Polityka prywatności

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, przedstawiać spersonalizowane oferty i promocje, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Zamknij

Czajnik ADLER AD 1244

Kod: 838493
ADLER
Sterowanie smartfonem
Nie
Pojemność [l]
2.5
Moc grzałki [W]
2200
Element grzejny
Płaska grzałka płytkowa
Wykonanie
Tworzywo sztuczne
Obrotowa podstawa
Tak
Opis i dane

Opis i dane


Rodzinny, bardzo duży czajnik o pojemności 2,5 litra, pozwala sprawnie zagotować wodę.

Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na temperaturę.

Kolorowa pokrywka, wierzchnia strona rączki oraz podstawka nadają urządzeniu oryginalny wygląd.
  
  

Dla wygody użytkowania został zaprojektowany obrotowy 360 stopniowy system podstawy. Umożliwia on dowolne osadzanie urządzenia na podstawie, tak aby jego uchwyt zawsze znajdował się w najwygodniejszym dla nas położeniu. Okrągła podstawka zapewnia dużą stabilność oraz miejsce na zwinięcie przewodu zasilającego. Potrójny konektor gwarantuje bezpieczne połączenie.Bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt dobrze się trzyma w dłoni. Rączka jest zaokrąglona w środku i płaska na zewnątrz. Wyprofilowanie uchwytu jest dopasowane do wyglądu obudowy. Włącznik i wyłącznik w jednym przycisku umieszczony jest w górnej części rączki. Taki kształt sprawia że wypełniony wodą czajnik trzyma się wygodnie i stabilnie.Na bocznych ściankach obudowy umieszczono wodowskaz z zaznaczoną czarną skalą od min 0,6 litra wody do max 2,5 litra. Dopasowany jest on do matowej obudowy i podstawki. Poprzez wodowskaz dobrze widać poziom wody.

Zapobiega to niepotrzebnemu zużyciu energii, gdyż zawsze można zagotować tylko taką ilość wody jaka jest potrzebna. Dbając o bezpieczeństwo użytkownika zastosowano automatyczny wyłącznik po zagotowaniu wody.
  
Solidny uchwyt do podnoszenia pokrywki umożliwia wygodne jej otwieranie. Zatrzask utrzymujący pokrywkę całkowicie otwartą zwiększa wygodę użytkowania.

Wewnątrz obudowy zainstalowana jest duża okrągła stalowa grzałka o mocy 2200 W, która zapewnia szybkie zagotowanie wody.

Obsługa jest bardzo prosta. Nalewamy potrzebną ilość wody. Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka od 0,6 do 2,5 l. Ustawiamy czajnik na podstawie i naciskamy przycisk. Zaświeca się podświetlany wyłącznik. Woda zagotowuję się szybko i cicho.

Proces ten można obserwować poprzez okienko wodowskazu. Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i urządzenie wyłącza się automatycznie. System zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.
  Wewnątrz obudowy pod pokrywką znajduje się otwór poprzez który para po zagotowaniu się wody, przedostaje się do wyłącznika bimetalicznego. Taka konstrukcja pozwala na automatyczne wyłączenie, zawsze zaraz po zagotowaniu wody. Ponadto blokada uniemożliwiająca włączenie pustego urządzenia zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, oraz sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej.


Utrzymanie urządzenia w czystości jest proste. Do konserwacji najlepiej użyć dostępnego w handlu odkamieniacza. Po odkamienieniu należy je kilkakrotnie przepłukać wodą. Bardzo szeroki otwór do wlewania wody lub czyszczenia ułatwia obsługę. Regularne odkamienianie zapewni bezawaryjne działanie i oszczędzi energie elektryczną, ponieważ czyste grzałki mają wyższą sprawność.

Dane techniczne

Element grzejny Płaska grzałka płytkowa
Filtr Antywapienny
Obrotowa podstawa Tak
Otwieranie pokrywy Przycisk

Pojemność [l]

2.5
Wskaźnik poziomu wody Tak
Wykonanie Tworzywo sztuczne
Kolor Biało-niebieski
Wyposażenie Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Moc grzałki [W] 2200
Regulacja temperatury Nie
Sygnał dźwiękowy Tak
Zabezpieczenia Automatyczne wyłączenie po zagotowaniu, Przed przegrzaniem, Przed włączeniem bez wody
Funkcje dodatkowe Lampka kontrolna
Sterowanie smartfonem Nie
Bezpieczny w dotyku Nie
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
Nazwa producenta/importera ADLER
KGO (zł) 0,41
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Promocje

Promocje

card
EXTRA RABAT! Piąty wybrany produkt za 1 zł!
Urodzinowe multirabaty! Piąty wybrany produkt za 1 zł!
Akcesoria

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną