Poradniki Eksperta

Jaka hulajnoga dla 2 latka i 3 latka?

Zabawa to nieodłączny element życia każdego, rozwijającego się malucha. Dzięki niej dziecko uczy się myślenia wyobrażeniowego, znaczenia ról społecznych, rozwija zdolności manualne i psychomotoryczne. Co więcej, stanowi okazję do kontaktu z rówieśnikami i poznania zasad współpracy grupowej. Zabawa jest jeszcze bardziej wartościowa, kiedy łączy się z aktywizacją ruchową. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu daje maluchowi możliwość rozładowania nadmiaru energii, a także doskonalenia sprawności fizycznej. Jednym z ważniejszych etapów w rozwoju pociechy jest opanowanie przez nią koordynacji ruchowej i równowagi, w czym pomocne mogą okazać się odpowiednie urządzenia jak np. dziecięce hulajnogi. Jeżeli zastanawiasz się jaka hulajnoga będzie najbardziej odpowiednia dla 2 latka, a jaka dla 3 latka, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!


jaka hulajnoga dla 2 latka


Czym powinna charakteryzować się hulajnoga dla 2 latka i 3 latka?


Przedmioty, które są dostarczane dziecku do zabawy, powinny być przede wszystkim bezpieczne i przykuwające jego uwagę. Hulajnoga dla dwulatka to sprzęt występujący w szerokiej gamie kolorystycznej i złożony z elementów gwarantujących niezawodność i bezawaryjność. Rodzice, którzy stoją przed wyborem pierwszego egzemplarza jeżdżącej zabawki dla swojego dziecka, powinni zdecydować się na hulajnogę trójkołową. Ten model zapewnia zwiększoną stabilizację, dzięki czemu maluch już po chwili poczuje się na nim pewnie i z chęcią rozpocznie naukę jazdy. 


Polecanymi urządzeniami dla początkujących są m.in. hulajnoga INDIANA Biedronka D1 3w1 zielona i hulajnoga INDIANA Biedronka D1 3w1 czerwona, charakteryzujące się stabilną konstrukcją, łączące w sobie funkcje hulajnogi oraz jeździka. Przednie koła intuicyjnie reagują na ruchy dziecka, szczególnie w chwilach kiedy nadmiernie się wychyla lub gwałtownie skręca. Dodatkowo zastosowanie antypoślizgowych rączek na kierownicy pozwala mu pewnie chwycić kierownicę, a tylny hamulec umożliwia w prosty sposób zatrzymać pojazd. Atrakcyjnym elementem są LED - owe diody, świecące w czasie jazdy.Jaka pierwsza hulajnoga dla dwulatka?


Tym na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru hulajnogi dla dziecka, jest materiał, z którego została wykonana oraz sposób jej wykończenia, pozbawiony jakichkolwiek ostrych krawędzi. Poza tym urządzenie powinno być stosunkowo lekkie, tak aby maluch mógł swobodnie je podnieść. Zarówno hulajnoga dla dwulatka jak i hulajnoga dla trzylatka muszą zapewniać maksymalny komfort jazdy. Taki efekt daje m.in. regulowana wysokość kierownicy oraz koła wykonane z wysokiej jakości gumy, zwiększające przyczepność do nawierzchni. 


Ciekawym rozwiązaniem jest hulajnoga INDIANA Biedronka D1 5w1 Czerwony lub hulajnoga INDIANA Biedronka D1 5w1 Zielony. Poza funkcją hulajnogi i jeździka model wzbogacony jest o specjalny prowadnik, którzy opiekunowie mogą wykorzystać do wsparcia malucha w pierwszych podróżach lub kontrolowania toru jego jazdy. Dodatkowym elementem jest kolorowy koszyczek w kształcie biedronki, w którym dziecko może umieścić wszystkie swoje ulubione gadżety. 


Bezpieczne hulajogi dla dzieci - na co zwrócić uwagę?


Dobór odpowiedniej hulajnogi może być dla rodziców pewnym wyzwaniem. Opiekunowie powinni uwzględnić przede wszystkim wiek, płeć i zdolności ruchowe swojej pociechy. Hulajnoga dla 2 latka lub hulajnoga dla 3 latka będzie znacząco różniła się od hulajnogi dla 4 latki. Starsze dzieci mogą podjąć próbę nauki jazdy na bardziej zaawansowanych pojazdach, które posiadają wyłącznie jedno kółko z przodu. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie wymaga w pełni ukształtowanej koordynacji ruchowej.


Zarówno hulajnoga dla 2 latka jak i hulajnoga dla 3 latka to sprzęt, który zagwarantuje mu rewelacyjną zabawę w ruchu. Koniecznie poznaj ich szeroki wybór na naszej stronie!


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert