Poradniki Eksperta

Hulajnoga elektryczna terenowa – ranking [TOP5] 

 2023-11-03 

Hulajnogi elektryczne to bardzo wygodny i tani środek transportu. Sprawdza się zarówno w mieście, jak i poza nim. To alternatywa dla samochodu czy środków komunikacji miejskiej podczas dojazdu do pracy i szkoły, ale też sposób na ciekawą weekendowa wycieczkę. Niektórymi modelami możemy nawet zjechać z utwardzonych dróg i poruszać się po lekkim terenie. Takie możliwości zapewni nam hulajnoga elektryczna terenowa. Ranking przedstawia modele, które dzięki dużym kołom z szerokimi oponami, mocnemu napędowi i amortyzacji nie boją się jazdy po leśnych ścieżkach czy polnych drogach, nie boją się piachu ani szutru. Lepiej radzą sobie też na nierównych chodnikach czy miejskich ulicach niż modele klasyczne.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wzmocnione, bezdętkowe opony

System odzyskiwania energii

Ciekawy design

Niska prędkość maksymalna

Pierwsza w zestawieniu propozycja to hulajnoga elektryczna 4SWISS EX-9, która charakteryzuje się ciekawym designem. Model ten wyróżnia się prostą, minimalistyczną konstrukcją i jednocześnie wyposażony jest w mocny, 500W silnik. Dzięki niemu niestraszne jej będą strome podjazdy, pagórkowate drogi oraz napotkane nierówności na drodze. Dzięki 10-calowym kołom, wyposażonym w szerokie opony poradzi ona sobie dobrze zarówno w mieście, jak i w terenie. Dzięki nim komfortowo pokona miejskie nierówności oraz poradzi sobie z szutrem i piachem, gdy zjedziemy z utwardzonych dróg. Wzmocnione, bezdętkowe opony są odporne na przebicia i zapewniają płynną jazdę. Ten model jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet 45 km, można więc śmiało wybrać się nim na dalsze wycieczki. Bezpieczne, płynne hamowanie zapewniają oddzielne hamulce tarczowe na każde koło, a także system odzyskiwania energii.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Oddzielne hamulce na każde koła

Bardzo duży zasięg

Bardzo duże koła

Mały wyświetlacz

Kolejnym ciekawym modelem jest RIDER Monster Turbo – hulajnoga elektryczna terenowa. Ranking w swoim zestawieniu prezentuje dość ciekawy model, który porusza się na bardzo dużych kołach. Z przodu koło ma średnicę 20 cali, z tyłu zaś 14. Pozwala to na szybkie rozpędzanie i komfortowe pokonywanie nierówności. Tak duże koła zapewniają komfort i przyjemność jazdy. Hamulce tarczowe na obu kołach dbają o bezpieczne zatrzymanie, o napędzanie dba z kolei silnik o mocy 350W, który zapewnia szybkie i płynne przyspieszenie. Hulajnoga jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu dystans nawet 60 km, co zapewnia możliwość zrealizowania naprawdę długiej wycieczki lub długotrwałego użytkowania bez częstego ładowania. Hulajnoga ta, z uwagi na duże koła, sprawdzi się dobrze zarówno w mieście, jak i podczas lekkiej jazdy w terenie. Można ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość złożenia

Duża moc silnika

Szeroki podest

Brak kierunkowskazów

Kolejny model RUPTOR R1 charakteryzuje się bardzo dużym zasięgiem na jednym ładowaniu. Jest ona wstanie pokonać nawet 80 km. Nie dość, że możemy nią pokonać duże odległości, to jeszcze w komfortowych warunkach. Posiada ona bowiem amortyzowane zawieszenie zarówno z przodu, jak i stylu. Poza komfortem jazdy poprawia też przyczepność do drogi, a tym samym bezpieczeństwo. Dbają o nie również mocne tarczowe hamulce, które zamontowane są na obu kołach. Poza tym, hulajnoga wyposażona jest w duży, czytelny wyświetlacz, pokazujący między innymi poziom naładowania baterii, prędkość czy przejechany dystans. W hulajnodze elektrycznej RUPTOR zastosowano szeroki podest z antypoślizgową nawierzchnią, która pozwoli stopom pewnie stać podczas jazdy.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Dwa silniki dużej mocy

Mocna konstrukcja

Amortyzatory

Średniej wielkości koła

Kolejnym ciekawym modelem jest RUPTOR R6. To dwusilnikowa hulajnoga elektryczna terenowa. Ranking nie mógł pominąć tak ciekawego modelu, wyposażonego w dwa silniki o dużej mocy. Silniki są zamontowane w obu kołach i mają moc po 800W, co przekłada się na płynne i dynamiczne przyspieszenie. Napęd na oba koła oraz amortyzacja sprawiają, że jednoślad ten bardzo dobrze radzi sobie w lekkim ternie. Pomimo zastosowania dwóch silników, dzięki pojemnej baterii hulajnogą możemy przejechać nawet 75 km. RUPTOR R6 oferuje do wyboru 4 tryby jazdy – ECO, Standard, Sport i Pieszy. Dzięki nim łatwo można dostosować prędkość hulajnogi do własnych potrzeb oraz miejsca, w którym się poruszamy. Nie zabrakło w niej też wyposażenia zapewniającego bezpieczeństwo. Znajdziemy tu więc i mocne tarczowe hamulce na każdym kole, jak i amortyzowane zawieszenie, które poza komfortem zapewnia tez większa przyczepność do drogi.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wbudowany moduł Bluetooth

Duży, czytelny wyświetlacz

Tempomat

Wąski podest

RUPTOR R3 to kolejny model hulajnogi elektrycznej z mocnym napędem. Hulajnoga ta w każdym kole ma umieszczony silnik o mocy 800W. Zapewnia jej to bardzo płynną i dynamiczną jazdę. Chociaż zainstalowano w niej mocny silnik, to hulajnoga ma też duży zasięg dzięki zastosowaniu dużej baterii o pojemności 20 Ah. Na jednym ładowaniu jest wstanie przejechać do 75 km. Hulajnoga, poza dobrymi właściwościami jezdnymi, może się też pochwalić wieloma ciekawymi funkcjami. Na kierownicy znajduje się intuicyjny, duży wyświetlacz, który zapewnia pełną kontrolę nad hulajnogą. Odczytamy z niego informację o prędkości, z jaką się poruszamy oraz o stanie naładowania baterii. Ustawimy też jeden z czterech trybów jazdy, w jakim hulajnoga ma się poruszać. RUPTOR R3 ma też wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu możemy połączyć się z telefonem i monitorować za jego pomocą niektóre parametry hulajnogi jak np. informację o stanie baterii.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756