Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Fallout 4 - nadchodzi duża aktualizacja do gry

 2024-04-16 

Po długim oczekiwaniu firma Bethesda potwierdziła datę premiery dużej aktualizacji do Fallout 4. Ma ona przystosować tytuł do obecnej generacji konsol i naprawić liczne błędy. Paczka ze zmianami do Fallout 4 będzie opublikowana jeszcze w tym miesiącu.

Fallout 4 z datą premiery na PS5 i Xbox Series

Po prawie dziesięciu latach od swojej premiery, Fallout 4 otrzyma długo wyczekiwaną przez graczy aktualizację. Firma Bethesda ogłosiła datę wydania nowej wersji, która została zaplanowana na 25 kwietnia tego roku. Jak się jednak okazuje poza dostosowaniem tytułu do obecnej generacji konsol przewidziano również liczne bonusy.

Co oferuje aktualizacja?

Warto zaznaczyć, że aktualizacja będzie całkowicie darmowa dla wszystkich graczy, którzy zakupili Fallout 4. Niezależnie od tego czy nabyli wersję podstawową, czy z dodatkami. Głównym założeniem aktualizacji jest dostosowanie tytułu do standardów obecnej generacji konsol.


Na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X oraz Xbox Series S, będzie dostępne nowe ustawienie, które pozwoli przełączać grę pomiędzy trybami wydajności i jakości. Po zaktualizowaniu tytułu gracze będą mogli cieszyć się wyższą rozdzielczością i stałymi, 60 klatkami na sekundę. Poprawiona zostanie także stabilność oraz liczne błędy.


Zmiany nie ominą jednak pozostałych platform. Posiadacze starszych konsol, tzn. PlayStation 4 i Xbox One po zainstalowaniu gry również otrzymają możliwość pobrania bezpłatnej aktualizacji. W ich przypadku aktualizacja dotyczy jednak wyłącznie poprawienia stabilności i załatania błędów.


Gra dostanie również modyfikacje poprawiające wyświetlanie na monitorach  panoramicznych i ultrapanoramicznych. Jak w przypadku pozostałych wersji, tak i w tej zostaną poprawione liczne błędy w rozgrywce. Poprawiona zostanie też usługa Creation Kit, co wpłynąć ma na lepsze działanie modów. Ostatnią zmianą będzie kompatybilność z konsolą Steam Deck.

Aktualizacja Fallout 4 to również nowe atrakcje

Poza zmianami wpływającymi na wydajność Fallout 4, na graczy będą czekały liczne bonusy. Przede wszystkim zostanie wprowadzony zupełnie nowy wątek fabularny – Echoes of the Past (Echa Przeszłości), który skupia się w całości na powrocie niebezpiecznej frakcji Enklawa. Zapowiedzi sugerują, że gracze będą mogli również wziąć udział w zupełnie nowej misji. Jednak na chwilę obecną nie wiadomo jak bardzo będzie ona rozbudowana pod względem fabularnym. 


Nowa misja poszerzy także uniwersum gry o liczne przedmioty, które należeć będą do tak zwanego pakietu Pozostałości Enklawy. Gracze mogą liczyć na zupełnie nowe wyposażenie, w tym mundury, a nawet pancerze wspomagane tej frakcji. Nie zabraknie specjalistycznej broni – w tym przypadku główną atrakcją ma być działo Tesli i ciężki miotacz płomieni.


Ostatnia, nieco mniejszy bonus, skupia się na Halloween. Po pobraniu rozszerzenia fani Fallout 4 będą mogli dekorować swoje osiedla i bazy ozdobami nawiązującymi do tego święta. Dodatek Warsztat Halloween zawierać ma łącznie aż 38 nowych przedmiotów.

Drugie życie Fallout 4

Aktualizacja gry debiutuje nie bez powodu właśnie teraz. Premiera serialu Fallout, która miała miejsce kilka dni temu przyczyniła się znacząco do wzrostu popularności serii – głównie czwartej części. Z udostępnionych raportów wynika, że Fallout 4 zanotował gigantyczny wzrost na platformie Steam, a w tytuł grało nawet 84 tysiące graczy równocześnie. Nie dziwi zatem, że aktualizacja została przewidziana właśnie w tym okresie.

Strzelanki w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756