Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

WhatsApp z nową, przydatną funkcją

 2024-04-18 

Popularny komunikator WhatsApp został zaktualizowany o nową, bardzo wyczekiwaną przez użytkowników funkcję. Ma ona ułatwić zarządzanie czatami.

WhatsApp niczym Messenger

Messenger i WhatsApp stają się aplikacjami coraz bardziej do siebie podobnymi. Obie należą do firmy Meta, dzięki czemu funkcje zastosowane w jednej z aplikacji z powodzeniem można zastosować w drugiej.


Nowa funkcja była w WhatsApp-ie była długo wyczekiwana przez użytkowników, a jej testy trwały już od września, ubiegłego roku. Wówczas w wersji beta aplikacji pojawiła się możliwość filtrowania wiadomości, ale funkcja nie została przez długi czas wprowadzona do pełnej wersji lubianego komunikatora. Dziś wszyscy użytkownicy mogą korzystać z Chat Filters – co przełoży się na wygodę użytkowania WhatsAppa.

Nowe filtry wiadomości w WhatsApp

Nowa aktualizacja komunikatora wprowadza trzy filtry, dzięki którym zarządzanie czatami staje się bardzo intuicyjne i proste. Otrzymamy możliwość sortowania na: Wszystkie, Nieprzeczytane oraz Grupy. Domyślnie w aplikacji filtr ustawiony jest na „wszystkie”. Dwie dodatkowe funkcje wprowadzają najwięcej zmian i czynią aktualizację bardzo istotną, pod względem wygody korzystania z niej.

Najbardziej wyczekiwane opcje czatów

Funkcja wyświetlania wszystkich wiadomości jest standardową opcją, z której użytkownicy korzystali od lat. Dopiero przełączenie filtru pokazuje, że nawet tak drobna zmiana może mieć wielki wpływ na korzystanie z komunikatora.


Dla wielu użytkowników smartfonów najważniejszym filtrem będzie ten, który wyświetla nieprzeczytane wiadomości. Zwłaszcza przy wielu znajomych na komunikatorze, funkcja ta bardzo ułatwi zarządzać wiadomościami. Co ważne wówczas pokazują się nie tylko wiadomości, które zostały z jakiegoś powodu pominięte, ale także te, które użytkownik zaznaczył wcześniej jako „nieprzeczytane” i mógł o nich zapomnieć.


Ostatni, trzeci filtr dotyczy Grup. Po przełączeniu, jak sama nazwa sugeruje użytkownikowi wyświetlają się wyłącznie konwersacje grupowe i podgrupy społeczności. Indywidualne wiadomości zostają odfiltrowane i nie są wówczas pokazywane. Filtr może okazać się najbardziej przydatny dla osób i firm, które korzystają głównie z konferencji i spotkań grupowych.

Małe, wielkie zmiany

Te niewielkie zmiany, są bardzo istotne dla funkcjonalności WhatsAppa. Czynią komunikator jeszcze bardziej przystępnym i łatwiejszym w użytkowaniu.


Warto podkreślić, że pomimo wprowadzenia zmian, nie wszyscy użytkownicy będą mogli z nich korzystać od razu. Zaktualizowanie serwerów komunikatora może chwilę potrwać i twórcy proszą o cierpliwość użytkowników. Funkcja ma trafić do wszystkich w najbliższych tygodniach. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756