Poradniki Eksperta

Jaka lampa do hybryd jest najlepsza?

Lampa do hybryd jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania manicure i pedicure hybrydowego. Od jej wyboru uzależniona jest trwałość lakieru, a także czas przeprowadzenia zabiegu. Przy zakupie lampy do hybryd należy zwrócić uwagę na moc, kształt i wygląd zewnętrzny. Wszystkie te elementy znacząco wpływają na jakość urządzenia. Sprawdź, czym należy kierować się przy wyborze lampy do hybryd!


Lampa do hybryd


Jaka lampa do hybryd - UV czy LED?


Do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego niezbędna jest znajomość kilku zasad. Przede wszystkim należy wiedzieć, że składa się on z trzech warstw - bazy czyli pewnego rodzaju podkładu, warstwy właściwej - koloru oraz topu, który zabezpiecza całość przed działaniem czynników zewnętrznych. Po zmatowieniu płytki paznokcia, a następnie nałożeniu każdej z warstw niezbędne jest ich utwardzenie w specjalnej lampie do hybrydy. Przed tym krokiem zawsze należy jednak sprawdzić, czy nie zostały zalane skórki otaczające paznokcie. Jeśli którakolwiek z warstw przedostała się na skórę, warto ją usunąć. Dobór odpowiedniego zestawu do manicure to połowa sukcesu w wykonywaniu estetycznego i trwałego manicure paznokci. Lampa do hybryd jest jednym z najistotniejszych elementów, bowiem to od jej działania uzależniona jest trwałość i jakość wykonanej stylizacji. To tak jak ze szczoteczkami do zębów - klasyczna szczoteczka oczywiście usunie osad z zębów i jest podstawowym wyposażeniem do higieny jamy ustnej, jednak nie zastąpi szczoteczki sonicznej, która o wiele skuteczniej poradzi sobie z tym zadaniem. 

Na rynku spotkać można trzy rodzaje lamp do hybrydy: lampy UV, LED oraz UV/LED, które łączą w sobie zalety dwóch pozostałych. Trudno jednoznacznie wskazać, który z modeli jest najskuteczniejszy, każdy z nich ma zarówno swoje wady, jak i zalety.


  • Lampy UV to urządzenia, które powoli zostają wypierane przez dwa pozostałe rodzaje lamp do hybrydy. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu światła ultrafioletowego wewnątrz urządzenia, dokładnie oświetlającego płytkę paznokcia. Lampy UV utwardzają paznokcie nieco dłużej niż lampy LED, a ewentualne zużycie świetlówki powoduje, że cały sprzęt jest niezdatny do użycia (aż do wymiany świetlówki). Lampa do utwardzania paznokci wykorzystująca światło ultrafioletowe jest jednak zdecydowanie tańsza od pozostałych modeli, dlatego może sprawdzić się w domowych warunkach u osób, które dopiero zaczynają przygodę ze stylizacją paznokci.  

  • Lampa do hybrydy z oznaczeniem LED do utwardzania lakieru wykorzystuje światło diodowe. W tego typu urządzeniu, zamiast jednej dużej świetlówki, można znaleźć wiele punktowych żarówek LED, które umieszczone są w ten sposób, by lampa do hybrydy równomiernie oświetlała całą płytkę paznokcia. Lampy LED szybciej niż modele UV utwardzają lakier hybrydowy, lepiej też radzą sobie z mocno napigmentowanymi kolorami. Ponadto przepalenie się jednej żarówki nie wyklucza urządzenia z użytku - warto jednak zawsze sprawdzać stan żarówek - przepalenie większej ich liczby może powodować nierównomierne utwardzanie się lakieru. Lampy te są jednak nieco droższe od modeli UV, wymiana żarówek jest również bardziej skomplikowana - najczęściej wykonują ją autoryzowane serwisy. Na szczęście żarówki w lampach do hybrydy przepalają się stosunkowo rzadko. 


Po opisie dwóch rodzajów lamp do hybryd na pytanie: lampa do hybrydy UV czy LED można stwierdzić, że w pewnym stopniu prowadzi lampa LED. Jednak biorąc pod uwagę nieco bardziej zaawansowane manicure, które wykonują stylistki paznokci, lampa LED również napotyka na pewne przeszkody. Niektórzy producenci lakierów hybrydowych i żelowych stosują bowiem w swoich produktach fotoinicjatory aktywujące się najlepiej pod wpływem promieniowania ultrafioletowego - a więc w lampie UV. Wynika to z oszczędności - tego typu produkty są tańsze niż fotoinicjatory aktywujące się w obu rodzajach lamp. Fotoinicjatory są jednak na tyle ważnym elementem lakierów, że odpowiadają one za utwardzanie się stylizacji, dlatego też niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniej lampy do danego produktu. Kupowanie dwóch różnych lamp do hybrydy mija się nieco z celem, a sprawdzanie za każdym razem składu produktów do stylizacji paznokci jest dość żmudnym procesem. Co więc zrobić? Znaleźć lampę do hybrydy UV/LED, co wcale nie jest tak trudne jak się wydaje. Lampa do  żeli i hybryd UV/LED sprawdzi się w każdym rodzaju stylizacji paznokci, bowiem emituje zarówno światło ultrafioletowe, jak i diodowe. Dzięki swojej uniwersalności tego typu lampy do hybrydy zyskują coraz większą popularność i są chętnie wykorzystywane nawet przez doświadczone stylistki. Czy moc lampy do hybryd ma znaczenie?


Przed wyborem lampy do utwardzania paznokci warto zastanowić się nad mocą urządzenia. Ma ona bowiem bardzo duże znaczenie w wykonywaniu stylizacji paznokci, szczególnie jeśli będzie wykorzystywana do czegoś więcej niż tylko hybrydy. Lampa o małej mocy sprawdzi się tak naprawdę jedynie przy stylizacji słabo napigmentowanych lakierów hybrydowych. Inne kolory mogą marszczyć się podczas utwardzania, a niewielka moc tylko wydłuża czas ich pracy. Lampa do hybrydy powinna cechować się mocą minimum 24 W, ale na rynku można spotkać również modele o regulowanej mocy urządzenia, co jest przydatne w przypadku tzw. żeli budujących. Warto także zwracać uwagę na różne tryby pracy lamp - najlepsze lampy do hybrydy posiadają przyciski powodujące automatyczne wyłączenie się po określonym czasie - na przykład 10, 30 i 60 sekund, oraz czujnik ruchu powodujący, że lampa włącza się po włożeniu do niej dłoni. Choć może wydawać się to zbędnym gadżetem, niczym lusterko z kamerą, to zdecydowanie ułatwia to pracę przy stylizacji dłoni.  


Jaką lampę do hybryd wybrać?


Wybór lampy do hybrydy powinien być uzależniony od jej przeznaczenia. Wówczas, gdy mamy zamiar wykonywać manicure hybrydowy nie tylko sobie, ale również innym osobom, warto zainwestować w lampę UV/LED o dużej mocy. Ta sama zasada obowiązuje również przy wyborze sprzętu do salonu kosmetycznego czy domowego użytku profesjonalnego. Jaka lampa do hybryd będzie najlepszym rozwiązaniem? Świetnym rozwiązaniem jest zakup lampy do hybrydy  STYLISTIC Sun Pro 48W, która z powodzeniem poradzi sobie z każdym produktem do stylizacji paznokci niezależnie od zastosowanych fotoinicjatorów. Dzięki dużej mocy tego urządzenia utwardzanie w niej lakieru jest szybkie i bezpieczne. Dla pań, które chciałyby w domu wykonywać wyłącznie manicure hybrydowy (najlepiej w stonowanych kolorach), wystarczy zwykła lampa UV jak ESPERANZA EBN002W z automatycznym wyłącznikiem po 10, 30 lub 60 sekundach oraz sensorem ruchu. Dla kobiet, które swój sprzęt chciałyby zabierać na wakacje oraz mobilnych stylistek paznokci najlepiej sprawdzi się zaś lampa do hybrydy LED jak  ESPERANZA EBN005 lub niewielkie lampy UV/LED. Warto pamiętać, że czas utwardzania lakierów hybrydowych oraz żelowych jest niezwykle istotny dla efektu stylizacji, dlatego warto zainwestować w urządzenie o większej mocy i cieszyć się pięknymi zadbanymi dłońmi. A kobiety, które chciałyby zadbać także o włosy, powinny zajrzeć do sklepu Media Expert, który oferuje szeroki wybór lokówek i najlepszych prostownic.Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert