Poradniki Eksperta

Rowerek biegowy dla 2 latka – ranking [TOP10]

  2023-03-28


Jaki powinien być rowerek biegowy dla 2-latka? Ranking rozwiewa wszelkie wątpliwości. Doradzamy w wyborze odpowiedniego modelu, aby Twoja pociecha mogła z radością i bezpiecznie pokonywać swoje pierwsze, niewielkie trasy. Zapraszamy do lektury!

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Rowerek biegowy dla dwulatka – dlaczego to dobry wybór?

Zastanawiasz się, dlaczego tak wiele osób decyduje się kupić rowerek biegowy dla 2 latka? Ranking ma między innymi na celu wyjaśnić zalety takiego modelu. Nauka jazdy rowerem nie jest łatwa, choć niektóre dzieci uczą się tego w mgnieniu oka. Wszystko tak naprawdę zależy od umiejętności zachowania równowagi i zaufania do pojazdu. Wykształcenie odpowiednich zachować może ułatwić jazda na rowerku biegowym. Taki pojazd nie posiada pedałów, a jazda jest możliwa poprzez odpychanie nogami. Dlaczego to dobry wybór dla dwulatka? Przede wszystkim dlatego, że pojazd pozwala rozwijać zmysł równowagi i umiejętność balansowania ciałem. Ważne jest również nauczenie się przez dziecko koordynacji naprzemiennej pracy nóg. Po zabawie na rowerku biegowym, przesiadka na tradycyjny model nie będzie już stanowiła większego problemu. Dziecko zyska pewność siebie i pozostanie wdrożenie jeszcze tylko kilku elementów.

Jaki rowerek dla 2 latka wybrać?

Oferta rowerków biegowych dla dwulatków jest bardzo rozbudowana. W naszym sklepie można znaleźć ponad setkę takich pojazdów. Jak takim razie dokonać wyboru odpowiedniego sprzętu? Zakup roweru nigdy nie jest łatwy zwłaszcza, jeśli ma on służyć komuś innemu. Ze względu na komfort jazdy i bezpieczeństwo dziecka bardzo ważne jest wybranie modelu w odpowiednim rozmiarze. Jest kilka parametrów, które koniecznie powinieneś uwzględnić. Samo dopasowanie roweru do wieku użytkownika nie wystarczy, gdyż dzieci mogą różnić się wzrostem.


Na pewno powinieneś sprawdzić wysokość siodełka w rowerze biegowym. Powinno ono znajdować się na pułapie równym długości nogi dziecka. W przypadku pojazdów dla dwulatków, zazwyczaj będzie to około 30 centymetrów. Warto jednak dokonać indywidualnych pomiarów, aby mieć stuprocentową pewność. Łatwiej na pewno będzie zabrać dziecko do sklepu, aby mogło „przymierzyć” się do nowego pojazdu. Ważna jest również wysokość ramy. Zbyt duża konstrukcja będzie utrudniała wchodzenie i schodzenie z rowerka. Z kolei za mały rower dziecięcy będzie niewygodny podczas zabawy i dziecko może się zniechęcić do jazdy. Jeśli już omawiamy ramę, warto sprawdzić materiał, z którego została wykonana. Producenci używają kilku surowców. Ramy produkowane są z aluminium, drewna, stali, magnezu i tworzyw sztucznych. Oczywiście najlepsze są modele aluminiowe, gdyż cechuje je bardzo niska waga i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Stalowych rowerków jest najwięcej i jeśli waga nie przekracza 4 lub 5 kilogramów, taki model można bez wahania kupić. Drewniane rowery biegowe są świetne i równie mocne. Wszak rowerki dla dwulatków nie są poddawane dużym obciążeniom, drewno jest dobrym wyborem na materiał konstrukcyjny.


Najważniejszy temat, czyli rozmiar rowerka biegowego mamy omówiony. Jeśli masz wątpliwości dotyczące zakupu konkretnego modelu, możesz skorzystać ze wsparcia naszych specjalistów. Czekają na Twój telefon na infolinii lub wizytę w sklepie stacjonarnym.

Rowerek biegowy dla 2-latka – ranking dostępnych modeli

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, zamawiając rowerek biegowy dla dwulatka? W ofercie naszego sklepu znajdują się pojazdy oferowane przez różnych producentów. Marka nie powinna mieć największego znaczenia zwłaszcza, jeśli nie śledziłeś wcześniej rynku i nie masz rozeznania w branży. Oczywiście cena jest ważnym kryterium zakupowym, ale w pierwszej kolejności zwracaj uwagę na bezpieczeństwo dziecka.


Wśród dostępnego asortymentu znajdują się rowerki biegowe przeznaczone dla dziewczynek i chłopców. Różnią się wyłącznie wersjami kolorystycznymi i motywami graficznymi. Możesz bowiem kupić naprawdę świetnie wyglądające rowerki, które wpadną w oko najmłodszym rowerzystom. Wariacje kolorystyczne bywają cudowne. Ponadto, możliwy jest zakup rowerka nawiązującego do ulubionej bajki Twojego dziecka. To na pewno zachęci do jazdy. Rowery biegowe mogą mieć więcej niż dwa koła. W takim przypadku jednak dziecko nie nauczy się tak szybko trzymania równowagi. Jest to więc propozycja dla młodszych pociech. Niemniej jednak, może to być alternatywa dla klasycznego jeździka. Co ciekawe, niektóre rowerki mogą mieć regulowaną ramę. Dlaczego? Taka konstrukcja może „rosnąć” wraz z dzieckiem. Jest to praktyczne rozwiązanie, choć mało popularne. Oczywiście taki rowerek jest zazwyczaj także odpowiednio droższy. Należy również uważnie podejść do skręcenia ramy pojazdu, aby ten nie sprawił przykrej niespodzianki podczas jazdy.


Jeśli chodzi o wielkość kół to w przypadku rowerków biegowych parametr także liczony jest w calach. Dokładnie tak, jak w przypadku klasycznych rowerów. W przypadku dwuletnich dzieci, najlepsze będą rozmiary od 10 do 12 cali. Nie jest to jednak aż tak ważne, jak zakup modelu z odpowiednią wielkością ramy. Koła rowerków biegowych są zazwyczaj wyłożone oponą niewymagającą pompowania. Pompowane kółka nie są potrzebne, gdyż ciężar użytkownika jest amortyzowany nogami odpychającymi się od ziemi. Tym samym, nie są odczuwane drgania podczas pokonywania tras.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu rowerka biegowego?

Tak jak i w przypadku klasycznego roweru, niektóre elementy mogą być regulowane. Chodzi przede wszystkim o siodełko i kierownicę. Dlaczego to takie ważne? Dzieci w tym wieku rosną bardzo szybko. Aby rowerek mógł posłużyć jak najdłużej, powinieneś wybrać taki pojazd, który pozwala podnieść te ważne elementy. Dzięki temu, wyższe dziecko będzie mogło komfortowo jeździć swoim ulubionym rowerkiem biegowym. Sama regulacja wysokości nie jest trudna. Zazwyczaj potrzebny jest do tego klucz imbusowy. Należy nim poluzować uchwyt montażowy a następnie wyciągnąć siodełko lub kierownicę nieco wyżej. Pamiętaj, aby mocno skręcić elementy na sam koniec. Da to gwarancję, że nie opadną podczas zabawy.


Rowerki biegowe nie potrzebują hamulców ręcznych. Prędkość nie jest duża a hamowanie może odbywać się za pomocą nóg, które jednocześnie napędzają pojazd. Można jednak znaleźć modele, które wyposażono w hamulec ręczny, umieszczony na kierownicy. Nie jest to jednak warunek niezbędny do spełnienia, aby rowerek był bezpieczny. Niektóre modele mają także zainstalowany dzwonek. To akurat dobra praktyka, bo uczy dzieci właściwego zachowania w ruchu drogowym. Może być także radosnym dodatkiem, który sprawi dziecku dużo uśmiechu podczas dzwonienia. Dostępne są także rowerki sprzedawane z montowanymi na ramie lub kierownicy sakwami. Te niewielkie torby rowerowe pozwalają przechowywać ulubione zabawki lub inne drobiazg. Dla małego rowerzysty to bardzo ważne!

Rowerki trójkołowe – sprawdź modele 2w1!

Wspominaliśmy wcześniej, że dostępne są także modele wyposażone w więcej niż dwa kółka. W ofercie naszego sklepu znajdują się również rowerki biegowe, które mogą być dowolnie modyfikowane. Na czym to polega? Zamiast doczepianych, bocznych kółek, rower pozwala zmienić konstrukcję w kilka minut. Takie modele 2w1 są bardzo popularne i pozwalają dostosowywać pojazd w miarę rosnących umiejętności użytkownika. W podstawowej wersji rowerek przypomina dosłownie „trajkę”. Tylna część ramy przypomina literę „V”, a do każdego końca zamontowane jest jedno koło. Dzięki temu pojazd jest o wiele bardziej stabilny podczas jazdy.


Jeśli jednak dziecko poczuje się na tyle pewnie, że jazda stanie się szybsza i pewniejsza możliwe jest szybkie przebudowanie ramy tak, aby pozostało jedynie pojedyncze, tylne koło, a widelec złożył się. w ten sposób dziecko ma możliwość jazdy na klasycznym, dwukołowym rowerku biegowym. Prawda, że sprytne? To chyba najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, jakie można zaproponować. Taka przebudowa zajmuje dosłownie chwilę i wystarczą do tego podstawowe narzędzia. Przeważnie będzie to jeden klucz imbusowy o określonym rozmiarze. Nie musisz mieć nawet fachowej wiedzy, a majsterkowanie nie musi być Twoją pasją. Wystarczy zastosowanie się do instrukcji producenta.


Oczywiście dostępne są także rowerki z trzema kołami zainstalowanymi na stałe. W takim przypadku konieczna jest jazda na wszystkich kółkach bez możliwości ich demontażu. Sam musisz podjąć decyzję, które rozwiązanie jest według Ciebie lepsze. Na pewno konstrukcje 2w1 są bardziej uniwersalne, co jest ich bardzo dużym plusem.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756