Poradniki Eksperta

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?


Słuchawki to wyposażenie towarzyszące niemalże każdej dziedzinie życia. Korzystają z nich gracze, pracownicy biurowi, uczniowie i wszyscy, którzy pragną odrobiny relaksu. Oferta urządzeń jest bardzo szeroka, sprzęt kategoryzowany jest między innymi ze względu na sposób połączenia. Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do łazienki


Jak wybrać słuchawki do laptopa?


Tylko w naszym sklepie internetowym znajduje się kilkaset modeli słuchawek, których możesz z powodzeniem używać podczas korzystania z laptopa. Sprzęt różni się sposobem komunikacji, choć w tym przypadku skupmy się na rozwiązaniu bezprzewodowym. Do połączenia z laptopem najczęściej wykorzystywana jest komunikacja Bluetooth. To dobrze znana i popularna technologia, która zapewnia szybkie i stabilne połączenie. Większość laptopów dostępnych na rynku jest wyposażona w moduł Bluetooth, który pozwoli na sparowanie urządzenia. Na pewno kluczową sprawą podczas wyboru słuchawek jest rodzaj konstrukcji. W ostatnim czasie najpopularniejsze są modele nauszne oraz douszne. Te pierwsze noszone są na głowie za pomocą elastycznego pałąka. Z kolei słuchawki douszne posiadają specjalnie wyprofilowane wkładki, które pozwalają na stabilne umieszczenie ich w małżowinie usznej. Jeśli pracujesz lub grasz na laptopie, może przydać Ci się wbudowany mikrofon, który pozwoli na komfortowe prowadzenie rozmów.


W przypadku słuchawek bezprzewodowych bardzo ważny jest także czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Jeśli będzie zbyt krótki, będziesz musiał często je ładować, a to będzie wymagało przerw w użytkowaniu. Niektóre modele pozwalają na nawet kilkanaście godzin pracy. Większość słuchawek dousznych jest sprzedawanych wraz z etui, które pełni także rolę powerbanka. To świetne rozwiązanie, które przydaje się na przykład podczas podróży. Sam czas ładowania również jest istotny. Jeśli będzie trwał wiele godzin, może to utrudnić relaks lub pracę. Jest jeszcze kilka innych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeśli ma dla Ciebie znaczenie jakość dźwięku. Jedną z ciekawych funkcji jest ANC, czyli aktywna redukcja szumów. Słuchawki takie korzystają z pracy specjalnych mikrofonów, których zadaniem jest wyłapywanie hałasów otoczenia. Następnie procesor dźwiękowy przetwarza szumy, aby odtworzyć je w częstotliwości czyniącej hałas mniej uciążliwym. W celu precyzyjnego ustawienia poziomu głośności, a także zapewnienia wygody obsługi, warto wybrać model wyposażony w regulację dźwięku. W przypadku słuchawek nausznych najczęściej ma ona formę przycisków umieszczonych z jednej strony obudowy. Pozostałe funkcje to już kwestia upodobań indywidualnych. Oczywiście słuchawki możesz kupić w jednej z wielu wersji kolorystycznych.Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa?


Jeśli wcześniej nie korzystałeś z takiego sprzętu, możesz zastanawiać się jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do laptopa. Parowanie urządzeń Bluetooth nie jest trudne i nie powinno sprawiać trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom komputera. Proces pierwszego podłączenia nie powinien zając więcej niż 3 minuty. Dodatkowo wielu producentów załącza do zestawu instrukcję, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do komputera.


Przede wszystkim najpierw musisz uruchomić słuchawki. Poszukaj odpowiedniego przycisku. W przypadku modeli dousznych może wystarczyć wyciągnięcie słuchawek z etui w odpowiedniej kolejności. W ten sposób włączą się automatycznie. Najprawdopodobniej zacznie migać dioda LED. Oznacza to, że urządzenie pracuje, lecz nie jest połączone z żadnym sprzętem. Uruchom teraz aplikację „Ustawienia Bluetooth i inne urządzenia”. Możesz zrobić to szybko, dzięki wpisaniu powyższej frazy w menu Start. Następnie wybierz opcję „Dodaj urządzenie”. System powinien automatycznie odnaleźć wszystkie dostępne sprzęty w otoczeniu. Wybierz z listy model słuchawek i kliknij „Dalej”. Jeśli potrzebna będzie dalsza konfiguracja, system operacyjny poprowadzi Cię przez kolejne kroki. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, cały proces powinien trwać nie dłużej niż 3 minuty. Kolejne uruchomienie słuchawek nie będzie wymagało instalacji – system zapamięta je i będzie łączył się z nimi automatycznie.


Coś poszło nie tak?


Czasami parowaniu urządzeń Bluetooth mogą towarzyszyć trudności. Nie są to jednak problemy, z którymi byś sobie nie poradził. Wystarczy odrobina cierpliwości i kilka prostych ruchów. Problemy z połączeniem nie muszą oznaczać awarii sprzętu.


Przede wszystkim sprawdź, czy moduł Bluetooth w Twoim laptopie jest włączony. Bez tego ani rusz – nie będziesz mógł rozpocząć procesu parowania. Jeśli Twój laptop nie jest wyposażony we wbudowany moduł, możesz kupić zewnętrzny, który podłączysz do gniazda USB. To na pewno mniej wygodne rozwiązanie, ale… działa i to jest najważniejsze. Niektóre urządzenia Bluetooth wymagają podania kodu PIN, aby je sparować. Zazwyczaj są to numery uniwersalne, np. 1111 lub 1234. Wpisz jeden z nich, a sprzęt powinien bez problemu połączyć się z Twoim komputerem.


Sprawdź, czy dioda w słuchawkach miga. Jeśli nie, wyłącz je i włącz ponownie. Może moduł nie aktywował się lub zbyt długo oczekiwał na połączenie, przez co słuchawki wyłączyły się w celu oszczędzania baterii. Może być też tak, że do laptopa jest podłączonych zbyt wiele urządzeń Bluetooth. Spróbuj je rozłączyć, aby sprawdzić, czy problem ze sparowaniem wynika właśnie z tego. Jeśli słuchawki nie grają pomimo pozornie udanego połączenia, spróbuj powtórzyć proces.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert