Poradniki Eksperta

Na której ręce nosi się zegarek?

Dodatki, którymi uzupełniamy stroje, dopełniają nasz wygląd, sugerują, jaki mamy styl, lub zwyczajnie przydają się w codziennym funkcjonowaniu. Jednym z gadżetów, które zdecydowanie warto mieć i użytkować, jest oczywiście zegarek. Większość osób posiada kilka egzemplarzy takiej ozdoby i wymienia je w zależności od nastroju czy okazji. Na której ręce nosi się zegarek i w jaki sposób dobrać go do swoich potrzeb? Przedstawiamy praktyczne porady!


na której ręce nosi się zegarek


Dobór zegarka to podstawa!


Myśląc o zakupie zegarka, najczęściej w pierwszej kolejności rozważamy klasyczny mechanizm ze wskazówkami na tarczy. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się jednak smartwatche, które w doskonały sposób łączą w sobie cechy czasomierza, smartfonu, radia, nawigacji, a nawet pulsoksymetru. Dzięki możliwości połączenia urządzenia ze słuchawkami za pomocą sieci BlueTooth możemy w tym samym czasie przemieszczać się, kontrolując liczbę wykonanych kroków, oraz np. rozmawiać z kimś na odległość. Smartwatch dokonuje pomiarów naszej aktywności fizycznej i sporządza statystyki. Może też mieć takie funkcje, jak:


  • alarm,

  • czujnik EKG,

  • czujnik światła,

  • kompas,

  • wysokościomierz barometryczny,

  • żyroskop,

  • monitor snu.


Dużym udogodnieniem dla użytkowników jest również – obecna w większości modeli – funkcja płatności zbliżeniowych. Dodatkowym atutem tych zegarków jest możliwość łatwej wymiany bransolety lub paska – dzięki temu urządzenie może zostać dopasowane do każdego stroju i okazji.


Tańszą, aczkolwiek również bardzo funkcjonalną alternatywą dla smartwatchy, są smartbandy. Ten rodzaj inteligentnej opaski na nadgarstek przydaje się w szczególności podczas uprawiania sportów. W zależności od modelu może mieć wiele funkcji, w tym m.in. miernik tętna, informacje o pogodzie czy zdalną obsługę aparatu w smartfonie.Jak nosić zegarek?


Praktyka pokazuje, że większość osób nosi zegarek na lewej ręce. Przekonanie o tym, że taki sposób zakładania czasomierza jest jedynym prawidłowym, nie wynika jednak zwykle z jego fabrycznej specyfikacji. Prawdziwą przyczyną tego zwyczaju jest fakt, że zdecydowana większość społeczeństwa jest praworęczna. Ponieważ ozdoby i gadżety noszone po dominującej stronie ciała są bardziej narażone na uszkodzenia podczas wykonywania codziennych czynności, zaleca się zakładanie ich na przeciwległą kończynę. Nie jest to jednak wymóg konieczny i jeżeli zastanawiasz się, na której ręce zegarek sprawdzi się najlepiej, odpowiedź brzmi – to zależy od Ciebie! Każdy gadżet powinien służyć ułatwieniu lub uprzyjemnieniu naszego życia. Jeżeli zatem podczas biegania wygodniej nam nosić zegarki sportowe na nadgarstku ręki wiodącej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie w taki sposób z nich korzystać. 


Producenci ozdób i gadżetów starają się dostosować ich design do obserwowanych potrzeb rynkowych. Często możemy więc spotkać się z modelami zegarków, które występują zarówno w wersji dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Różnica jest zwykle minimalna i dotyczy sposobu ułożenia wzorów na pasku lub bransolecie bądź też sposobu jej odpinania i zapinania. Warto upewnić się, że wybrany przez nas wariant zegarka będzie odpowiadał naszym potrzebom użytkowym – najlepiej przymierzyć gadżet w sklepie, przed dokonaniem zakupu.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert