Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Smartwatch z kamerą – jakie ma zalety?

 2023-08-10 

Smartwatch z kamerą – brzmi jak określenie gadżetu szpiegowskiego, jednego z najbardziej znanych na świecie agentów specjalnych. Takie urządzenia są jednak powszechnie dostępne, również w naszym sklepie. Do czego można je wykorzystać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Wyjaśniamy w poniższym poradniku. Zachęcamy do lektury! 

Rola smartwatchy w życiu codziennym

Smartwatche, nie tylko te z kamerą, są bardzo popularne. Powoli zastępują tradycyjne zegarki, które za kilka lat będą noszone głównie przez entuzjastów klasycznej mody. Smartwatche są bardzo chętnie kupowane, przez osoby uprawiające sport. Dzięki inteligentnym zegarkom, możliwe jest monitorowanie organizmu, a także rejestrowanie efektów treningu. Rozbudowane aplikacje treningowe, umożliwiają także zaproponowanie programu ćwiczeń. Smartwatche mogą także analizować jakość snu oraz monitorować puls. Urządzenia te są ponadto doceniane, przez osoby mające wiele obowiązków. Smartwatch ułatwia codzienną pracę, choćby poprzez możliwość odbierania wiadomości i połączeń. Sięganie po telefon, bywa dość absorbujące i odrywa nas od obowiązków.


Dzięki szybkiemu spojrzeniu na wyświetlacz smartwatcha, możesz natychmiast wrócić do pracy. Zegarki te zresztą, niosą za sobą naprawdę wiele udogodnień. Mogą być również personalizowane, począwszy od zmiany wyglądu tarczy, po wymianę paska lub bransolety. Smartwatche są bardzo często kupowane także dla dzieci i nie chodzi u dostarczenie kolejnego, modnego gadżetu, a o wiele ważniejszą funkcję...

Smartwatche w naszej ofercie:

Smartwatch z kamerą – czy każdy zegarek posiada aparat?

Smartwatch z kamerą, to zazwyczaj model zaawansowany, który posiada także wbudowaną pamięć, pozwalającą na magazynowanie wykonanych zdjęć. Miniaturyzacja elektroniki pozwala na „pomieszczenie” funkcjonalnych narzędzi, w nawet tak niewielkim urządzeniu. Warto tutaj przypomnieć, że jeszcze kilkanaście lat temu, aparat fotograficzny stanowił osobne akcesorium, które było podłączane do telefonu za pomocą gniazda ładowania. Sporo się w tej materii zmieniło. Skoro więc dobrej jakości optyka jest montowana w smartfonach, dlaczego nie miałaby pojawić się także w zegarkach? Obecnie oferowane przez wielu producentów zegarki, posiadają samodzielne oprogramowanie, które pozwala na instalowanie aplikacji mobilnych bezpośrednio w ich pamięci. To ciekawe rozwiązanie, gdyż pozwala choćby na słuchanie muzyki z aplikacji Spotify, bez potrzeby korzystania z telefonu. Wystarczy podłączenie słuchawek za pomocą Bluetooth i łączność z siecią. Internet także nie jest problemem, gdyż smartwatche mogą posiadać moduł eSIM, jednocześnie samodzielnie łącząc się z siecią LTE.


Modele posiadające kamerę, zazwyczaj wyposażone są w obiektyw, znajdujący się w okolicy wyświetlacza. Wynika to z potrzeby wygodnego wykonywania zdjęć lub filmów, bez konieczności ściągania smartwatcha z nadgarstka. Optyka kamery zegarka jest niewielka i nie wzbudzi niczyich podejrzeń.

Po co właściwie kupować smartwatch z kamerą?

Zalety posiadania smartwatcha, są raczej powszechnie znane, ale dlaczego miałbyś kupować zegarek wyposażony w kamerę? Przede wszystkim, jesteśmy zdania, że lepiej inwestować w kompleksowe rozwiązania, a co istotne – taka konfiguracja pozwala nagrywać szybko zdarzenia, w których bierzesz udział. Możesz wysłać zdjęcie, film lub dźwięk do swoich znajomych. To ważne, zwłaszcza, jeśli dużo podróżujesz lub poruszasz się sporo po mieście. Kamera w zegarku pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, a także zarejestrowanie tego, co jest warte zapamiętania. Nie musisz sięgać po telefon – wystarczy, że użyjesz w tym celu smartwatcha znajdującego się na Twoim nadgarstku. To także rozwiązanie o wiele bardziej dyskretne.


W ostatnim czasie, sporą popularnością cieszą się smartwatche dla dzieci. Takie zegarki, nie są wyposażone tylko w kamerę. Pozwalają między innymi na dokładne zlokalizowanie dziecka, dzięki modułowi GPS. Aplikacje dedykowane do zainstalowania na telefonie rodzica, umożliwiają sprawdzenie, gdzie aktualnie znajduje się pociecha. Możliwe jest również, wytyczenie ogrodzenia geolokalizacyjnego. Polega to na tym, że po przekroczeniu granicy przez dziecko, opiekun otrzyma powiadomienie o tym fakcie. W każdej chwili, możliwe jest również skontrolowanie podglądu z kamery oraz mikrofonu. Pozwala to sprawdzić, czy Twoje dziecko nie znajduje się w niebezpieczeństwie. Obecne czasy wymagają wzmożonej kontroli, gdyż rówieśnicy miewają naprawdę bardzo nieodpowiedzialne pomysły. Dziecko może także wysłać na Twój telefon alarm SOS, co jest dodatkowym zabezpieczeniem. Możliwe są również połączenia głosowe i tekstowe. Smartwatch dla dziecka to świetny gadżet, który ucieszy dziecko, ale pozwoli także spokojnie pracować rodzicowi, którego pociecha jest w szkole lub w drodze do domu.

Na co zwrócić uwagę kupując smartwatch z kamerą?

Decydując się na zakup zegarka z kamerą, sprawdź, czy obiektyw jest zamontowany dyskretnie. To ważne, aby w razie ewentualnego niebezpieczeństwa, nie zdradzić posiadania sprzętu rejestrującego dowód zajścia. Funkcjonalny zegarek powinien również posiadać moduł karty eSIM, aby możliwe było łączenie się z Internetem i siecią GSM. Dzięki temu, możliwe jest wykonywanie połączeń głosowych, a także wysyłanie wiadomości tekstowych.


Ważną kwestią jest również moduł GPS, który pozwala sprawdzić lokalizację, a także wyznaczyć bezpieczną strefę, w której może przebywać Twoje dziecko. Sprawdź także pojemność pamięci wbudowanej oraz ewentualną możliwość rozszerzenia jej o kartę microSD. Zweryfikować należy także czas pracy na jednym ładowaniu oraz trwałość sprzętu. Tutaj kluczową kwestią będzie między innymi wodoszczelność oraz odporność na działanie kurzu. W razie pytań, możesz liczyć na pomoc naszych doradców z infolinii lub sklepów stacjonarnych.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756