Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF No frost 203cm bez panelu

(257)
Kod: 420260
Porównaj
Wymiary (WxSxG) [cm]: 203 x 59.5 x 65.8
Panel BESPOKE w zestawie: Nie
Szerokość z otwartymi drzwiami [cm]: 61
Pojemność [l]: 273 chłodziarka + 114 zamrażarka
Roczne zużycie prądu: 108 kWh = 83.16 zł
Bezszronowa (No Frost): Pełny No Frost
Poziom hałasu [dB]: 35
Funkcje: Komora zero, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Zmiana kierunku otwierania drzwi
Gotowa do personalizacji koloru i materiału
Dowolnie łącz moduły i układ urządzeń
Zobacz opis produktu
Dostępne warianty
Wysokość [cm]: 203
Nowa klasa energetyczna: A
Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF No frost 203cm bez panelu
Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF No frost 203cm bez panelu
3 699 99
Odbierz

Opis produktu

Stwórz swój wymarzony zestaw!


Kliknij poniżej, by przejść na stronę konfiguratora:* Wizualizacja z panelami Alabastrowa biel i Elegancka brzoskwinia. Panele nie są sprzedawane w zestawie z lodówką. Konieczność dokupienia paneli drzwiowych z dostępnej gamy materiałów i kolorów dla danego modelu.

Zalety lodówki BESPOKE

Obrazowa reprezentacja skutecznego chłodzenia, które jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii.

Skuteczne chłodzenie

Innowacyjne technologie umożliwiają dłuższe utrzymywanie żywności w świeżym stanie.

Kompresor Digital Inverter został zaprezentowany za pomocą ikony w kształcie litery D.

Kompresor Digital Inverter

Wyróżnia się efektywnością, niezawodnością i energooszczędnością, co potwierdza 10-letnia gwarancja.

Modułowość lodówek BESPOKE została przedstawiona za pomocą ikony dwóch urządzeń.

System modułowy

Jeśli potrzebna jest Ci większa przestrzeń użytkowa, po prostu połącz jeden moduł z drugim.

Ikona, która wskazuje na możliwość tworzenia unikalnych kombinacji dzięki spersonalizowanym frontom.

Twórz unikalne kombinacje

Kolorystyczna i materiałowa różnorodność pozwala dopasować front do Twojego stylu.

Ikona towarzyszy informacji o tym, że dzięki nowemu SpaceMax™ przestrzeń użytkowa w urządzeniu uległa powiększeniu.

Nowy SpaceMax™

Zwiększenie miejsca w środku nie zakłada ingerencji w zewnętrzne wymiary lodówki.

Ikona głośnika, która podkreśla, że lodówka Samsung z linii BESPOKE pracuje naprawdę cicho.

Cicha praca

Doskonale nadaje się do aneksów kuchennych. Towarzyszą jej dźwięki na poziomie zaledwie 35 dB.

Dopasuj BESPOKE do swojego wnętrza

Chcesz, żeby Twoja lodówka była niepowtarzalna i harmonijnie dopasowała się do stylu Twojej kuchni? Poznaj model RB38A7B6AAP, który domyślnie nie ma paneli drzwiowych. Od razu dokupisz takie, które Ci się najbardziej podobają. Jeśli design ma dla Ciebie duże znaczenie, seria lodówek BESPOKE pozwoli Ci wybrać idealny front dzięki szerokiej gamie kolorów i faktur. Co ważne, jeśli kiedyś będziesz mieć chęć na zmianę stylu swojej kuchni, kupowanie nowego urządzenia okaże się zbędne. Wystarczy, że założysz inny panel. Lodówka BESPOKE jest funkcjonalna i nastawiona na wieloletnie działanie, a jednocześnie zdolna jest do tego, żeby zmieniać się wraz z Tobą i stylem Twojego domu. Ciesz się rozwiązaniem szytym na miarę dzięki serii BESPOKE.

Twórz unikalne kombinacje  

Lodówki Samsung możesz personalizować dzięki różnorodnym panelom. Kieruj się własnym gustem i zestawiaj ze sobą rozmaite kolory i faktury. Wybieraj między szklanymi panelami, które mają pastelowe kolory, oraz metalowymi wykończeniami, które mogą być malowane albo utrzymane w barwie szlachetnej czy szczotkowanej stali. Wybierz jeden kolor dla całego frontu albo połącz różne odcienie tak, jak chcesz. Ciemny na dole i jasny na górze? Elegancka lawenda i grafitowa stal? Decyzja należy do Ciebie.

System modułowy

Skomponuj swoją lodówkę

Seria BESPOKE sprawia, że możliwe staje się łączenie ze sobą dwóch lub więcej lodówek o takich samych wysokościach. Gotujesz tylko dla siebie? Niezbędną żywność przechowasz w chłodziarko-zamrażarce. A jeśli kiedyś potrzebne Ci będzie podwojenie pojemności, po prostu dołączysz drugie urządzenie do już posiadanego.

Zdjęcie przedstawia jedną z przykładowych aranżacji, jakie można urządzić dzięki lodówkom Samsung z serii BESPOKE. Lewe urządzenie ma kolor kremowej lawendy, a barwa prawego to alabastrowa biel.

Wybierz wysokość

BESPOKE

Lodówki BESPOKE są dostępne w dwóch rozmiarach, by lepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Urządzenia o tej samej wysokości można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc różne zestawienia.

Modele o wysokości 1853 mm to: lodówka z dolnym zamrażalnikiem, jednodrzwiowa chłodziarka, jednodrzwiowa chłodziarka typu slim lub jednodrzwiowa zamrażarka.

Modele o wysokości 2030 mm to: wyższa lodówka z dolnym zamrażalnikiem.

Zdjęcie przedstawia lodówkę Samsung BESPOKE RB38A7B6AAP ustawioną w jasnym pomieszczeniu dziennym. Urządzenie dostępne jest w ofercie sklepu Media Expert.

Produkty pozostaną dłużej świeże

Strefa Cool Select+

Elastyczność przechowywania

Użytkowanie lodówki Samsung BESPOKE pozwala na daleko posuniętą elastyczność. Dolną komorę urządzenia możesz łatwo zamienić na chłodziarkę, jeśli masz dużo świeżej żywności do przechowania. Wystarczy ustawić jeden z 4 trybów pracy: chłodzenie, schładzanie, łagodne zamrażanie lub zamrażanie. 

Strefa Cool Select+, która umożliwia przechowywanie produktów w jeden z czterech dostępnych sposobów.

Szuflada Humidity Fresh+

Dzięki kontroli wilgotności owoce i warzywa są w stanie nawet dwa razy dłużej zachowywać wartości odżywcze, świeżość, soczystość czy chrupkość¹. Za pomocą pokrętła podnieś poziom wilgotności w szufladzie do 70%, gdy przechowujesz owoce, lub do 80% dla warzyw.

Komora Optimal Fresh+

Żeby powstały w niej dwie strefy o zróżnicowanej temperaturze², posłuż się separatorem. W lewej części, w której będzie np. -1°C, przechowuj mięso, ryby i wędliny. Natomiast w drugiej części o cieplejszej temperaturze (np. 1°C) w tym samym czasie trzymaj owoce i warzywa³.

Zdjęcie metalowego panelu chłodzącego, który pozwala na studzenie ciepłego powietrza.

Metal Cooling

Za to, żeby utrzymać właściwą temperaturę, odpowiada metalowy panel chłodzący umieszczony na tylnej ściance urządzenia. Studzi on ciepłe powietrze, które dostaje się do wnętrza przy otwieraniu drzwi i dzięki temu redukuje do minimum wahania temperatur niebezpieczne dla przechowywanej żywności.

Twin Cooling Plus™

Równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza

Dwa niezależne obiegi powietrza wykorzystują dwa wentylatory, żeby zapewniać żywności przechowywanej w chłodziarce i zamrażalniku dogodne warunki pod względem temperatury i wilgotności. Dzięki temu produkty nie wysychają, a ty możesz dłużej cieszyć się ich świeżością, naturalnym smakiem i aromatem.

Wizualizacja ruchu powietrza, który zachodzi w dwóch komorach dzięki działaniu systemu Twin Cooling Plus™.
Zdjęcie przedstawia porównanie między owocami trzymanymi w lodówce z technologią No Frost a owocami trzymanymi w lodówce pozbawionej technologii No Frost.

No Frost

Eliminacja niepotrzebnej wilgoci jest możliwa dzięki krążeniu chłodnego powietrza. To rozwiązanie, które sprawia, że na produktach i ściankach lodówki nie osadza się już ani szron, ani lód. Żywność ma lepsze warunki, a Ty nie musisz rozmrażać urządzenia.

Power Cool i Power Freeze

Przygotowujesz się do większych zakupów? Włącz funkcję Power Freeze, dzięki której łatwiej zamrozisz wiele produktów. Temperatura w zamrażalniku spadnie do -23°C i utrzyma się na takim poziomie przez 50 godzin. Jeśli potrzebne Ci przyspieszenie chłodzenia napojów, skorzystaj z funkcji Power Cool. Temperatura w chłodziarce spadnie do +1°C. 

Technologia SpaceMax™

Jeszcze większa pojemność

Nowy SpaceMax™ to kolejna technologia, którą wykorzystaliśmy w serii BESPOKE. Dzięki temu zyskujesz więcej przestrzeni użytkowej bez zmian w zewnętrznych rozmiarach urządzenia. Dodatkowe miejsce to wynik zastosowania wyjątkowo wydajnej izolacji, która pozwoliła stworzyć cieńsze ścianki. Model RB38A7B6AAP ma do zaoferowania 390 l pojemności: 276 l w komorze chłodziarki oraz 114 l w zamrażalniku.

Cieńsze ścianki umożliwiają zwiększenie przestrzeni użytkowej wewnątrz modelu RB38A7B6AAP, który kupisz w sklepie Media Expert.

Nowa półka na butelki

Konstrukcja półki oferuje jeszcze więcej możliwości przechowywania. Pomieszczą się na niej nie tylko butelki o większych wymiarach, lecz także produkty w opakowaniach z kartonu albo plastiku.

Składana półka

Składana półka to świetny sposób na pomieszczenie w lodówce nawet piętrowego tortu. Możesz ją składać i rozkładać zgodnie z tym, jakie jest Twoje aktualne zapotrzebowanie.

Zdjęcie przedstawia półkę, którą w zależności od bieżących potrzeb użytkownika da się składać lub rozkładać.

Digital Inverter

Niższe rachunki i niezawodność

Działanie czujników zapewnia wsparcie kompresorowi Digital Inverter. Sensory nieprzerwanie badają temperaturę, by urządzenie działało wydajnie i jednocześnie redukowało zużycie energii elektrycznej. Niezawodność rozwiązania jest potwierdzona 10-letnią gwarancją.

Zdjęcie przedstawia lodówkę Samsung z serii BESPOKE i informuje, że na wstawiony do urządzenia kompresor obowiązuje 10-letnia gwarancja.

Klasa energetyczna A

Niższe rachunki za prąd

Zużycie energii elektrycznej ogranicza zastosowana w lodówce BESPOKE wydajna izolacja, nowoczesny kompresor, a także ulepszona konstrukcja. Sprawia to, że lodówka Samsung RB38A7B6AAP otrzymała najwyższą klasę efektywności energetycznej A. Dla Ciebie oznacza to niższe rachunki za prąd.

Grafika informuje o tym, że lodówka Samsung BESPOKE RB38A7B6AAP jest urządzeniem o wysokiej klasie efektywności energetycznej.

Cool Silent

Wyjątkowo cicha praca

Połączenie zaawansowanych technologii i nowoczesnego kompresora sprawia, że BESPOKE jest prawie niesłyszalny. Wytwarza dźwięki na poziomie zaledwie 35 dB, dzięki czemu jest jedną z najcichszych lodówek dostępnych na rynku. To rozwiązanie idealne zwłaszcza do salonów z aneksem kuchennym.

Zdjęcie przedstawia dwie lodówki Samsung BESPOKE w trakcie nocnej pracy. Urządzenia działają cicho, emitując dźwięki, które nie przekraczają poziomu 35 dB.

Poznaj dodatkowe cechy lodówki BESPOKE

Lodówki Samsung BESPOKE oferują wiele udogodnień i pozwalają cieszyć się komfortem użytkowania. Żeby wygodnie organizować produkty na drzwiach urządzenia, wykorzystaj cztery głębokie pojemniki. Jeśli zamierzasz wyjechać na dłuższy czas, jednocześnie oszczędzając energię, aktywuj funkcję Wakacje. Lodówka nie dopuści do niepotrzebnej utraty zimna dzięki alarmowi otwartych drzwi, a jasne i naturalne światło żarówek LED doskonale oświetli jej wnętrze przy mniejszym zużyciu prądu.

Ikona użytecznego pojemnika drzwiowego, który przydaje się do przechowywania produktów i do oszczędzenia miejsca w głównej komorze lodówki.

Funkcjonalne pojemniki drzwiowe

Drzwi lodówki wyposażono w 4 głębokie pojemniki, w których można zmieścić różnego rodzaju produkty. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w głównej komorze chłodziarki.

Ikona oświetlenia LED, które poza tym, że jest naturalne i jasne, pozwala oszczędzać prąd.

Oświetlenie LED

Światło, które otrzymujesz dzięki żarówkom LED, jest jasne i naturalne. Dzięki temu od razu widać, gdzie znajduje się jaki produkt. Takie rozwiązanie zużywa też mniej prądu niż tradycyjne żarówki.

Palma reprezentuje funkcję Wakacje, która jest potrzebna do tego, żeby oszczędzać prąd w trakcie długiej nieobecności.

Funkcja Wakacje

Przed wyjazdem na dłuższy czas aktywuj funkcję Wakacje. Praca zamrażalnika nie ulegnie zmianie, ale w chłodziarce temperatura wzrośnie do +17°C, dzięki czemu zmniejszysz zużycie energii elektrycznej.

Ikona dzwonka jest reprezentacją alarmu otwartych drzwi, który uruchamia się, by przypomnieć o zamknięciu lodówki.

Alarm otwartych drzwi

Jeśli przypadkiem pozostawisz drzwi lodówki otwarte, po upływie 2 minut urządzenie przypomni Ci sygnałem dźwiękowym, że trzeba je zamknąć.

Zdjęcie lodówki RB38A7B6AAP z otwartymi drzwiami. Urządzenie możesz kupić w sklepie Media Expert.

Skomponuj swoją lodówkę

Jeśli decyzja o tym, jak ma wyglądać Twoja lodówka, jest dopiero przed Tobą, wykorzystaj poniższy konfigurator. Stwórz dzięki niemu własny zestaw BESPOKE, który będzie do Ciebie perfekcyjnie dopasowany.

Warianty wykończenia

Panele nie są sprzedawane w zestawie z lodówką, wybierz swój kolor i dodaj do koszyka.

W opakowaniu

W opakowaniu znajdują się: lodówka RB38A7B6AAP, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, elementy dystansowe, gąbka. 

Jeśli chcesz stworzyć moduł z kilku produktów, zalecamy dokupić zestaw do parowania lodówek BESPOKE 2030mm z dolnym zamrażalnikiem: Łącznik RA-C00K3BAA.

Porównaj produkty

Ilustracja modelu RB38A7B6AAP
Ilustracja modelu rb38a7b5ds9
Ilustracja modelu rb38a7b5d22

RB38A7B6AAP

RB38A7B5DS9

RB38A7B5D22

SpaceMax™

Twin Cooling Plus™

-

-

All Around Cooling

-

Metal Cooling


No Frost

Kompresor Digital Inverter

Kostkarka i dystrybutor wody

-

-

-

Funkcja Power Freeze

Funkcja Wakacje

Półka na butelki

Liczba półek w chłodziarce

4

4

4

Liczba szuflad w chłodziarce

2

2

2

Pojemniki na drzwiach w chłodziarce

4

4

4

Liczba szuflad w zamrażalniku

3

3

3

Liczba półek w zamrażalniku

-

-

-

Pojemniki na drzwiach zamrażalnika

-

-

-

Oświetlenie wewnętrzne LED

Alarm otwartych drzwi (2 min.)

Otwieranie

Podchwyt

Podchwyt

Podchwyt

Pojemność całkowita lodówki

390 l

390 l

390 l

Pojemność chłodziarki

276 l

276 l

276 l

Pojemność zamrażalnika

114 l

114 l

114 l

Kolor paneli w zestawie

-

Szczotkowana  stal nierdzewna

Głęboka czerń

Klasa energetyczna

A

D

D

Poziom głośności

35 dB

35 dB

35 dB

Wymiary (WxSxG)

2030 x 595 x 658 mm

2030 x 595 x 658 mm

2030 x 595 x 658 mm

Waga netto

98 kg

79 kg

85 kg

1 Wewnętrzne testy porównawcze modeli RB38T775CSR oraz RB34K6232SS. 

2 Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki. 

3 Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu. 

4 10-letnia gwarancja jest ograniczona tylko do kompresora.

Zdjęcia pokazują wizualizacje lodówki z różnymi kolorami panelów drzwiowych. Panele nie są sprzedawane w zestawie z lodówką. Konieczność dokupienia paneli drzwiowych z dostępnej gamy materiałów i kolorów dla danego modelu. Informacja o prawidłowej instalacji lodówki znajduje się w instrukcji, rekomendujemy instalację paneli przez autoryzowany serwis. Dostępność kolorów paneli zależy od modelu lodówki.Zadbaj o swoją wygodę

W trosce o Twój komfort chcemy świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie, dlatego zakupiony sprzęt wniesiemy i podłączymy za Ciebie.
Po pewnym podłączeniu lodówki do istniejących oraz sprawnie działających instalacji zostanie ona ustawiona i wypoziomowana na swoim miejscu. Dla pełnej wygody i ergonomii użytkowania lodówki zmieniamy kierunek otwierania drzwi. Zawsze sprzątamy po sobie i na życzenie odbieramy zużyte urządzenie.
Pamiętaj, że nieprawidłowo wypoziomowana chłodziarka może głośno pracować, doprowadzić do rozszczelnienia drzwi i wzrostu zużycia prądu. Ma to również wpływ na żywotność samego agregatu.

Filmy:Dane techniczne

Dane podstawowe

Wymiary (WxSxG) [cm]: 203 x 59.5 x 65.8
Pojemność [l]: 273 chłodziarka + 114 zamrażarka
Roczne zużycie prądu: 108 kWh = 83.16 zł
Bezszronowa (No Frost): Pełny No Frost
Położenie zamrażarki: Na dole
Zmiana kierunku otwierania drzwi: Tak
Liczba drzwi: 2
Kolor producenta: Brak
Kolor / wykończenie boków: Brak
Kolor / wykończenie frontu: Brak
Funkcje: Komora zero, Szybkie chłodzenie, Szybkie zamrażanie, Zmiana kierunku otwierania drzwi

Opinie

5/5
257 opinii
257 użytkowników poleca ten produkt
Wygląd
5 /5
Głośność pracy
5 /5
Funkcjonalność
5 /5
Pojemność
5 /5
Energooszczędność
5 /5

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię.

Opinie zamieszczane na mediaexpert.pl mogą brać udział w konkursach z nagrodami, w tym w konkursie “7x1000 zł”Zobacz szczegóły

Sortuj wg:
Potwierdzony zakup (120)
4.8/5
Mariusz W. 18 października 2023
#OpiniazPromocjiCashback #PromocjaLodowkiSamsung.
Lodówka mega fajna, duży plus za funkcjonalność, w środku znajdziemy składaną półkę oraz półkę na napoje, komora zero oraz szufladę z kontrolą wilgotności, dobre oświetlenie, szkoda, że nie ma oświetlenia w zamrażarce. Lodówka pracuje cicho, bardzo szybko schładza. W środku znajduje się panel sterowania, prosty, intuicyjny. Jeśli chodzi o front lodówki mamy do wyboru paletę kolorów, sam montaż frontów zajął mi około 1 min. Nie musimy się martwić tak naprawdę o pozostawione otwarte drzwi, ponieważ są tak skonstruowane, że same się zamkną jak je tylko puścimy. Całość wygląda świetnie solidna i stabilna konstrukcja i miejmy nadzieję, że jest tak oszczędna jak podaje producent.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Zbigniew 20 lipca 2023
Polecam produkt i obsługę
Jestem bardzo zadowolony z wybranego modelu. Wszystko na najwyższym poziomie. Polecam również pracownika sklepu Pana Marcina bardzo konkretna pomoc przy wyborze. Rzeczowo i z uwzględnieniem potrzeb klienta.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Julita 17 lipca 2023
Ok
Cicha nie słychać jej. Ładna i pojemna.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
BJ 7 sierpnia 2023
wygląd
Lodówka wygląda ładnie
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
EdytaL 27 kwietnia 2023
Świetna lodówka
Lodówka Samsung BESPOKE klasy en. A jest znakomitym wyborem dla tych, którzy cenią sobie dużą pojemność w lodówce, dobre rozmieszczenie części chłodzącej w stosunku do zamrażalnika oraz estetykę. Możliwość samodzielnego wyboru paneli umożliwia skomponowanie lodówki, która wizualnie zgrywa się z zabudową kuchenną. Co więcej, lodówka jest dostępna w klasie energetycznej A, co umożliwia redukcję kosztów jej użytkowania. Zakup uważam za zdecydowanie udany. Polecam gorąco każdemu kto myśli o zakupie lodówki! #PromocjaSamsungCashbackZabudowa
Czy ta opinia była pomocna?
4.2/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Wiktoria 13 czerwca 2023
Żenada
Po pierwsze strona wprowadza w błąd kupującego przedstawiając lodówkę oklejoną panelem w aukcji lodówki bez panelu! Nie było aukcji ani jednego rzeczywistego wyglądu lodówki którą się kupuje! Płacąc prawie 4 tysiące okazuje się ze przychodzi zupełnie coś innego niż oczekiwałam. Sprzęt przyszedł dodatkowo porysowany i wgnieciony, co dało sie zobaczyć dopiero po usunięciu zabezpieczeń i styropianu. Porażka jakaś.
Czy ta opinia była pomocna?
4.8/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Leszek 30 maja 2023
Wygląd lodówki
Po założeniu paneli lodówka wygląda na nowoczesną.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
tomkolp 20 lutego 2023
Faktyczne zużycie energii.
Po tygodniu testowania zużycia energii średnia dzienna to 0.36kw. 0.36 x 365dni= 131.4kw rocznie. Pomiar orientacyjnie oddaje faktyczne zużycie energii elektrycznej. Nastawa temperatury lodówki to 3 stopnie, a zamrażalnika -18 stopni. Jak dla mnie zużycie jest zadawalające.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Marek 20 listopada 2022
Polecam zakup lodówki Samsung Bespoke RB38A7B6AAP
O wyborze nowej lodówki zadecydowały przede wszystkim (choć nie tylko!) dwa walory: energooszczędność i jej wygląd. Oszczędność energetyczna w klasie A, czyli najwyższej to zużycie prądu na poziomie niewiele ponad 100 kWh. Producent podaje wartość 108 kWh. Oczywiście wartość jest wyśrubowana, ale dla porównania kolejno niższy model Bespoke ma zużycie o 26 kWh wyższe, to dużo. Drugi walor to wygląd. Możliwość wymiany frontu jest świetną alternatywą w przypadku, gdy lodówka ma się wkomponować w wystrój kuchni. Trochę czasu zajęło znalezienie stacjonarnego sklepu gdzie można dotknąć i zobaczyć dany rodzaj panelu i szczerze mówiąc trudno było się zdecydować, choć wybór nie jest imponujący to jednak wystarczający. Szkło kusi wizualnie, ale zniechęca tych, którzy są przyzwyczajeni do używania magnesów na lodówce, natomiast metal, zwłaszcza ten szczotkowany pięknie się prezentuje. No i oczywiście nie trzeba się pogodzić na zawsze z jednym wyglądem. Dzisiaj to może być kompozycja szklana, a jak się znudzi można fronty wymienić. Poza tymi dwoma cechami warto pamiętać o tym, że jest pełny no-frost, nie ma z tyłu żadnych rurek, że lodówka jest cicha (szumi sobie ale nie jest to coś co zwraca uwagę lub drażni czy przeszkadza), ma dużą pojemność (oczywiście dla mnie, bo poprzednia lodówka miała niespełna 1.6m), jest głębsza, ma składaną półkę (naprawdę świetne rozwiązanie gdy chce się wstawić coś dużego), posiada przestrzeń z optymalizacją wilgotności, a jednocześnie możliwością podziału na dwie strefy temperaturowe. Tylna wewnętrzna ściana jest z metalu i cała równomiernie chłodzi. Pewnie jest więcej zalet, ale jest też parę (dla mnie) minusów: oświetlenie jak dla mnie jego barwa jest zdecydowanie za zimna, jeszcze nie sprawdziłem czy można to zmienić, np. poprzez zakup innych ledów. Światło jest dosłownie zimne. Drugi minus to dziwny dźwięk przy otwieraniu drzwi, prawa strona lekko trzeszczy i ostatni (być może wymaga regulacji) to samoczynne zamykanie drzwi. U siebie mogę otworzyć maksymalnie ciut ponad 90 stopni (maksymalnie producent podaje kąt 130 stopni), bo lodówka stoi przy ścianie. Po ich otwarciu na maksa, drzwi powoli same się zamykają. To pewnie jest też zaletą, żeby o tym nie zapomnieć, choć oprócz tego jest dźwiękowy sygnał ostrzegawczy po 2 minutach od otwarcia. Ale to nie są cechy, które miałyby wpłynąć negatywnie na całościową ocenę. #PromocjaSamsungCashbackBespoke
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Klaudia 4 listopada 2022
Idealny wybór
Po kilkunastu latach przyszedł czas na wymianę starej lodówki, która już się psuła. Wybór padł akurat na ten model, ponieważ bardzo zależało nam na klasie energetycznej A, a ten model jest chyba jedynym dostępnym na rynku w tej klasie. Wiadomo, czasy są jakie są, więc i oszczędność, i ekologia były dla nas ważne. Na rok sprzęt ma zużywać około 108 kWh, co robi wrażenie. Czy rzeczywiście tyle zużywa - tego oczywiście póki co nie jestem w stanie stwierdzić z uwagi na zbyt krótki okres użytkowania (2 tygodnie), choć nie powiem, po stanie licznika z prądu już widać, że zużywa mało prądu. 

Kolejnym ważnym aspektem była możliwość dobrania paneli wg własnego uznania. Wybór jest całkiem spory. U nas akurat padło na grafitową stal, lecz gdybyśmy w przyszłości chcieli wymienić meble kuchenne na nowe, możemy bez problemu wymienić panele lodówki na inne (np. w innym kolorze), aby bardziej pasowały do wystroju kuchni. Funkcje, w które jest wyposażona lodówka również robią wrażenie. Producent zastosował tutaj m.in. szufladę Humidity Fresh+, komorę Optimal Fresh+, Metal Cooling, Power Cool i Power Freeze, które były dla nas „must have” przy wyborze lodówki. Z opcji zmieniania dolnej komory w chłodziarkę my akurat raczej nie skorzystamy, choć kto wie, zawsze taka opcja się przyda. Dodatkowy plus za technologię SpaceMax™. Mimo, że lodówka ma 60cm szerokości, to w środku jest sporo miejsca, zarówno chłodziarka, jak i zamrażalnik są pojemne, w przeciwieństwie do lodówek konkurencji. Do tego gdybyśmy potrzebowali przechować w lodówce coś wyższego (np. tort urodzinowy), na pomoc przychodzi nam składana półka. Niby mała rzecz, a cieszy :D Do tego lodówka chodzi bardzo cicho, jest wręcz niesłyszalna i szybko mrozi. Podsumowując, lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów i spełni (a nawet powiem - PRZEROŚNIE) ich oczekiwania. Sprzęt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Polecam każdemu, kto szuka porządnej, nowocześnie wyglądającej i energooszczędnej lodówki. Nie zawiedziecie się! #PromocjaSamsungCashbackBespoke
Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj przydatne usługi

Dodaj do zakupów usługi, które ułatwią Ci życie! Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.

Instrukcje

Instrukcja obsługi Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF No frost 203cm bez panelu
Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF No frost 203cm bez panelu
Lodówka SAMSUNG BESPOKE RB38A7B6AAP EF No frost 203cm bez panelu
3 699 99
Odbierz

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

Łącznie 3699,99 zł
3 699 99