Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Canon zapowiada nowy flagowy aparat EOS R1

 2024-05-24 

Znany producent sprzętu fotograficznego, Canon, ogłosił premierę nowego flagowego aparatu EOS R1. Czym będzie charakteryzował się ten model?

EOS R1 – aparat dla profesjonalistów

Canon zapowiedział premierę EOS R1, który ma być nowym flagowym aparatem firmy. Według wstępnych informacji sprzęt zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku.


Producent zaprojektował EOS R1 głównie z myślą o profesjonalnych fotografach. Zgodnie z zapowiedziami, model łączy w sobie wytrzymałość z niezawodnością i cechują go wysokie parametry. EOS R1 ma znacząco poprawić jakość wykonywanych zdjęć i materiałów wideo.


Aparat został wyposażony w nową matrycę CMOS, dzięki której bardzo szybko przetwarzane są dane, co wpływa m.in. na poprawę autofokusa. Nowością jest również zastosowanie procesora obrazu DIGIC Accelerator, który współgra z już istniejącym DIGIC X.


Nowa funkcja EOS R1 „Action Priority” pozwala na szybkie dostosowanie ostrości w kadrze. Przydaje się to głównie podczas robienia zdjęć w bardzo dynamicznych sytuacjach, np. koncertach i wydarzeniach sportowych. Model EOS R1 posiada również funkcję redukcji szumów, która przekłada się na poprawę jakości obrazu.

Premiera EOS R1

Obecnie Canon prowadzi testy terenowe aparatu. Firma chce tym samym upewnić się przed premierą, że model spełnia wszystkie wymagania i oczekiwania konsumentów. Według informacji, testy skupione są głównie na wydarzeniach wymagających szybkiej reakcji, tak aby EOS R1 już niedługo mógł trafić w ręce profesjonalnych fotografów i dziennikarzy. Po zakończeniu testów Canon przedstawi dokładną datę premiery. Wiadomo jednak, że ta odbędzie się jeszcze w tym roku.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756