Klawiatura APPLE Magic Keyboard

Kod: 875694
APPLE
Typ klawiatury
Multimedialna
Komunikacja z komputerem
Bezprzewodowa
Interfejs
Bluetooth
Dla graczy
Nie
Podświetlenie
Nie

Dostępne warianty

KolorBiały

Klawiatura APPLE Magic Keyboard
Klawiatura APPLE Magic Keyboard
Taniej o
240,99
779,99
539,00
Pół roku nie płacisz! Pierwsza rata w sierpniu
539,00
779,99
Taniej o
240,99

lub zamów telefonicznie

756 756 756
Opis i dane

Opis i dane

Maksimum wygody

Maksimum wygody


APPLE Magic Keyboard MQ052Z/A to bezprzewodowa klawiatura multimedialna osadzona w solidnej i wytrzymałej aluminiowej obudowie. Klawiatura oferuje wygodniejsze i bardziej precyzyjne pisanie. Ergonomiczny układ klawiszy, osadzenie ich na mechanizmie nożycowym oraz ich niski profil klawiatury to gwarancja pełnej swobody pracy z APPLE Magic Keyboard MQ052Z/A.

Wygodne klawisze

Wygodne klawisze


Do dyspozycji użytkownika oddano klawisze numeryczne, które doskonale nadają się do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i aplikacjami finansowymi, ale także klawisze do szybkiego przewijania w dokumentach i pełnowymiarowe klawisze strzałek do gier komputerowych. Minimalne wymagania systemowe to komputer Mac obsługujący Bluetooth i wyposażony w system macOS 10.12.4 lub jego nowszą wersję, albo urządzenia z systemem iOS w wersji 10.3 lub nowszej.

Łączność bezprzewodowa

Łączność bezprzewodowa


Klawiatura obsługuje technologię łączności bezprzewodowej Bluetooth gwarantując zasięg łączności bezprzewodowej do 9 m. Klawiatura pracuje na wydajnym akumulatorze litowo-jonowym, który po dwóch godzinach ładowania, pozwala na długie i swobodne korzystanie przez co najmniej miesiąc czasu. Na wyposażeniu klawiatury znajdziemy również przewód USB Lightning.

Dane techniczne

Typ klawiatury Multimedialna
Układ klawiszy Standardowy
Klawisze multimedialne Tak
Klawisze multimedialne - liczba 6
Klawisze internetowe Tak
Klawisze numeryczne Tak
Inne Niski profil klawiszy
Wbudowany HUB USB Tak
Krótki skok klawisza Nie
Klawiatura do Smart TV Nie
Touchpad Nie
Dla graczy Nie
Podświetlenie Nie
Komunikacja z komputerem Bezprzewodowa
Interfejs Bluetooth
Kolor Biały
Wysokość [mm] 109
Szerokość [mm] 418.7
Głębokość [mm] 114.9
Wyposażenie Przewód Lightning
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące, Door To Door
Nazwa producenta/importera APPLE
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Piotr
kupił/aKlawiatura APPLE Magic Keyboard
Każdy, kto choć raz w życiu miał styczność z produktami firmy Apple wie jedno - jakość ich wykonania nie ma sobie równych. W przypadku klawiatury sprawa ma się dokładnie tak samo - zastosowane materiały jak i ich spasowanie to klasa sama w sobie.

Oczywiście pisze się na niej bardzo szybko i wygodnie, zwłaszcza jeśli ktoś przesiada się na nią tak jak ja z klawiatury MacBooka Pro (2018), bowiem układ klawiszy (wielkość przycisków jak i odległości pomiędzy nimi) jest identyczny. Z jednym jednak zastrzeżeniem - różni się najniższy rząd klawiszy, tj. przycisk „Fn” i strzałki zostały przeniesione w zupełnie inne miejsce klawiatury, a pozostałe przyciski "rozciągnięte". Spowodowało to, że przycisk „Option", którym robimy polskie znaki uciekł jeszcze bardziej na prawo. Mi osobiście przyzwyczajenie się do dalszego odginania kciuka, żeby go wcisnąć zajęło może kilka godzin, ale myślę, że osoba z mniejszymi dłońmi może mieć problem. Warto jednak pamiętać w tym miejscu, że zawsze możemy zmienić funkcjonalność klawiszy i np. sprawić, że „Command" leżący obok spacji będzie pełnił funkcję "Option". Skok klawiszy jest idealny, a sama klawiatura zauważalnie cichsza od tej w MacBooku Pro z 2018 roku.

Myślę, że warto napomknąć o możliwości współpracy klawiatury z różnymi urządzeniami, bowiem na Internecie krążą w tej kwestii różne informacje, a dla mnie osobiście była to bardzo istotna sprawa. Klawiatura bez problemu daje się podłączyć zarówno do MacBooka, jak i laptopa Lenovo z systemem Windows, ale również i TV Samsung Q70. Każde z tych połączeń działa idealnie - jedno kliknięcie w celu podłączenia, a połączenie jest stabilne i bez tak zwanych lagów - czyli opóźnień wyświetlania tekstu w stosunku do jego pisania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku połączenia z laptopem z systemem Windows rolę „Command" przejmuje "control", a przycisk „Command" staje się przyciskiem „Windows". Klawisz „Option" naturalnie przechodzi na „Alt". Jednak i tutaj mam dobre wieści, ponieważ na skutek przesunięcia przycisku „Fn", o czym już wspominałem, przycisk „Control" znajduje się w naturalnej pozycji klawiatury, tj. lewym dolnym rogu, przez co praca na Windowsie jest bardzo przyjemna.

Oczywiście można narzekać na brak podświetlenia klawiatury, jednak to dzięki temu bateria wytrzymuje bardzo długo. Nie mniej jednak miło byłoby przy klawiaturze za te pieniądze, by podświetlenie występowało z możliwością włączenia/wyłączenia w zależności od preferencji użytkownika. Dla mnie brakuje też możliwości skakania chociażby między dwoma urządzeniami – w praktyce, żeby zmienić urządzenie trzeba rozłączyć jedno połączenie i zapomnieć urządzenie, a dopiero następnie można podłączyć klawiaturę do innego sprzętu.

Podsumowując, klawiatura Apple jest to produkt niemal idealny i moim zdaniem, w przypadku użytkowników komputerów/laptopów z logo nadgryzionego jabłka, jedyny słuszny wybór. Okazuje się jednak być świetną opcją nie tylko w ich przypadku, ale może również przypaść do gustu komuś z systemem Windows. Cena standardowo jak to w przypadku firmy z Cupertino nie jest niska, jednak myślę, że każdy, kto myśli o wykorzystaniu jej do pracy, jest świadom, że jest to produkt klasy premium, który usprawniając naszą efektywność „sam na siebie zarobi” w bardzo krótkim czasie.

Ocena

Fantastyczna
Promocje

Promocje

card
Teraz 50 %, reszta za pół roku!
Teraz płacisz 50 %, reszta za pół roku! *Kup produkt w kredycie z odroczoną płatnością i spłać ratę za 6 miesię...
Gwarancje Plus

Gwarancje Plus

Wybierz Gwarancję Plus

Raty

Raty

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert