Poradniki Eksperta

Hulajnoga dla 2 latka – ranking [TOP10]

 2023-05-18 

Pierwszy własny pojazd zawsze wzbudza wiele emocji, nieważne czy jest to samochód, rower, czy może hulajnoga dla 2 latka. Ranking przez nas przygotowany, pomoże Ci wybrać pojazd odpowiedni dla Twojego dziecka. Będzie on idealny do nauki jazdy oraz zapewni bezpieczeństwo. Znaczenie ma także stylowy wygląd, dzięki któremu dziecko chętnie będzie korzystało z hulajnogi. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, aby wiedzieć, na jakie cechy zwrócić uwagę i które modele mogą spełniać twe oczekiwania.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Rodzaje hulajnóg dziecięcych

Dziecko w wieku dwóch lat będzie dopiero uczyć się utrzymywania równowagi podczas jazdy. Czym więc powinna charakteryzować się bezpieczna hulajnoga dla 2 latka? Ranking zawiera kilka propozycji z trzema kółkami, które są znacznie stabilniejsze. W takim przypadku w przedniej osi umieszczone są dwa kółka, a z tyłu jedno. Dzięki temu, pojazd jest bardzo stabilny. Wystarczy kilka chwil i dziecko nie będzie miało problemu z utrzymaniem równowagi. Hulajnoga trójkołowa jest świetna do nauki jazdy. Oczywiście jeśli wolisz, możesz zdecydować się na tradycyjną dwukłową hulajnogę dla dziecka. Koła zazwyczaj mają większą szerokość, dlatego utrzymanie równowagi podczas jazdy jest nieco łatwiejsze, niż w przypadku pojazdów dla starszych dzieci.

Wielofunkcyjna hulajnoga dla 2-latka

To jednak nie koniec możliwości. Przyjrzyjmy się, co jeszcze może zaoferować hulajnoga dla 2-latka. Ranking zawiera także propozycje, które mogą pełnić funkcję jeździka. Taka hulajnoga jest wyposażona w wygodne siedzisko. Dziecko podczas jazdy możesz odpychać się obiema nogami. Duża stabilność i komfort, to niejedyne zalety. Niektóre modele są wyposażone w specjalne uchwyty, które pozwalają pchać hulajnogę, gdy siedzi na niej dziecko. Wszyscy dobrze wiemy, że najmłodsi mogą szybko zmęczyć się jazdą, więc taki dodatek z pewnością jest mile widziany. Oczywiście siedzisko i uchwyt można zazwyczaj zdemontować, dzięki czemu z pojazdu można korzystać tak, jak z tradycyjnej hulajnogi.

Wygląd hulajnogi dla 2-latka

Oczywiście hulajnoga dziecięca musi również dobrze wyglądać i podobać się dziecku. W ofercie Media Expert znajdziesz wiele różnych modeli zaprojektowanych z myślą zarówno o chłopcach, jak i dziewczynkach. Dostępne są atrakcyjne warianty kolorystyczne, łączące najpopularniejsze barwy. Dużym zainteresowaniem cieszą się również hulajnogi z grafikami inspirowanymi postaciami komiksowymi, czy z bajek. Z pewnością dla malucha przejażdżka z ulubionymi superbohaterami będzie świetnym przeżyciem. Spośród dodatków do hulajnóg dziecięcych, warto wspomnieć o oświetleniu LED. Coraz więcej modeli jest w nie wyposażonych, a niektóre dysponują różnymi trybami świecenia. Trzeba przyznać, że hulajnoga z diodami LED prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a oprócz tego jest lepiej widoczna. Dodatek ten więc nie tylko poprawia walory wizualne, ale również pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Budowa hulajnogi i funkcje

Dziecięce hulajnogi nie muszą wytrzymywać dużego obciążenia. Ważne jest jednak, aby były lekkie, dzięki czemu jazda będzie wygodniejsza. Dlatego większość z nich jest zbudowana z aluminium oraz wytrzymałego tworzywa sztucznego. Oba materiały gwarantują dobrą jakość, a przy tym są relatywnie lekkie. Z pewnością przed zakupem hulajnogi warto zwrócić uwagę na kilka cech. W co powinna być wyposażona hulajnoga dla 2-latka? Ranking prezentuje kilka modeli z regulacją wysokości kierownicy. To bardzo przydatne rozwiązanie. Dzieci rosną szybko, a dzięki temu, ich pojazd rośnie razem z nimi i dłużej mogą z niego korzystać.


Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest system szybkiego składania. Dzięki niemu wystarczy chwila, by hulajnoga zajmowała mniej miejsca, np. w bagażniku auta, gdy wybieracie się na weekendową wycieczkę. Oczywiście duże znaczenie ma bezpieczeństwo, dlatego standardem jest, że podest oraz kierownica są pokryte materiałem o właściwościach antypoślizgowych. Dzięki temu, dziecko bez problemu zachowa stabilną pozycję, nawet przy większych prędkościach. Standardowym wyposażeniem większości hulajnóg jest także tylny hamulec nożny. Niektóre pojazdy wyposażone są również w praktyczny koszyczek na drobiazgi, montowany na kierownicy. Można w nim przechowywać niewielkie przedmioty znalezione podczas spaceru.

Parametry hulajnogi dla 2-latka

Kupując hulajnogę dla 2-latka, zwróć przede wszystkim uwagę na dopuszczalne obciążenie. Zazwyczaj nie przekracza ono 50 kg, jednak w przypadku modeli, w których konstrukcja jest oparta przede wszystkim na tworzywie sztucznym, może być znacznie mniejsze. Kolejnym z parametrów jest rodzaj zastosowanych łożysk. Ich jakość określa skala ABEC z oznaczeniem liczbowym. Im jest ono wyższe, tym lepsza jest jakość użytego łożyska, a co tym idzie, jazda jest płynniejsza, a opory toczenia są mniejsze. Hulajnogi dziecięce zazwyczaj wyposażone są w całkiem dobrej jakości łożyska ABEC-5 lub ABEC-7. Najwyższym oznaczeniem jest ABEC-9, lecz w hulajnogach dla dwulatków raczej nie używa się tego typu komponentów.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756