Poradniki Eksperta

Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci?

Szukasz informacji o tym, czy można przenieść aplikacje w telefonie z pamięci wewnętrznej na kartę pamięci? Masz problem z wolnym miejscem na urządzeniu i chcesz podłączyć dodatkową kartę pamięci? A może dopiero planujesz wymienić smartfon na nowy, ale boisz się, że utracisz zapisane dane? Sprawdź, jak przenieść je z pamięci wewnętrznej do zewnętrznej! 


przenoszenie aplikacji na kartę pamięci


Czy w każdym telefonie można przenieść dane z pamięci wewnętrznej na zewnętrzną?


Przenoszenie aplikacji na kartę SD nie uda się, jeśli posiadane urządzenie nie obsługuje kart pamięci. Po czym to poznać? Najlepiej sprawdzić, czy telefon jest wyposażony w specjalny slot. Czasem jest umiejscowiony tuż przy karcie SIM albo ma osobne miejsce, w innej części telefonu. Warto sprawdzić instrukcję obsługi, żeby go odnaleźć. Nie można też przenieść aplikacji, jeśli karta nie zostanie poprawnie podłączona. Jeżeli zostanie włożona do góry nogami, będzie zabrudzona lub po prostu zostanie wsunięta zbyt słabo, telefony nie będą w stanie się z nią połączyć. 


W jaki sposób przenieść dane na kartę pamięci?


Nie wszystkie dane można przenieść z pamięci telefonu na kartę pamięci. Niektóre pliki systemowe i aplikacje, takie jak na przykład sklep play, z którego pobierane są aplikacje, nie może zmienić miejsca swojego zapisu. Nie da się także przenosić plików i programów, które ważą więcej niż ilość wolnego miejsca na karcie pamięci. 


W większości telefonów w ustawieniach można wybrać domyślne miejsce zapisu aplikacji i plików. Jeśli nie wiesz, czy dana aplikacja jest zapisana w pamięci telefonu, czy na karcie, można to łatwo sprawdzić. Wystarczy wejść w ustawienia, następnie odszukać ustawienia aplikacji i sprawdzić, gdzie została zapisana. W różnych modelach telefonów komendy mogą mieć inne brzmienie, w przypadku smartfonów, jeśli jest dostępna, warto skorzystać z wyszukiwarki w ustawieniach. Przeniesienie aplikacji z jednego miejsca zapisu na drugie to zaledwie kilka kliknięć. Przed przystąpieniem do tej czynności, warto sprawdzić, które aplikacje i pliki zajmują najwięcej miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu i to je przenieść na kartę w pierwszej kolejności. 


Jak przenieść aplikacje na karte SD? Poza manualnym przenoszeniem aplikacji z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę pamięci, można skorzystać ze specjalnej aplikacji do przenoszenia. Służy do tego na przykład AppMgr III lub App 2 SD. Sortuje zainstalowane w telefonie programy według miejsca zapisu, separując także te programy, których przeniesienie nie jest możliwe. Korzystając z tej opcji, można przenosić programy pojedynczo lub masowo, wystarczy wybrać odpowiednią komendę i zatwierdzić swój wybór. 


Żeby odciążyć pamięć wewnętrzną, warto przenosić nie tylko aplikacje, lecz także większe pliki i dane zapisane w telefonie. Jeśli chcesz przenieść konkretny plik, wystarczy go przytrzymać i w opcjach wybrać przeniesienie na kartę pamięci. Nie trzeba tego robić pojedynczo, można skorzystać z opcji przenoszenia wielu elementów. Czy warto przenosić dane na kartę pamięci?


Przenoszenie aplikacji na pamięć zewnętrzną ma sens tylko wtedy, kiedy zamierzamy z karty pamięci regularnie korzystać. Przechowywanie plików na karcie pamięci lub wirtualnym dysku nie tylko zapewnia szybsze działanie telefonu, lecz także dostęp do wszystkich potrzebnych plików nawet po awarii urządzenia. To wygoda, ale też zabezpieczenie i ułatwienie przy przenoszeniu danych z jednego urządzenia na drugie. Wystarczy zamontować kartę pamięci w nowym telefonie i wszystkie pliki oraz aplikacje natychmiast będą dostępne. 


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert