Poradniki Eksperta

Klimatyzator przenośny – czy warto go kupić?


Czasami nie ma możliwości, aby zainstalować stacjonarną klimatyzację. Niektóre osoby zwyczajnie tego nie planują, bo nie chcą martwić się logistyką, czy kosztami montażu. W takim wypadku, wartym przemyślenia jest klimatyzator przenośny. Czy warto go kupić? W poniższym poradniku odpowiadamy na to i kilka innych pytań. Miłej lektury!Klimatyzator przenośny czy warto


Klimatyzator przenośny – co go wyróżnia na tle innych urządzeń?


Zastanawiasz się, czy warto kupić klimatyzator przenośny? Najpierw powinieneś dobrze poznać ten rodzaj urządzenia. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie musi być montowany na stałe. Można postawić go w dowolnym miejscu, byle możliwe było wyprowadzenie rury na zewnątrz budynku. Wystarczy okno lub niewielki lufcik, przez który wystawisz przewód o średnicy kilkunastu centymetrów. Czasami rury są dwie, ale obecnie ich przekroje są coraz mniejsze.


Producenci dążą do minimalizacji średnicy, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie ze sprzętu. Klimatyzatory przenośne mają formę prostopadłościanu, którego średnia wysokość na pewno jest wyższa niż 50 centymetrów. Urządzenia zazwyczaj ważą kilkadziesiąt kilogramów, a na ich podstawie umieszczane są kółka, które ułatwiają transport między lokalizacjami. Klimatyzatory przenośne świetnie sprawdzają się w biurach, sklepach oraz mieszkaniach. Urządzenie można kupić w cenie od około 1500 złotych w górę. Klimatyzatory przenośne wyposażone w jedną rurę, działają na tej zasadzie, że powietrze chłodzące jest pobierane z pomieszczenia, a nagromadzone ciepło jest wydalane na zewnątrz. Specjaliści polecają wybór sprzętu wyposażonego w dwie rury, gdyż wtedy nie dochodzi do zjawiska podciśnienia.


Klimatyzatory przenośne w naszej ofercie:Klimatyzator przenośny – czy warto go kupić?


Interesuje Cię klimatyzator przenośny? Czy warto w niego zainwestować? Naszym zdaniem tak. Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim, klasyczna klimatyzacja jest większym wydatkiem. Wiąże się to między innymi z zupełnie inną konstrukcją. W tradycyjnym urządzeniu mamy do czynienia z dwoma elementami: jednostką centralną oraz sprężarką montowaną na zewnątrz budynku. Do tego należy doliczyć jeszcze montaż, który musi wykonać osoba posiadająca potwierdzone kwalifikacje. W przypadku klimatyzatora przenośnego, nie musisz zawracać sobie tym głowy. Urządzenie możesz zamówić z dostawą do domu lub wybranego punktu odbioru. Pierwszego uruchomienia dokonasz samodzielnie, gdyż nie wymaga to obecności specjalisty. Wiele osób decyduje się na zakup takiego typu klimatyzatora, gdyż jest to o wiele łatwiejsze.


Klimatyzator przenośny – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


W ofercie znajduje się wiele klimatyzatorów przenośnych. Tylko w naszym sklepie, to co najmniej kilkadziesiąt dostępnych aktualnie modeli. Jest to sprzęt produkcji wielu producentów. Klimatyzator przenośny może mieć różną moc. Dostępne są modele oferujące wydajność poniżej 1000 watów, które polecane są przede wszystkim do mniejszych powierzchni. Nie brakuje również sprzętu, który dysponuje dużo większą mocą. Są to klimatyzatory, które oferują nawet ponad 3000 watów. Wybierając urządzenie, zwróć uwagę na możliwość regulacji pracy sprzętu. Nie zawsze będzie Ci potrzebna maksymalna moc. Regulowanie jej za pomocą kilku poziomów, jest bardzo pomocne.


Pamiętaj, że w przypadku klimatyzatora przenośnego, sprzęt stanowi jeden element, który umiejscowiony jest wewnątrz pomieszczenia. Zwróć więc uwagę na poziom wytwarzanego hałasu. Parametr ten podawany jest zawsze w decybelach. Najcichsze modele oferują głośność pracy na poziomie do 55 decybeli. Klimatyzatory przenośne mogą być sterowane pilotem, co jest bardzo wygodne. Niektóre z nich mogą łączyć się także z domową siecią Wi-Fi. Chłodzenie to nie jedyna funkcja klimatyzatorów przenośnych. W zależności od modelu, mogą one także ogrzewać pomieszczenia lub osuszać powietrze. Niektóre z nich posiadają także dodatkowe tryby, np. nocny lub automatyczny.


Klimator, a klimatyzator – wskazujemy różnice


Szukając klimatyzatora przenośnego, możesz spotkać także inne urządzenia, które nazywane są klimatorami. Nie, to nie pomyłka. To nieco inny sprzęt, który charakteryzuje się trochę inną pracą. Klimatory pracują bowiem w obiegu zamkniętym, nie pobierając powietrza z zewnątrz. Ponadto, zamiast czynnika chłodniczego, korzystają z wody. Klimator możesz także postawić w dowolnym miejscu, niekoniecznie w okolicy okna. Z racji wykorzystywania do chłodzenia wody, urządzenia te nawilżają pomieszczenia, zamiast je osuszać. Klimatory są o wiele tańsze, gdyż można kupić je już w cenie do 500 złotych. Jeśli jednak zależy Ci na wydajnym chłodzeniu, postaw na klimatyzator przenośny. To najlepszy kompromis, jeśli nie chcesz instalować klimatyzacji stacjonarnej. Przyjemny chłód na pewno przyniesie Ci ulgę w upalne, letnie dni.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756