Poradniki Eksperta

Jaki kask rowerowy wybrać?

Rekreacyjna jazda rowerem to znakomita forma ruchu, aktywizująca już najmłodszych użytkowników. Dzięki niej mięśnie zostają pobudzone do ruchu, krew w żyłach płynie szybciej, a kalorie spalane są w przyjemny sposób. Jednoślad stanowi też ekologiczne zastępstwo dla samochodu i sprawdza się zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Na rowerze mamy szansę szybciej dotrzeć do miejsca docelowego, a przy tym podziwiać piękne okoliczności przyrody. Jednak bez względu na teren, po którym się poruszamy, musimy pamiętać o zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Sama znajomość zasad ruchu drogowego może nie wystarczyć. Warto wyposażyć się w odpowiednie gadżety, takie jak np. kask, który uchroni nas przed przykrymi konsekwencjami ewentualnych wypadków. Jeżeli zastanawiasz się jaki kask rowerowy wybrać, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!


jaki kask rowerowy


Jaki kask rowerowy jest najskuteczniejszy?


Dla początkującego kolarza dobór odpowiedniego kasku rowerowego może być stosunkowo trudny. Aby gadżet zapewniał pełną ochronę, użytkownik musi określić, po jakim terenie najczęściej jeździ swoim jednośladem. Kask dla osoby, która preferuje wyprawy po trudnych, górskich terenach lub nierównych, leśnych ścieżkach będzie istotnie różnił się od ochraniacza dla miłośnika podróży po miejskich uliczkach i parkach. Ten pierwszy będzie charakteryzował się wzmocnioną zabudową, szczególnie w części potylicznej głowy, tak aby maksymalnie zamortyzować uderzenie głowy w nierówną nawierzchnię. 


Większość modeli jest też wzbogacona o specjalne otwory wentylujące, których zadaniem jest odprowadzanie ciepła, generowanego podczas intensywnego wysiłku. Z kolei tzw. kask miejski poza funkcją zabezpieczającą bardziej skupia się na ciekawym designie, przykuwającym uwagę i wpisującym się w klimat industrialnego otoczenia. Osoby, które rozważają jaki kask na rower będzie dla nich najlepszy, powinny zwrócić uwagę na rozmiar ochraniacza. Zbyt mały może powodować dyskomfort podczas jazdy, a za duży niedostatecznie zabezpieczać głowę przed uszkodzeniami. Kask rowerowy, czyli najlepsza ochrona dla Twojego malucha


Bardzo często opiekunowie, którzy chcą, aby ich pociecha rozpoczęła swoją przygodę z rowerowymi wycieczkami, zastanawiają się jaki kask rowerowy dla dziecka będzie najlepszy. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jego perfekcyjne dopasowanie do kształtu głowy malucha. Ryzyko upadków wśród początkujących rowerzystów jest dość duże, dlatego wyłącznie ochraniacz na wymiar jest w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. 


Co więcej, kask dla dziecka powinien być lekki, tak aby nie przeszkadzał podczas jazdy i nie ograniczał jego ruchów. Bardzo ważnym aspektem jest też wygląd kasku. Modele dla dzieci dostępne w naszej ofercie występują w szerokiej gamie kolorystycznej i z pewnością przypadną do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Niektóre egzemplarze zawierają wizerunki najpopularniejszych postaci z bajek, dzięki czemu mały kierowca będzie z chęcią zakładał ochraniacz na głowę. 


Bezpieczna rozrywka dla każdego


Odpowiednio dobrany kask to gwarancja bezpiecznej rozrywki, z której mogą skorzystać wszyscy członkowie rodziny. Jego miękkie wykończenie nie powoduje ucisku głowy, a komfort zachowany jest nawet po wielu godzinach użytkowania. Ponadto specyficzny kształt ochraniacza ogranicza opór powietrza, dzięki czemu jazda w nim jest niesamowicie wygodna. Regulowany pasek, który użytkownik zapina pod brodą, wykonano z materiału, który nie powoduje otarć i jest przyjemny dla skóry.


Kiedy wiesz już jaki kask rowerowy jest dla Ciebie najlepszy, poznaj ich szeroką ofertę na naszej stronie i wybierz model spełniający Twoje oczekiwania!


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert