Poradniki Eksperta

Słuchawki przewodowe nauszne – ranking [TOP10]

 2023-05-25 

Chcesz kupić słuchawki przewodowe nauszne? Ranking przygotowany poniżej, pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i skorzystaj z gotowego zestawienia. Zachęcamy do lektury!

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jak wybrać dobre słuchawki przewodowe nauszne? Ranking pomoże!

Najważniejszym argumentem przemawiającym za konkretnym modelem, powinna być jakość dźwięku. W końcu słuchawki przewodowe nauszne mają zapewnić Ci satysfakcję z odsłuchu ulubionych kawałków. Producenci informują o rodzaju przetworników i zastosowanych technologiach optymalizujących jakość audio. Warto także sprawdzić opinie innych użytkowników na temat konkretnego modelu słuchawek. Kolejnym, kluczowym aspektem jest konstrukcja i materiały, z których są wykonane. Wybierając słuchawki nauszne, szukaj modeli o solidnej budowie, wykonanych z wysokiej jakości elementów. Składana konstrukcja jest bardzo funkcjonalna, gdyż minimalizuje ryzyko uszkodzenia podczas transportowania w podróży. Ponadto, w ten sposób zmniejsza się także ilość miejsca, które musisz przewidzieć w torbie lub plecaku. Ponadto, słuchawki nauszne powinny być tak skonstruowane, abyś mógł je nosić przez długi czas, nie odczuwając z tego tytułu dyskomfortu. Pałąk powinien być regulowany, a nauszniki na tyle miękkie, aby nie odgniatały uszu. Po wielu godzinach ma to duże znaczenie.


W przypadku zakupu słuchawek przewodowych, powinieneś dobrze zweryfikować długość przewodu. Zbyt długi kabel może być niewygodny, z kolei zbyt krótki, ograniczy Twoją mobilność. Szukaj przewodu, który jest odporny na plątanie i dysponuje złączem pasującym do gniazda w Twoim urządzeniu. Bardzo dobre opinie mają kable w oplocie tekstylnym, które są odporne na uszkodzenia i nie plączą się tak łatwo. Jeśli chodzi o złącze, to większość słuchawek łączy się za pomocą złącza Mini Jack, a także USB. Niemalże każde urządzenie dysponuje jednym lub drugim gniazdem, dlatego nie ma problemu z kompatybilnością. 


Warto mieć także na uwadze dodatkowe usprawnienia. Chodzi chociażby o mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów lub komunikację zespołową w grach multiplayer. Dobre słuchawki przewodowe są także wyposażone w pilota sterującego, który znajduje się na kablu. Pozwala to na wygodne i szybkie regulowanie głośności, a także przełączanie poszczególnych utworów. Jeśli chodzi o cenę słuchawek, to musisz sam określić budżet, jaki gotowy jesteś przeznaczyć na zakup urządzenia. Dobry model możesz kupić już za około sto złotych. Jeśli jednak należysz do grona audiofilów, powinieneś szukać produktów studyjnych. Takie słuchawki kosztują od kilkuset złotych w górę. Gwarantują za to doskonałą jakość dźwięku, niezależnie od rodzaju odsłuchiwanych multimediów.

Szukasz nausznych, przewodowych słuchawek dla gracza? Sprawdź te kryteria!

Gracze mają nieco inne wymagania wobec sprzętu audio. Jakość dźwięku jest oczywiście bardzo ważna, bo w końcu warto jest słyszeć wszystko w odpowiednim standardzie. Musisz mieć także na uwadze dostępność dźwięku przestrzennego. Jest to szczególnie ważne w grach FPS i zwłaszcza podczas gry w trybie wieloosobowym. To istotne, ponieważ pozwala ustalić kierunek, z którego dobiega dźwięk. O wiele łatwiej jest zatem określić skąd biegnie do Ciebie przeciwnik lub gdzie ma miejsce strzelanina, którą słyszysz podczas gry. Sprawdź także zakres częstotliwości dźwięku. Im większy zakres, tym więcej usłyszysz. A to jest szczególnie istotne, jeśli skrada się do Ciebie przeciwnik zmotywowany do zwycięstwa.


Oczywiście ważna jest również wygoda. Szczególnie wtedy, jeśli spędzasz dużo czasu na zabawie. Dlatego wybierz słuchawki z miękkimi, wygodnymi poduszkami na uszy i regulowanym pałąkiem, który nie uciska głowy. O tym zresztą powinieneś pamiętać w przypadku uniwersalnych słuchawek. Pisaliśmy już na ten temat powyżej. Niektóre modele wyposażone są w specjalne materiały, które zapobiegają przegrzewaniu się uszu podczas długotrwałego użytkowania. Dostępne są także modele sprzedawane w zestawie z wymiennymi nausznikami. Na pewno w przypadku sprzętu dla graczy, nie można pominąć roli mikrofonu. Pozwoli Ci on na wyraźną komunikację z innymi graczami. Niektóre słuchawki nauszne mają mikrofony z funkcją tłumienia szumów, co jest szczególnie przydatne, jeśli grasz w głośnym otoczeniu. W przypadku szukania słuchawek na inne platformy, jak na przykład konsola, powinieneś sprawdzić kompatybilność. Nie wszystkie modele będą współpracować z Xbox lub PlayStation. Słuchawki dla graczy bardzo często prezentują się wyjątkowo efektownie. To zasługa między innymi podświetlenia LED RGB.


Czas sprawdzić zestawienie modeli rekomendowanych przez naszych ekspertów. Wybierz najlepsze dla siebie słuchawki przewodowe nauszne. Ranking na pewno ułatwi Ci zakup. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756