Produkt archiwalny
Monitor EIZO FlexScan EV2760-BK 27" 2560x1440px IPS
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobnePolecane produkty podobne
Monitor ASUS ROG Strix XG27AQDMES 26.5" OLED 240Hz 2560x1440px 0.03 ms [GTG]
Monitor ACER Nitro ED340CURW0BMIIPX 34" 3440x1440px 240Hz 1 ms [VRB] Curved
Monitor ASUS ROG Strix XG27AQDMG 26.5" 2560x1440px 240Hz 0.03 ms [GTG]
Produkt archiwalny
Monitor EIZO FlexScan EV2760-BK 27" 2560x1440px IPS
Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie Znajdź podobneWysoka rozdzielczość i kompaktowe rozmiary
Mądre zagospodarowanie przestrzeni
Funkcjonalny monitor EIZO EV2760 to sprzęt o naprawdę dużych możliwościach. Zwłaszcza że posiada on szereg funkcji, dzięki którym korzystanie z niego jest jeszcze łatwiejsze. Jego podstawowym elementem jest oczywiście ekran, którego przekątna to aż 27 cali. Na tym ekranie wyświetlany jest obraz w rozdzielczości aż 2560 x 1440 pikseli, co oczywiście docenią miłośnicy rzetelnego gamingu. Ciekawą funkcją jest też obrotowy ekran, LED-owe podświetlenie i zdolność od odświeżania obrazu w częstotliwości aż 60 Hz.
Ekran - podstawowy element każdego monitora
Trudno sobie wyobrazić klasyczny monitor bez ekranu. I właśnie dlatego w przypadku monitora EIZO EV2760, obsługiwane przezeń funkcje są tak istotne dla użytkownika. Platforma ta nie tylko wyświetla informacje w bardzo wysokiej rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, ale też oferuje obraz w proporcjach 16:9, co przy tak dużej przekątnej robi wrażenie. Poza tym ekran ten jest podświetlany za pomocą technologii LED, co w praktyce przedkłada się na równomierne oświetlenie każdego piksela i to przy niewielkim zużyciu energii. Z punktu użytkownika istotne jest również to, że ma się tu do czynienia z klasyczną, matową matrycą IPS, która idealnie odwzorowuje barwy.
Niebagatelny obraz
Dzięki swym niesamowitym właściwościom monitor EIZO EV2760 oferuje bardzo wysoki standard obrazu. Po pierwsze - jest on niezwykle płynny, co oczywiście jest zasługą bardzo krótkiego czasu reakcji matrycy (jedynie 5 ms). Po drugie - cecha ta wynika również z wysokiej jasności ekranu, która wynosi aż 350 cd/m2. Wreszcie po trzecie - na tak wysoki standard obrazu wpływ ma również jego kontrast. Pełnię możliwości monitora podkreśla fakt, że może on przetwarzać aż 16.7 milionów barw i to nawet przy 178 stopniowym kącie widzenia.
Właściwości techniczne sprzętu
Nie jest tajemnicą, że monitor EIZO EV2760 wyposażony został w szereg funkcjonalnych udogodnień, dzięki którym praca z nim to prawdziwa przyjemność. Mowa tu m.in. o dwóch 1 watowych głośnikach, które tworzą dość przyzwoity podkład audio, a także o specjalnym systemie umożliwiającym zamocowanie monitora na powierzchni ściany. Kolejnym ważnym udogodnieniem jest organizer kabla, dzięki któremu jego zwijanie będzie o wiele łatwiejsze, a także HUB USB, który umożliwi zorganizowanie swoistej sieci w oparciu o urządzenia peryferyjne.
Magia złącz, magia możliwości
O niesamowitych właściwościach monitora EIZO EV2760 decydują znajdujące się w nim złącza. Mowa tu oczywiście o wejściach USB (HUB), a także o dość mało popularnym, pojedynczym wejściu DVI. Atutem urządzenia jest też obecność dwóch złącz DisplayPort, wejścia liniowego audio (wraz z wyjściem), a także pojedynczego wejścia HDMI. Wszystkie te gniazda zostały zamknięte w obudowie o masie 8.5 kilograma.
Podsumowując, monitor EIZO EV2760 to doskonałej jakości sprzęt, który powinien być podstawowym elementem każdego, domowego stanowiska multimedialnego.
Dane techniczne
| Ekran: | 27", 2560 x 1440px, IPS |
|---|---|
| Częstotliwość odświeżania obrazu [Hz]: | 60 |
| Czas reakcji matrycy [ms]: | 5 [GTG] |
| Jasność ekranu [cd/m2]: | 350 (SDR) |
| Proporcje ekranu: | 16:9 |
| Nowa klasa energetyczna: | E |
Parametry | |
| Zastosowanie: | Dla grafika i fotografa, Do domu i biura |
|---|---|
| Typ ekranu: | Płaski |
| Przekątna ekranu [cal]: | 27 |
| Przekątna ekranu [cm]: | 68.5 |
| Powłoka matrycy: | Matowa |
| Podświetlenie ekranu: | LED |
| Rodzaj matrycy: | IPS |
| Rozdzielczość ekranu: | 2560 x 1440 |
| Proporcje ekranu: | 16:9 |
| Częstotliwość odświeżania obrazu [Hz]: | 60 |
| Liczba wyświetlanych kolorów: | 16.77 mln |
| HDR: | Nie |
| Czas reakcji matrycy [ms]: | 5 [GTG] |
| Funkcja Smart: | Nie |
| Wbudowany kalibrator: | Nie |
| Technologia synchronizacji: | Nie |
| Technologia ochrony oczu: | Redukcja migotania (Flicker free)Redukcja niebieskiego światła |
| Wielkość plamki: | 0.233 x 0.233 mm |
| Jasność ekranu [cd/m2]: | 350 (SDR) |
| Kontrast statyczny: | 1000:1 |
| Zawiera akumulator/baterię: | Nie |
| Dual Mode: | Nie |
| Model: | EV2760-BK |
Techniczne | |
| Kąt widzenia w pionie: | 178 stopni |
| Kąt widzenia w poziomie: | 178 stopni |
| Ekran obrotowy (pivot): | Tak |
| Zakres obrotu (pivot): | 90° (w lewo)90° (w prawo) |
| Regulacja kąta pochylenia (Tilt): | Tak |
| Zakres regulacji pochylenia (Tilt): | 35° (do tyłu/w górę)5° (do przodu/w dół) |
| Regulacja kąta obrotu (Swivel): | Tak |
| Zakres regulacji obrotu (Swivel): | 172° (w lewo)172° (w prawo) |
| Regulacja wysokości: | Tak |
| Zakres regulacji wysokości: | 169 mm |
| Możliwość zawieszenia na ścianie: | Tak |
| Standard VESA [mm]: | 100 x 100 |
| Głośniki: | Tak |
| Moc głośników: | 2 x 1W |
| Monitor bezramkowy: | Tak |
| Tuner TV: | Nie |
| Monitor przenośny: | Nie |
| Dodatkowe informacje: | Czujnik naświetlenia otoczeniaDICOMPicture-by-PictureRegulacja jasności |
| Złącza: | AC-in (wejście zasilania) - 1 szt.DisplayPort - 2 szt.DVI - 1 szt.HDMI - 1 szt.USB 3.2 Gen. 1 - 4 szt.USB 3.2 Gen. 1 Typu-B - 1 szt.Wejście audio - 1 szt.Wyjście słuchawkowe - 1 szt. |
Efektywność energetyczna | |
| Nowa klasa energetyczna: | E |
| Zużycie energii SDR [kWh/1000h]: | 18 |
| Zużycie prądu w trybie SDR: | 18 kWh = 23.22 zł |
| Pobór mocy podczas pracy: | 18 W |
| Pobór mocy podczas spoczynku: | 0.5 W (tryb oszczędzania) |
Fizyczne | |
| Wysokość [cm]: | 36.44 |
| Wysokość (z podstawą) [cm]: | 37.63 |
| Głębokość [cm]: | 5.37 |
| Głębokość (z podstawą) [cm]: | 23 |
| Szerokość [cm]: | 61.17 |
| Waga [kg]: | 5.7 |
| Waga z podstawą [kg]: | 8.5 |
| Pilot: | Nie |
| Wyposażenie: | Instrukcja bezpieczeństwaKabel DisplayPortKabel USBKabel zasilającySkrócona instrukcja obsługiŚruby mocujące |
| Kolor obudowy: | Czarny |
| Gwarancja: | 5 lat |
Producent/podmiot odpowiedzialny | |
| Nazwa: | EIZO Europe GmbH |
| Ulica i numer budynku: | Belgrader Strase 2 |
| Kod pocztowy: | 41063 |
| Miasto: | Monchengladbach |
| Adres elektroniczny: | info@eizo.de |
Dokumenty do pobrania
Producent
Nie udało się znaleźć produktu dla siebie?
Opinie
Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię
Opinie zamieszczone na mediexpert.pl mogą lub mogły brać udział w promocjach i konkursach z nagrodami, w tym w konkursie „7x1000 zł” Zobacz szczegóły
Produkt jeszcze nie posiada opinii potwierdzonych zakupem.
Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu. Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.
Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu. Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.