwie końcówki w zestawie

Krótki czas pracy akumulatora

Panasonic EW1511W503 to niezwykle skuteczny irygator, który został wyposażony w technologię ultradźwiękową. Gwarantuje ona jeszcze skuteczniejsze doczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Ponadto połączenie silnego strumienia wody z tą nowoczesną technologią usuwa szkodliwe bakterie. Urządzenie wykonuje, aż 1600 impulsów na minutę. Wszystko to wpływa na lepszą kondycję dziąseł i zapobiega ich chorobom. Użytkownik ma do dyspozycji pięć trybów pracy m.in. czyszczenie delikatne, codzienne i głębokie. Ten bezprzewodowy irygator jest idealną opcją dla osób z aparatami ortodontycznymi czy implantami. Praktyczna jest w nim również funkcja szybkiego ładowania.

Możliwość mycia pojemnika w zmywarce

Wyjmowany zbiornika na wodę

Regulacja ciśnienia wody

Nowoczesne technologie

Tylko dwie końcówki w zestawie

Tylko dwa tryby pracy

Ten model irygatora do zębów został wyposażony w nowoczesne rozwiązania, które zapewniają skuteczność w czyszczeniu jamy ustnej. Dzięki zaawansowanej technologii QuadStream urządzenie zapewnia do ośmiu razy większy obszar czyszczenia. Natomiast specjalne krótkie pulsacyjne ruchy, gwarantują idealne doczyszczenie każdego zęba. Użytkownik ma do wyboru aż trzy tryby intensywności, które może dopasować do swoich potrzeb. Do zestawu zostały dołączone przydatne akcesoria, które mogą się przydać zwłaszcza w podróży. Należą do nich: torebka podróżna oraz ładowarka USB. Urządzenie to zajmuje niedużo miejsca i jest lekkie.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Skuteczna higiena jamy ustnej

Kontrola ciśnienia wody

Niewielkie wymiary

Estetyczny wygląd

Tylko dwa rodzaje strumienia wody

Dość długie ładowanie

Oral-B MDH20.016.2 Aquacare 4 to bezprzewodowy irygator do zębów. Ranking zwraca uwagę na dobry stosunek jakości urządzenia do ceny. Ten niezwykle skuteczny sprzęt wykorzystuje do swojej pracy wodę wzbogaconą w mikropęcherzyki. To one doskonale i bardzo delikatnie czyszczą przestrzenie między zębami i usuwają bakterie. Produkt umożliwia wybór jednego z trzech trybów pracy tj. codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie i pielęgnacja języka. Ponadto irygatora został wyposażony w tryb, który pozwala kontrolować ciśnienie wody. Wszystko po to, by uzyskać jeszcze lepszy efekt skuteczności i komfortu. Warto zwrócić uwagę również na ten model irygatora do zębów.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Długa praca bezprzewodowa

Sygnalizator czasu mycia

Szeroki zakres ciśnieniowy

Cztery rodzaje końcówek

Nie każdemu przypadnie do gustu zielony kolor

Nie posiada klasycznej ładowarki

Oclean W10 to wygodny irygator o bardzo dobrych parametrach. Został on wyposażony w pięć trybów pracy tj. podstawowy, intensywny, pulsacyjny, delikatny i punktowy. Każdy z nich charakteryzuje się różną intensywnością czyszczenia. Na uwagę w tym urządzeniu zasługuje również wysokie ciśnienie maksymalne wynoszące 8,28 bar. Irygator doskonale radzi sobie z usuwaniem resztek zalegającego jedzenia oraz innych zabrudzeń, które mogą przyczynić się do powstania próchnicy. Komfort podczas użytkowania zapewnia wbudowany timer, który po 15 sekundach zabiegu informuje o możliwości zamiany czyszczonej strefy. Ergonomiczna i wodoodporna konstrukcja to kolejna zaleta tego modelu irygatora.

Regulacja ciśnienia wody

Kilka dysz w zestawie

Nowoczesny design

Wodoodporność

Na czarnej obudowie niekiedy widać zacieki

Nie posiada sygnalizatora czasu mycia

Ten zestaw przeznaczony jest dla każdego, kto chce kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soniczna usunie gromadzącą się na szkliwie płytkę nazębną. Natomiast irygator dzięki funkcji masażu dziąseł zadba o ich kondycję. Ponadto wyeliminuje aż 99,99 procent resztek jedzenia i kamienia nazębnego. Osoby potrzebujące delikatnego oczyszczenia mogą skorzystać z trybu Soft. Na skuteczność tego modelu irygatora wpływa technika polegająca na tym, że woda pulsuje z częstotliwością 1800 drgań na minutę. W ergonomicznej rączce umieszczono przyciski, które umożliwiają sprawną obsługę urządzenia. Irygator jest lekki i poręczny.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Lekka i praktyczna rączka

Regulacja ciśnienia wody

Wysoka skuteczność

Timer

Ze względu na gabaryty zajmuje dużo miejsca

Nie sprawdzi się w podróży

Irygator Seysso Planet to profesjonalny sprzęt, który zadba o dziąsła, język i zęby. Wysokie ciśnienie wody umożliwia skuteczne wypłukanie zanieczyszczeń z bruzd zębowych czy przestrzeni międzyzębowych. Urządzenie zostało wyposażone w dwa programy pracy oraz możliwość 10-stopniowej regulacji ciśnienia wody. Irygację usprawnia sygnalizator czasu czyszczenia. Urządzenie zostało wyposażone w pojemny zbiornik na wodę (600ml). Praktyczny jest również schowek na końcówki umieszczony w pokrywie sprzętu. Do irygatora dołączone są cztery końcówki. Końcówka standardowa przeznaczona jest do codziennej irygacji. Natomiast trzy pozostałe dedykowane są do czyszczenia aparatów ortodontycznych, do języka oraz do kieszonek dziąsłowych.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756