Poradniki Eksperta

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?


Słuchawki bezprzewodowe są znakomitym urządzeniem w momencie, w którym nie chcesz doświadczać denerwującej plątaniny przewodów. Bluetooth jest też jedynym skutecznym sposobem na słuchanie muzyki z urządzeń, do których nie zostało dołączone gniazdo jack, choć zdarzają się także słuchawki z NFC lub przejściówką USB. Niezależnie od tego, czy używasz słuchawek dousznych (tak zwanych pchełek) czy bezprzewodowych słuchawek nausznych, kompatybilność wersji Bluetooth bardzo często stwarza problemy podczas parowania ze sobą dwóch elementów. Nasz poradnik przedstawi rozwiązania potencjalnych utrudnień i postaramy się szerzej omówić temat. A więc jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?


Bluetooth - jak sparować słuchawki bezprzewodowe?


Każde słuchawki bezprzewodowe mają wbudowany system do parowania ich z posiadanym sprzętem. Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu? Niezależnie od tego, czy głównym elementem rozpoczęcia komunikacji jest aktywacja przyciskiem, czy aktywacja głosowa, musisz wskazać sprzętowi, z którym urządzeniem ma się połączyć. Choć wiele modeli słuchawek bezprzewodowych robi to automatycznie, warto się upewnić, czy sprzęt jest widoczny z panelu smartfona. Wystarczy, że uruchomisz zarówno słuchawki, jak i Bluetooth/NFC w telefonie. Pamiętaj tylko, że w przypadku słuchawek mających system NFC, musisz je zbliżyć do telefonu, a czasem nawet zdjąć etui ochronne – w innym wypadku parowanie nie dojdzie do skutku.


W przypadku Bluetooth naciśnij przycisk odpowiadający za wprowadzenie urządzenia w stan parowania – informacja o tym, jaki to jest przycisk, znajduje się w instrukcji obsługi. Prawie każde bezprzewodowe słuchawki, uruchamiając opisywany tryb, informują o tym właściciela – może być to dźwięk w słuchawkach czy nawet wibracja. Na panelu w telefonie zauważysz wtedy nowo wykryty sprzęt, a klikając w jego nazwę, parowanie zakończy się sukcesem.Jak sparować słuchawki Xiaomi?


W przypadku słuchawek bezprzewodowych Xiaomi – pchełek, czyli tak zwanych Earbuds, parowanie może nastręczyć wiele problemów, z których największym jest brak możliwości odsłuchu na obu słuchawkach jednocześnie. Trzeba pamiętać, że sprzęt nie wie, czy chcesz połączyć jedną, czy dwie słuchawki na raz, a więc trzeba to wyraźnie zakomunikować. Pamiętaj także, że każdy sprzęt jest inny i dokładną instrukcję parowania Twoich słuchawek znajdziesz w instrukcji obsługi. Tak czy inaczej, najważniejszym jest, by słuchawki sparować na początku tylko ze sobą. One muszą ze sobą zacząć „rozmawiać zanim podłączysz je do telefonu. Lepsze modele mają specjalnie zaprojektowane diody LED na każdej ze słuchawek i w taki sposób zakomunikują Ci, co się z nimi aktualnie dzieje.


Dobrą metodą jest ich początkowe zresetowanie – za pomocą trzymania przycisku głównego i włożenia ich do stacji ładującej. Drugim krokiem jest anulowanie powiązania słuchawek z telefonem (zakładka Bluetooth – Anuluj powiązanie) i wyłączenie Bluetooth w telefonie tak, by wyciągnięte za moment słuchawki automatycznie nie chciały się łączyć ze smartfonem. Parowanie słuchawek ze sobą odbywa się za pomocą trzymania obu przycisków jednocześnie – w dwóch słuchawkach, przez okres 15-20 sekund (w zależności od modelu). Następnie po włączeniu Bluetooth, tylko jedna słuchawka powinna być widoczna w telefonie. Po jej sparowaniu możesz swobodnie przystąpić do odsłuchu swojej ulubionej muzyki. Jeżeli z jakiegoś powodu parowanie nie przebiegło pomyślnie, ponownie zresetuj słuchawki i powtórz omawiane tu kroki.


Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


To, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu już wiesz. Teraz przyjrzymy się zagadnieniom czysto technicznym. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim na cenę. Lepszej jakości słuchawki znanych producentów będą bardziej wymagające finansowo, ale z reguły charakteryzują się znacznie lepszym dźwiękiem, a o to tak naprawdę chodzi. Zwracaj uwagę na wersję systemu Bluetooth, pasmo przenoszenia (charakterystykę dźwięku), moc i przede wszystkim baterię. To ostatnie jest szczególnie istotne dla osób, które w słuchawkach spędzają więcej niż kilka godzin dziennie. Sprawdź, ile takie słuchawki powinny się ładować i w jaki sposób to robić. 


Sprawdź też, czy producent nie dołączył do nich specjalnego oprogramowania na smartfona – te często oferują dużo więcej, niż standardowe odtwarzacze zainstalowane w telefonie. Droższe słuchawki mają także wbudowany system aktywnej redukcji szumów ANC (Active Noise Cancelling), co przydaje się w szczególności podczas uczęszczania do miejsc bardziej ruchliwych. Jeśli lubisz rozmawiać dużo przez telefon, skup się także na tym, by słuchawki miały wbudowany mikrofon i regulację głośności.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert