Poradniki Eksperta

Jak ładować hulajnogę elektryczną?

Hulajnogi elektryczne są coraz częściej spotykane na polskich ulicach. Wiele osób decyduje się na zakup tego ekologicznego i ekonomicznego środka transportu. Przed zakupem Klienci zastanawiają się, jak wygląda eksploatacja urządzenia. W poniższym poradniku wyjaśniamy, jak ładować hulajnogę elektryczną. Zapraszamy do lektury!


Jak ładować hulajnogę elektryczną


Codzienna eksploatacja hulajnogi elektrycznej


Wiele osób może się zastanawiać, czy hulajnoga elektryczna nadaje się na pojazd użytkowany na co dzień. Od razu potwierdzamy, że nie ma ku temu najmniejszych przeszkód. Hulajnogą z napędem elektrycznym, można się poruszać z powodzeniem w sezonie wiosennym, letnim i wczesnojesiennym. To doskonała alternatywa dla dojazdów do pracy lub do szkoły. Zamiast wsiadać do samochodu, wskocz na hulajnogę. Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze, które musiałbyś zapłacić za paliwo. Prawdopodobnie dotrzesz także na miejsce szybciej, jeśli w Twoim mieście często dochodzi do zakorkowania ulic. Pamiętaj tylko, aby przestrzegać przepisów drogowych dotyczących hulajnóg. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Teraz przejdźmy do podstawowego elementu eksploatacji każdego takiego pojazdu. Jak ładować hulajnogę elektryczną?


Hulajnogi elektryczne w naszej ofercie:Jak ładować hulajnogę elektryczną w trosce o baterię?


Czy ładując akumulator hulajnogi elektrycznej, należy zwrócić na coś szczególnie uwagę? Na pewno warto mieć na uwadze fakt, że bateria to najczęściej jeden z droższych podzespołów pojazdu. Jego kondycja przekłada się na wydajność i zasięg urządzenia. Problemy z akumulatorem nie zwiastują nigdy nic dobrego, dlatego przykładaj sporo uwagi do ładowania sprzętu. Na szczęście akumulatory stosowane obecnie przez producentów sprzętu elektrycznego, są o wiele bardziej odporne, pojemne i wydajne. To między innymi zasługa technologii litowo-jonowej. Ogniwa te są pozbawione tak zwanej „pamięci”, która negatywnie wpływała na żywotność akumulatorów i baterii. Obecnie ogniwa można doładowywać bez konieczności wcześniejszego rozładowywania. Nie wpływa to na ich żywotność.


Jak powinno wyglądać ładowanie hulajnogi elektrycznej?


Przede wszystkim, bateria powinna być przygotowana do wyjazdu w dowolnym momencie. To znaczy, że warto uzupełniać akumulator na bieżąco, by nie być zaskoczonym niskim poziomem energii elektrycznej. Istotne jest, aby po zakupie hulajnogi naładować akumulator do pełna. Ma to pozytywny wpływ na użytkowanie ogniw w późniejszym okresie. Sterowniki odpowiadające za przesyłanie energii elektrycznej, zostaną w ten sposób właściwie skalibrowane. W następnym okresie nie ma już znaczenia, kiedy będziesz doładowywał baterię. Wiele osób dopytuje, jak długo ładować hulajnogę elektryczną. Zdecydowanie odradzamy pozostawienie podłączonego urządzenia dużo dłużej, niż jest to potrzebne. Choć teoretycznie nic nie powinno się stać, dochodzi do niepotrzebnego nagrzewania się akumulatora i ładowarki. W dłuższej perspektywie czasowej, mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia tych elementów. Dotyczy to zresztą nie tylko hulajnóg, ale wszystkich urządzeń zasilanych energią elektryczną. Zazwyczaj producent informuje w dokumentacji technicznej, ile godzin potrzeba do pełnego naładowania akumulatora. Warto mieć tę informację na uwadze.


Jaka ładowarka do hulajnogi elektrycznej będzie najlepsza?


Oczywiście w zestawie z urządzeniem, znajduje się odpowiednia ładowarka do hulajnogi elektrycznej, lecz warto zainteresować się także akcesoryjnymi modelami zasilaczy. Jeśli przez nieuwagę urządzenie ulegnie zniszczeniu, wtedy konieczny będzie zakup zastępczego podzespołu. Ładowarka powinna być kompatybilna z pojazdem. Dlatego musisz zwrócić uwagę na rodzaj wtyku. Jeśli wtyczka nie będzie pasowała do portu, naładowanie akumulatora nie będzie możliwe. Na pewno powinieneś zweryfikować natężenie ładowania. Im wyższe, tym szybciej naładujesz baterię. Kluczowe jest oczywiście napięcie liczone w voltach. Musi być kompatybilne z akumulatorem wbudowanym w hulajnodze. Dobrej jakości ładowarka, powinna także posiadać zabezpieczenia chroniące przed uszkodzeniami sprzętu.


Poziom rozładowania akumulatora hulajnogi elektrycznej


Baterie litowo-jonowe, w które wyposażane są między innymi hulajnogi elektryczne, nie powinny być całkowicie rozładowywane. Źle to wpływa na ich żywotność. Całkowite rozładowanie baterii oczywiście jest nieuniknione, ale staraj się go wystrzegać. Bardzo dobrą praktyką jest podłączanie hulajnogi do zasilania po każdej przejażdżce. Na przykład, jeśli jedziesz do pracy, złóż pojazd i zabierz go do biura. Tam podłącz do sieci, aby bateria została naładowana do poziomu 100 procent. Po powrocie z pracy, zrób to samo. Zastanawiasz się jak duży wpływ ma to na żywotność akumulatora? Rozładowanie do pełna, ogranicza żywot przeciętnej baterii do około 500 cykli ładowania. Jeśli jednak poziom wykorzystania energii elektrycznej będzie wynosił zawsze około 25 procent, ogniwo zachowa pięciokrotnie większą żywotność!


Gdzie ładować hulajnogę?


Hulajnoga elektryczna powinna być ładowana w suchym miejscu, w którym temperatura wynosi co najmniej kilka stopni Celsjusza powyżej zera. Zarówno wystawienie urządzenia na działanie mrozu i zbyt dużego nasłonecznienia, nie jest korzystne. Akumulator pracujący w niskich temperaturach, ma niższą moc. Na szczęście jest to zjawisko w pełni odwracalne. Wystarczy wstawić sprzęt do pomieszczenia, w którym panuje temperatura pokojowa. Najlepiej ładować hulajnogę w domu lub w garażu. Unikaj ładowania na zewnątrz, ze względu na zagrożenie opadami atmosferycznymi. Polecamy także wpięcie do gniazdka sieci elektrycznej, które nie jest mocno obciążone innymi działającymi urządzeniami. Dzięki temu, ładowanie będzie bezpieczne, a Ty już po niedługim czasie będziesz mógł znów ruszyć w podróż. Jeśli szukasz akcesoriów do swojej hulajnogi elektrycznej, sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756